Menu

Neplaťte za WhatsApp zbytečně! I nadále může být zcela zdarma

Neplaťte za WhatsApp zbytečně! I nadále může být zcela zdarma
Zdroj fotografie: Pixabay

WhatsApp, který patří mezi největší komunikační platformy na světě, oznámil koncem roku 2023 trochu nemilou novinku, a sice zpoplatnění. Jak se ale ukázalo, zdaleka to nebude tak zlé – za samotné užívání aplikace totiž nic platit nemusíte, týká se to pouze dvou případů, jimž se ale můžete vyhnout.

Kdy WhatsAppu skutečně něco zaplatíte

Jak jsem již zmínil, za posílání zpráv, obrázků, videí ani hlasových zpráv nebudou uživatelé platit vůbec nic, a stejně tomu bude v případě videohovorů apod., což potvrzuje i sám WhatsApp.

V případě, že jste běžný uživatel, můžete se setkat s poplatkem pouze tehdy, kdy provádíte zálohu v OS Android a dojde vám úložiště. Historie chatů je totiž zanesena na Google Disk, tedy cloudové úložiště, které lze využívat nezávisle na operačním systému (Android, iOS, Windows, macOS…).

Ovšem zálohu WhatsAppu lze v telefonu provést pouze na něj, takže pokud ho využíváte i jinak, nechte si na něm vždy nějaké místo právě na ni. V opačném případě si ho budete muset dokoupit, cenově začíná na 59,99 Kč/měsíc za 100 GB (ale první 3 měsíce jsou levnější), což je onen poplatek za „WhatsApp“.

Na druhou stranu není úplně snadné využít už základních 15 GB zdarma, které dostává každý uživatel. Tedy pokud na Google Disk nezálohujete fotografie a videa (to doporučuji dělat do PC). Možností je také omezit zálohování pouze na textové zprávy (bez fotek, videí…), ty nezabírají moc místa.

Poplatek bude také u WhatsApp Business

Kdo využívá tuto aplikaci ve firmě / týmu ve verzi Business, bude mít možnost hradit chystané Premium, o němž již WhatsApp informoval. Poskytovat má možnost připojení jednoho účtu až na 10 zařízeních, přiřazovat jednotlivým uživatelům chaty apod. Běžných uživatelů se to ale netýká.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.