10 nejstylovějších fotoaparátů v roce 2023 | Arecenze
Menu

10 nejstylovějších fotoaparátů v roce 2023

10 nejstylovějších fotoaparátů v roce 2023

Každý kdo někdy v minulosti zahořel láskou k focení a nebo jej focení dokonce živí má trochu přehled o nabídce výrobců. A stejně tak každý z nás po nějakém tom krásném kousku někdy pošilhával. Jasně, asi každý fotograf si je vědom toho, že primární je to, jak dobře jeho zařízení fotí. Ale do výběru často vstupuje také to, že fotoaparát je pro umělce i módním doplňkem. Tentokrát jsme se proto zaměřili na 10 fotoaparátů, jejichž design je podle nás nejzdařilejší.

Bezzrcadlovka Sony Alpha A7C

Sony Alpha A7C je kompaktní bezzrcadlovka, která překonává hranice formátu s plným snímačem. S vynikajícím systémem automatického ostření a 4K videem je ideální pro profesionální fotografy a tvůrce videa. Přestože může být cena pro některé uživatele vysoká, celková kvalita obrazu a mobilita tohoto fotoaparátu je bezpochyby na špičkové úrovni. Designem se výrobce drží typického tvaru, ale doplňuje jej o vintage prvky. Zařízení obdrželo designové ocenění RedDot 2021.

Nabídky od 44 500 Kč

Bezzrcadlovka Fujifilm X-T5

Fujifilm X-T5 se také zaměřuje na původní design fotoaparátů ještě před příchodem těch digitálních. Jeho provedení je ve srovnání s konkurencí hranatější, což je pro fotoaparáty Fujifilm typické. Zajímavým prvkem jsou velká kolečka na hřbetu zařízení, stejně jaké velká očnice.

Nabídky od 42 500 Kč

Bezzrcadlovka Leica SL2-S

Asi těžko se dá hledat ikoničtější fotoaparáty, než jsou ty s červeným logem Leica. Společnost je ve svém odvětví skutečnou legendou a legendou je i design jejich fotoaparátů. V případě modelu Leica SL2-S se výrobce přesto zaměřil na trochu modernější a inovativnější konstrukci. Výsledkem je krásný a uhlazený, ovšem velice drahý fotoaparát.

Nabídky od 124 000 Kč

Bezzrcadlovka Panasonic Lumix DC-S5 M2X

Fotoaparáty od Panasonicu si ve velké míře oblíbili nejen fotografové, ale spíše tvůrci videí. U modelu Panasonic Lumix DC-S5 je tato charakteristika a do jisté míry cílovka výrobce podtržena červeným prvkem tlačítka pro spuštění natáčení na těle, které je jinak téměř bezvýhradně černé.

Nabídky od 58 000 Kč

Bezzrcadlovka Olympus PEN E-P7

Fotoaparáty Olympus jsou mezi fotografy poměrně specifická zařízení. Všichni tak nějak tuší, že se zařízení této značky spíše nevyplatí kupovat. Zároveň ale téměř každý milovník fotografie, který někdy s bezzrcadlovkou od Olympusu fotil, tak nějak k Olympusu tíhne. Značka si drží specifický uživatelský prožitek a ikonický design.

Nabídky od 19 000 Kč

Bezzrcadlovka Nikon Z fc

Léta se historizujícího designu drželi spíše jen Fujifilm, Olympus a Leica. Ve chvíli, kdy už bylo jasné že trh s bezzrcadlovkami přeroste ten zrcadlový, se však Nikon vytasil také se svým modelem Nikon Z fc. Jedná se o konstrukčně i designově bravurně zvládnuté zařízení, které působí opravdu stylově. Fotoaparát je navíc dostupný v mnoha barevných variantách.

Nabídky od 22 500 Kč

Bezzrcadlovka Fujifilm GFX 100S

Společnost Fujifilm má běžně tendenci se držet spíše historického designu, než nějak výrazně konstrukci inovovat. V případě středoformátového profesionálního modelu Fujifilm GFX 100S se ale rozhodně o žádné archaismy nejedná. Zařízení působí po všech stránkách futuristickým dojmem a svou vysokou pořizovací cenu snadno odůvodní prémiovými schopnostmi snímače.

Nabídky od 130 000 Kč

Bezzrcadlovka Leica M (Typ 240)

Leica M Typ 240 je asi ten nejtypičtější fotoaparát této luxusní německé značky. Zařízení rozhodně nepotěší profesionály, jeho schopnosti jsou totiž spíše na úrovni začátečnického fotoaparátu. Na druhou stranu je kvalita opravdu vysoká, barevná fyzika dovedena k dokonalosti a design natolik specifický, že i tento model svou klientelu má.

Nabídky od 187 000 Kč

Bezzrcadlovka Hasselblad X1D mark II 50c

Na trhu je více méně jediná široce rozšířená značka, která se specializuje výhradně na ty nejnáročnější. Tou je Hasselblad, který sice není natolik profláklý jako Leica, ale mezi profesionály má opravdu zvučné jméno. Vysoká cena fotoaparátu vychází z nadstandardní kvality, obrovského středoformátového snímače, pokročilých technologií ale také specifického a sympatického designu. Málokterý fotoaparát vypadá tak profesionálně, jako Hasselblad X1D mark II 50c.

Nabídky od 140 000 Kč

Kompakt Ricoh GR III Street Edition

Společnost není v našich končinách moc známá, stejně jako sesterský Pentax. Své příznivce má zejména v Asii. Delší dobu také Ricoh neměl žádný relevantní spotřebitelský fotoaparát, který by necílíl například na odolnost. V letošním roce se ale na trh dostal Ricoh GR III a v edici Street vypadá opravdu dobře.

Nabídky od 29 000 Kč

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.