Menu

Tohle je nejsilnější aku vrtačka v ČR (2024)! Vyvine kroutící moment 150 Nm

Tohle je nejsilnější aku vrtačka v ČR (2024)! Vyvine kroutící moment 150 Nm

Chytrá příklepová aku vrtačka Bosch GSB 18V-150 C Professional nabízí profesionální výkon podpořený kroutící silou až 150 Nm. Hodí se pro šroubování, vrtání a příklepová vrtání i do velmi tvrdých a odolných materiálů. Slibuje extrémně rychlý pracovní proces a maximální kontrolou práce. Pokud se vám za 6 000 Kč zdá příliš drahá, máme pro vás alternativu se stejným krouticím momentem, ale za třetinovou cenu.

Nejsilnější vrtačka na světě: Bosch GSB 18V-150 C Professional

  • Vysoký kroutící moment až 150 Nm
  • Výkonný bezuhlíkový motor
  • Robustní kovové sklíčidlo i převodovka
  • Funkce KickBack Control
  • První elektronická detekce úhlu na světě

Podle porovnání, které provedla společnost DEKRA Testing and CertificationGmbH, je nejsilnější vrtačkou na trhu aku vrtačka Bosch GSB 18V-150 C Professional. Za kroutícím momentem až 150 Nm stojí vysoce výkonný bezuhlíkový motor BITURBO Brushless Bosch a akumulátory ProCORE18V. Vrtačka disponuje pracovním režimem šroubování, vrtání a vrtání s příklepem. 

Přesnou kontrolu nad nářadím v každé fázi práce umožňuje praktická funkce Electronic Angle Detection a vypínatelná funkce KickBack Control. Electronic Angle Detection pomáhá vrtat/šroubovat pod zvoleným úhlem do nakloněných ploch. KickBack Control snižuje riziko náhlého reakčního momentu v případě záseku. Samozřejmostí je odolné a spolehlivé kovové sklíčidlo a robustní kovová převodovka

6 500 Kč Orientační cena bez aku

Levnější alternativa se stejným “krouťákem”: Parkside PPBSA 20-Li A1

  • Kroutící moment až 150 Nm
  • Bezuhlíkový motor
  • Kovové rychloupínací sklíčidlo
  • Funkce KickBack Control 
  • Optimalizace výkonu a monitorování dat (prostřednictvím Smart akumulátorů a mobilní aplikace)

Stejně vysokého kroutícího momentu (alespoň podle údajů výrobce) dosahuje výrazně levnější aku vrtačka Parkside PPBSA 20-Li A1 s bezuhlíkovým motorem. Chybí zde funkce příklepového vrtání a Electronic Angle Detection. Vzhledem ke své nízké ceně a parametrům srovnatelným s dražšími modely se určitě jedná o zajímavou alternativu pro uživatele s omezeným rozpočtem.

2 300 Kč Orientační cena bez aku

Srovnání hlavních parametrů

Porovnání obou výkonných vrtaček najdete v tabulce:

Parametr Bosch GSB 18V-150 C Professional Parkside Performance PPBSA 20-Li A1 
Design
Orientační cena bez aku 6 500 Kč 2 300 Kč
Max. kroutící moment  150 Nm
Volnoběžné otáčky (1. stupeň/2. stupeň) 0 – 550 / 0 – 2 200 min-1
Příklepové vrtání Ano Ne
Max. frekvence příklepů 30 000 min-1
Stupně krouticích momentů 25 + 2 25 + 1
Upínací rozsah sklíčidla 1,5 – 13 mm
Max. vrtání do dřeva / oceli / zdiva 150 / 16 / 20 mm 150 / 16 / – mm
Typ motoru Bezuhlíkový
Typ sklíčidla Kovové
Typ převodovky Kovová Neuvedeno
KickBack Control  Ano
Electronic Angle Detection  Ano Ne
Hmotnost bez akumulátoru 2,2 kg 1,68 kg

K čemu se hodí tak výkonná vrtačka?

Vysoký kroutící moment vrtačky nejvíce ocení nároční profesionálové při vrtání velkých otvorů (vykružovákem, frézovacím vrtákem či korunkou) do dřeva, zdiva nebo betonu. Dále jej upotřebí tesaři při šroubování velkých tesařských vrutů na montáži krovů apod. Běžný řemeslník nebo domácí kutil si bohatě vystačí s vrtačkou s polovičním kroutícím momentem.

Zdroj: TradieMagazine

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Když už něco porovnavate tak alespoň srovnavejte adekvátní zboží….osobně mám vrtačku parkside performance již rok a má 150nm a má i příklep a stejný funkce jako vámi srovnávány Bosch a cena před rokem byla 3400 Kč v akci s Aku 4ah a nabíječku…. Vámi srovnávány parkside je model bez příklepu čili nelze srovnávat ……a funguje bezvadně…🤔😃 Vámi zmíněný model je bez příklepu a tudíž nelze dělat adekvátní srovnávací test….mnou zmíněný model je PPSBSA 20-li A1….a můžu zaručit že kroutak má jako prase….dokonce lze uvolnit šroub utažený momentakem na 150Nm…a 5 let záruka s garancí výměny za nový kus či vrácení peněz mluví za vše…😁

Miroslav BIRKE

Dobrý den,

ve všeobecnosti s vámi rozhodně souhlasíme, nicméně je potřeba dodat, že se aktuálně model PPSBSA 20-li A1 neprodává. Zvolili jsme tedy nejlepší možnou dostupnou variantu.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.