Menu

5 geniálních nápadů jak přeměnit váš starý smartphone v užitečný nástroj

5 geniálních nápadů jak přeměnit váš starý smartphone v užitečný nástroj

Tuto situaci řeší každý alespoň několikrát za život. Dnešní smartphony mají morální životnost pouze několik let, a tak je jednou za čas potřeba je vyměnit za novější model. V dnešním světě se totiž velmi zvyšují nároky na rychlost technologií, aby splňovaly všechny nároky, které vám zjednoduší práci.

Nejednomu z nás tak doma zůstávají staré chytré telefony, které jsou nevyužité, překáží, ale zároveň nejsou úplně na vyhození, protože jsou přeci jen plně funkční. Jak je tedy využít tak, abyste z nich ještě měli nějaký ten užitek, neležely u vás v šuplíku úplně zbytečně a třeba jste díky nim i ušetřili nějakou tu korunu? To si povíme v dnešním článku.

Smartphone jako bezpečnostní kamera

V dnešní složité době není od věci si své cennosti střežit a hlídat je. Bezpečnostní kamery však nejsou nic levného, a tak proč právě pro tento účel nevyužít váš starý chytrý telefon?

Bezpečnostní kameru ze smartphonu vytvoříte díky stažení aplikace Alfred Home Security Camera, která je bezplatná, a váš smartphone se rázem promění na bezpečnostní kameru za několik tisíc. Tato aplikace poskytuje nejenom snímání prostoru, ale i záznam. Mimo to však můžete dostávat i upozornění na pohyb, a tak mít pořád přehled o tom, co se u vás doma děje, i když se zrovna nebudete nacházet v prostoru domova.

Věc, kterou váš smartphone musí splňovat je to, že musí být schopen se připojit na internet a musíte ho někde opřít nebo přidělat na stojánek tak, aby foťák směřoval tam, kam má.

Buďte v obraze na cestách 

Ať už jedete autem nebo na kole, jistě se vám bude hodit navigace, abyste věděli, jakým směrem se vydat. Pokud jste však někdy jeli autem, jistě vám nebylo příjemné, že se vaše zařízení během cesty vybilo a na výlet jste jeli se skoro mrtvým smartphonem. Z toho důvodu se vám jistě bude hodit další přístroj, který bude plnit funkci navigace.

Navigaci ze svého starého telefonu uděláte jednoduše tím, že si do něj stáhnete aplikaci Mapy.cz nebo třeba Waze, které váš starý smartphone ihned, a hlavně bezplatně promění v navigaci, která zajisté bude věrným společníkem na vašich cestách. Výhodou toho, že se jedná o starý přístroj, navíc bude to, že se při výletech nebudete muset o telefon bát a pokud spadne nebo se mu něco stane, nebude vás to příliš mrzet.

Pokud se však chystáte na delší cestu, nezapomeňte, že starší smartphony se často rychleji vybíjí než novější modely, a tak si s sebou nezapomeňte přibalit powerbanku nebo alespoň kabel do auta, který zajistí, že se vám přístroj po cestě nevybije.

Přístroj pro tu správnou párty

Hudbu poslouchá snad každý, a tak se bude tento tip hodit snad všem. Přes starý smartphone můžete totiž přehrávat rádio a odpadne vám tak investice do dalšího přístroje. Stačí, když si na internetu vyhledáte on-line přehrávač, který je zdarma, a máte hudbu kdykoli po ruce.

Další možností, jak proměnit svůj telefon v hudební přehrávač, je stažení některé hudební aplikace. Jednou z nich může být například aplikace Spotify, kde najdete nejenom písničky, ale i podcasty a sem tam i audioknihy. V této aplikaci sice budete muset čelit reklamám, ale pokud obětujete pár korun měsíčně, budete mít aplikaci bez reklam.

Dětská chůva za zlomek ceny

Ač se to zdá neuvěřitelně, můžete ze svého starého smartphonu udělat i dětskou chůvu. Opět si pomůžete k dětské chůvě pomocí stažení aplikace, která vám smartphone promění. Pokud vás tato možnost zaujala, určitě vyhledejte aplikaci Chůvička 3G. Tato aplikace vyžaduje připojení k internetu, ale umožňuje i připojení přes data, a tak se její využití zdá vcelku neomezené.

Jediné, co potřebujete, bude nějaký levnější stojan, díky kterému si můžete nastavit i kameru, která vám bude dítě snímat, a můžete ho přes ni kontrolovat.

Konec hledání dálkového ovládání

Každý již někdy jistě zažil to, že musel hledat dálkové ovládání k televizi a nebylo nikde k nalezení. Pro tyto případy je zde právě aplikace Unified Remote, která z jakéhokoli chytrého telefonu vytvoří dálkové ovládání, a tak v případě ztráty nebo rozbití dálkového ovládání stačí stáhnout aplikaci a můžete fungovat dál.

Jedinou nevýhodu, kterou tento ovladač má, je, že ho budete muset nabíjet, ale pokud se vám ovladač rozbije, tato nevýhoda vám ani příliš vadit nebude. Pozor si ale dejte na to, že ne každý telefon disponuje IR vysílačem, který je pro funkci ovladače nezbytný.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.