Nejluxusnější svíčky na světě 2023: Svíčka za 38 tisíc je levnější, než Woodwick za 650 Kč | Arecenze
Menu

Nejluxusnější svíčky na světě 2023: Svíčka za 38 tisíc je levnější, než Woodwick za 650 Kč

Nejluxusnější svíčky na světě 2023: Svíčka za 38 tisíc je levnější, než Woodwick za 650 Kč

K útulné podzimní atmosféře neodmyslitelně patří teplá záře svíčky. Hořící plamen krásně zahřeje na duši i v tom nejsychranějším počasí a její výrazné aroma provoní celý byt. Za vonnou svíčku můžete utratit pár desítek korun, stejně tak jako desetitisíce. Nevěříte?

Svíčka jako dokonalý doplněk

Luxusní svíčky povznesou každý interiér a dodají mu zvláštní nádech. Jsou dostání v mnoha dekorativních stylech, od okázalých zlatem zdobených obalů, přes ručně vyřezávaná umělecká díla, až po minimalistické elegantní nádoby. Díky tomu se z nich stávají zajímavé dekorativní prvky do obývacích pokojů, hal, ložnic i kuchyní. Jejich útulné světlo a příjemnou vůni si můžete užívat po celý rok, ale právě teď na podzim vykouzlí tu pravou atmosféru.

Top 5 nejdražších svíček na světě

Pokud patříte mezi nadšence do svíček, nejspíš vám nedělá problém investovat do svíčky několik stovek korun. Někteří lidé ale za luxusní kousek neváhají utratit i desetkrát tolik. Vyrábí se ručně v limitované edici několika set kusů, jsou parfémované drahými esencemi a za jejich návrhem stojí skuteční mistři svého oboru. Každý kus zpravidla nese pořadové číslo a disponuje certifikátem pravosti. Zde je výběr nejluxusnějších svíček na světě:

1. Lalique – Swallow Candle Vase Gold Enamel

Značka Lalique je symbolem francouzského luxusu. V jejím sortimentu naleznete kromě luxusních svíček také parfémy, šperky, křišťálové sklo a další interiérové doplňky. Zakladatel značky, Rene Lalique, se původně vyučil klenotníkem, ale později našel se až ve výrobě uměleckých děl ze skla. Mezi taková mistrovská díla patří i nejdražší svíčka na světě.

Vonná svíčka Swallow se vyrábí ručně v Alsasku a tvoří ji jemně propracovaná váza z křišťálového skla zdobeného zlatými siluetami vlaštovek. Hlavu aroma tvoří černý pepř a slané akordy, srdce kadidlo a ambra a základ představuje santalové dřevo, mech a kůže. Svíčka váží 750 g a vydrží hořet 80 hodin. Limitovaná edice čítá 999 kusů a cena jedné se pohybuje okolo 3 250 $ (72 200 Kč). 

2. Lalique – Candle Thorns Crystal Vase Platinum Edition

Z téže francouzské dílny pochází také druhá nejluxusnější svíčka na světě. Velkolepá váza z fialového křišťálu je zdobena stylizovanými větvemi ostružinového keře. Za dřevitou vůní připomínající pohádkový les stojí proslulý parfumér Jérôme Épinette z domu Robertet z Grasse. Hlavu aroma tvoří třešeň, šafrán a emi, srdce představuje kadidlo, kůže a fialky a základ papyrus, pačuli a vanilka. Jakmile svíčka dohoří, můžete ji použít jako nádhernou vázu. Váží 750 g a vyjde zhruba na 2 100 $ (48 500 Kč).

3. Ginori 1735 – Ganymede Candle

Kombinace omamné vůně a umělecké sochy – to je třetí položka našeho seznamu. Svíčku Ganymede od Ginori 1735, značky italského luxusního porcelánu, navrhl britský návrhář Luke Edward Hall. Dílo vzniklo jako pocta jeho oblíbeným Benátkám. Svíčka uvolňuje vůni po kadidle a evokuje benátský kostel. I když vosk dohoří, ručně vyrobená soška zůstává. Cena sošky se svíčkou je 1 760 $ (40 700 Kč).

4. Thompson Ferrier – Grande Buddha Scented Candle

Pětici nejdražších produktů uzavírá vonná svíčka od newyorského výrobce luxusních svíček Thompson Ferrier. Její obal představuje hlavu Buddhy a je k dispozici ve zlatém a stříbrném provedení. Na výběr jsou i dvě vůně – dřevité aroma sekvoje Myrrha nebo kombinace pižma, jasanu a embrové růže. Svíčka stojí 1 540 $ (38 500 Kč).

Zajímavé je, že cena je odůvodněná dobou hoření. Výrobce slibuje až 3 500 hodin „provozu“. V česku oblíbený Woodwick přitom hoří okolo 40 hodin a běžná pořizovací cena je 650 Kč.

Parametr Grande Buddha Scented Candle Woodwick Elipsa Black Cherry
Cena 38 500 Kč 650 Kč
Hmotnost 13 607 gramů 454 gramů
Doba hoření 3 500 hodin 40 hodin
Cena za hodinu 11 Kč 16,25 Kč

Luxusní svíčky na českém trhu

Na českém trhu bohužel nejdražší svíčky světa neseženete. I tak tu ale narazíte na poměrně luxusní kousky. Ladenac Bois de Russie je obrovská svíčka ve stylu vejce z 18k zlata, která váží 3 kg a stojí přes 18 000 Kč. Originálním a elegantním doplňkem se stane vonná svíčka Baobab Collection Stones Lazuli Twins s kořeněným aroma za téměř 16 000 Kč. A do třetice svíčka Trudon Cire, která se navrací ke kořenům a je poctou včelstvu. Voní po včelím vosku a medu a stojí okolo 15 000 Kč.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.