Menu

Nezapomeňte na Den matek! Přinášíme 10 tipů na dárek pro maminku

Nezapomeňte na Den matek! Přinášíme 10 tipů na dárek pro maminku

Den matek se blíží a je tady ta pravá chvíle začít přemýšlet o tom, jak naše milované maminky potěšit a poděkovat jim za všechno, co pro nás dělají. Letos si tento speciální den připomene 14. května, takže ještě máme čas připravit ten nejlepší dárek. Maminky nás mají rády za všech okolností, důležité je si na ně vzpomenout a ukázat jim také naši lásku a vděčnost. Vždyť jak se říká, dětmi našich matek zůstáváme po celý život a nezáleží na tom, kolik nám je let. Pro vaši mámu budete vždy její malé děťátko.

V tomto článku vám přinášíme 10 tipů na dárky pro maminku, které zohledňují různé cenové hladiny. Ať už zvolíte něco malého nebo velkého, nezapomeňte, že pro maminky je nejdůležitější, že si na ně vzpomeneme a uděláme jim radost. Tak směle do toho, inspirujte se našimi nápady!

Květiny: Kytice nebo nádherná orchidej

Cena od 150 Kč.

Květiny jsou takovým evergreenem všech událostí, které se pojí s obdarováváním žen. Přesto vám garantujeme, že naprosté většině žen udělá kytice či živá květina nefalšovanou radost. Pokud ji navíc doplníte o bonboniéru či jinou dobrotu, které vaše maminka holduje, rozhodně nešlápnete vedle. Počítejte však s tím, že mohou být na Den matek květiny v některých květinářstvích i vyprodané, doporučujeme si proto kytici objednat s předstihem.

Ručně vyráběné mýdlo: Krásně balené, voňavé a originální

Cena od 150 Kč.

Péče o krásu, tělo a cesta za krásnou pokožkou je oblibou většiny žen. Ručně vyráběné mýdlo šetrné k pokožce i životnímu prostředí nejen že ženu potěší, ale také podpoří drobné podnikatele, kteří tyto produkty vyrábějí. Pod ručním mýdlem si nepředstavujte nevzhlednou kostku, vybírat lze z levandulových i bylinkových mýdel, ve kterých najdete sušené květy a esenciální oleje.

Kniha: Vyberte knihu, která by se mamince líbila, ať už román nebo kuchařku

Cena od 250 Kč.

Zdá se, že se vaší mamince brzy pod tíhou knihovny propadne podlaha? Pokud to ještě není tak horké, určitě ocení nějakou tu knihu oblíbeného žánru. Inspirovat se můžete nahlédnutím do její sbírky, nebo v našem srovnání nejlepších knih. Poradit vám zvládnou také ve většině knihkupectví.

Šperky: Nádherné náušnice, náramek nebo přívěsek

Cena od 500 Kč.

Ať už je vaše maminka spíše divadelní dáma, nebo nejlepší zahradnice v okolí, jistě ji udělá radost nějaký ten šperk věnovaný z lásky. Oblíbenou volbou ke svátkům bývají náušnice či náhrdelníky. Takový šperk nemusí vyjít vůbec draho. Milovnice přírody mohou uvítat například jantarový přívěsek, do divadla se hodí drobné elegantní náušnice. Poradit se můžete s vašim tatínkem.

Spa zážitek: Lázeňský pobyt, masáž nebo kosmetický balíček

Cena od 1 000 Kč.

Jen těžko si představit ženu (a samozřejmě i muže), kterou by nepotěšil kosmetický balíček, masáž či dokonce lázeňský pobyt. Kosmetický balíček je nejlepší sehnat ve specializované prodejně, vouchery na masáže najdete na slevových portálech stejně jako lázeňské pobyty. Před výběrem se ale doporučujeme podívat na recenze, například prostřednictvím map od Googlu.

Vstupenky na kulturní akci: Divadlo, koncert nebo výstava

Cena od 600 Kč.

Jestliže srdce vaší maminky tíhne ze všeho nejvíc ke kultuře, nějaká ta vstupenka do divadla, na koncert, výstavu či dokonce filharmonii nebude na škodu. Počítejte ovšem s tím, že takovou akci si člověk užije nejlépe minimálně ve dvou. Jediná vstupenka by tak byla tak trochu Danajským darem. Doporučujeme proto dát mamince vstupenky rovnou dvě.

Voucher na večeři: Romantická večeře v oblíbené restauraci nebo zážitková večeře s ochutnávkou

Cena od 1 500 Kč.

Láska prochází žaludkem – to je pravda, která se osvědčila po celou lidskou historii. Láska mateřská patří mezi ty nejsilnější na světě, na čemž se shodují nejen rodiče, ale i odborníci. Není tedy na škodu obdarovat zdroj své existence voucherem na večeři pro dva. Ať už vezme vaše maminka na večeři tátu nebo kamarádku, rozhodně si tento večer užije. Romantickou večeři můžete připravit i sami doma.

Zážitkový dárek: Balónový let, výlet na koni nebo ochutnávka vína

Cena od 1 500 Kč.

Dostáváme se k dražším, ale o to méně zapomenutelným zážitkům. Takový let balónem ostatně člověk nezažije každý den. Při výběru aktivity se ale doporučujeme držet toho, co o své mamince víte. Pokud má strach z výšek, let balónem neocení. Jestliže ji bolí kostrč, nebude ji nejlepší posadit na koně. Výběr je proto značně individuální, dobře jej promyslete.

Elektronická čtečka knih: Odlehčení kabelky pro vášnivé čtenářky

Cena od 3 000 Kč.

ještě se vrátíme k vášnivým čtenářkám. Některé milovnice knih netrvají na papírové formě. Pokud vaše maminka čte knihy jako na běžícím páse, elektrická čtečka knih může být hodně vítaným dárkem. Perfektně se vejde do kabelky, ve které by se tahala hromada knih jen dosti obtížně a rozhodně nikterak elegantně. Srovnání nejlepších čteček najdete zde.

Vysněná elektronika: Dlouho vytoužený telefon, bezdrátová sluchátka či tablet

Cena od 1 500 Kč.

Nedá se říci, že bychom souhlasili s dáváním drahých dárků z nutnosti. Den matek má být spíše příležitostí k oslavě vzájemného vztahu děti a matky, než důvodem k nákupům drahé techniky. Pokud ale vaše maminka už dlouho sní o tabletu, mobilu či třeba bezdrátových sluchátkách a investice do dražšího produktu vám nevadí, jistě takový dárek vykouzlí úsměv na tváři na nejeden den.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.