Menu

Nejlevnější chytré hodinky v roce 2024: Raději si zajděte na dobrou kávu

Nejlevnější chytré hodinky v roce 2024: Raději si zajděte na dobrou kávu
Ilustrační obrázek

Sháníte chytré hodinky, ale nechcete za ně příliš utrácet? Nejlevnější z nich pořídíte už od 130 Kč a to přitom nabízejí kromě sportovních a zdravotních funkcí i příjem notifikací z telefonu. Stojí ale vůbec za to?

Nejlevnější chytré hodinky na trhu

Absolutně nejlevnějším produktem v kategorii chytrých hodinek na Heurece je model MXM LH719 s 1,3″ dotykovým displejem. Hodinky pořídíte už od 127 Kč. Kromě základních zdravotních a sportovních funkcí (krokoměr, měření kalorií, pulsu a krevního tlaku) umožňují také příjem notifikací, vyhledání telefonu či pořízení fotek prostřednictvím telefonu.

Vzhledově podobným produktem s velmi srovnatelnými parametry jsou chytré hodinky Watch L18. Ty navíc nabízejí funkci zjišťování kvality spánku a měření saturace krve kyslíkem. Prodává je několik obchodníků pod různými názvy, které ale zpravidla vždy obsahují označení L18. Někteří z prodejců odvážně tvrdí, že hodinky mají kromě Bluetooth také WiFi, GPS a že vydrží na jedno nabití 170 hodin. Jejich cena začíná na 195 Kč.

Mezi nejlevnějšími chytrými hodinkami nesmí chybět sportovně vyhlížející Izoxis FD68 s kulatým 1,44″ displejem. Podle produktového popisu disponují robustní konstrukcí odolnou proti stříkající vodě IP67. Nicméně, je prakticky nemožné ověřit, jestli byly na danou odolnost skutečné testovány. Ani zde nechybí základní zdravotní a sportovní funkce a příjem notifikací. Hodinky stojí okolo 200 Kč.

Parametr MXM LH719 Watch L18 Izoxis FD68
Design
Orientační cena Od 127 Kč Od 195 Kč Od 199 Kč
Určení  Unisex
Kompatibilita Android/iOS
Displej 1,3″ barevný dotykový TFT, 240 x 240 px 1,3″ barevný  dotykový, 240 x 240 px 1,44″ barevný TFT s dotykovým tlačítkem, 240 x 240 px
Odolnost Neuvedeno Neuvedeno IP67
Bluetooth Ano
Sportovní funkce Krokoměr

Výpočet kalorií

Krokoměr

Výpočet kalorií

Měření vzdálenosti

Krokoměr

Výpočet kalorií

Měření vzdálenosti

Zdravotní funkce Výpočet srdečního tepu

Výpočet krevního tlaku

Výpočet srdečního tepu

Výpočet krevního tlaku

Oxymetr

Monitoring spánku

Výpočet srdečního tepu

Výpočet krevního tlaku

Monitoring spánku

Příjem notifikací Ano
Příjem hovorů Ne
Placení (NFC) Ne
Baterie 150 mAh
Výdrž Neuvedeno Cca týden Neuvedeno
Doba nabíjení Neuvedeno 2 hodiny 2 hodiny
Hmotnost 27 g 27 g Neuvedeno

 

Jedny levné chytré hodinky jsme shodou okolností nedávno objednali z Temu a otestovali. Stály 300 Kč. Oproti výše uvedeným modelům disponovaly ještě Bluetooth příjmem/vytáčením hovorů a přehráváním hudby. Zjistili jsme, že jejich měření sportovních a zdravotních funkcí byla velmi nepřesná. Nevyhovující byla také kvalita displeje a výdrž baterie. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Jak poznat kvalitní chytré hodinky?

Při výběru chytrých hodinek vám doporučujeme dát přednost osvědčeným výrobcům (Apple, Samsung, Garmin, Huawei, Xiaomi…). Skvělým ukazatelem kvality a funkčnosti konkrétních modelů jsou uživatelské recenze na Heurece a u jednotlivých prodejců. Z nich se snadno dozvíte, jak se hodinky osvědčily v praxi, co se na nich uživatelům líbí, nebo co se naopak nepovedlo.

 • Náš test nejlepších chytrých hodinek si můžete přečíst zde

Existují levné a zároveň dobré chytré hodinky?

Z cenově dostupných modelů jsou u uživatelů velmi oblíbené unisex hodinky Madvell Pulsar. Ty se drží již několik měsíců na první příčce v prodejnosti na Heurece. Zároveň mají vysoký počet kladných uživatelských hodnocení, které neustále narůstají (90 %, 201 recenzí). Možnou alternativou za podobné peníze a s velmi dobrým hodnocením jsou ARMODD Prime.

Madvell Pulsar

Klady

 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Dotykový 1,9″ AMOLED displej s jasem 1 000 nitů
 • Bluetooth volání přímo z hodinek
 • ANC pro hovory bez šumu
 • Příjem notifikací
 • Všechny běžné zdravotní funkce + měření EKG
 • Vodotěsnost IP67
 • Elegantní design
 • Hlasový asistent
 • Menu v češtině

Zápory

 • Nelze s nimi platit
 • Podle některých uživatelů slabší výdrž baterie
 • Podle některých uživatelů časté odpojování od telefonu
 • Podle některých uživatelů nižší přesnost měření
1 800 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.