Menu

Novinky Makita 2024: Super výkonné aku bourací kladivo a další vychytávky

Novinky Makita 2024: Super výkonné aku bourací kladivo a další vychytávky
Zdroj obrázků: Makita

Ve vývoji nového nářadí nezaostává ani Makita pro letošní rok představila více než desítku nových produktů. Zaměřuje se stejně jako německý konkurent Bosch (více v tomto článku) na nástroje zdolávající beton na staveništi. Jedním z hlavních es v rukáv japonského velikána je nové 32 kilogramové demoliční kladivo.

Aku nářadí jako nový bojovník v práci s betonem

Nové nářadí a příslušenství v charakteristické tyrkysové barvě debutovalo v lednu na kongresu World of Concrete Congress v Las Vegas. Podle výrobce nabízí špičkovou konstrukci, vynikající výkon, ergometrii a odolnost. K vidění zde byly inovativní akumulátorové modely nahrazující produkty napájené přes kabely elektřinou, spalovacím motorem a pneumatická provedení. Mezi nejzajímavější novinky patří:

  • 80V max (40V max X2) XGT 32kg bourací kladivo (GMH04)
  • Rozbrušovací pila 40V max XGT 9” (GEC03)
  • 18V LXT tesařská hřebíkovačka 
  • 40V max XGT řezač výztuže (GCS01)
  • 40V max XGT ruční zametač podlahy (GSV01)
  • 40V max XGT 5/16” děrovačka kovů  (GPP01)
  • Prémiové diamantové čepele

 

Nové super výkonné bourací kladivo 80V

Úspěšný systém Makita 40V | 80V XGT rozšířilo několik nových přírůstků pro práci s betonem. Největší pozornost si zasluhuje 32 kilogramů vážící bourací kladivo (GMH04). Jedná se o nejvýkonnější akumulátorové bourací kladivo ve své kategorii. Plně nahrazuje kabelová zařízení, čímž zbavuje uživatele starostí s kabelem při zdolávání betonu.

Nová tesařská hřebíkovačka

Speciálně pro tesaře Makita v roce 2017 uvedla zbrusu novou kategorii aku nářadí, která tehdy zahrnovala kotoučovou pilu se zadní rukojetí 185 mm (LXT model DRS780Z). Letos se portfolio nářadí pro tesaře rozšířilo o 18V LXT Bezuhlíkovou 21-stupňovou hřebíkovačku. Aku provedení nabízí vysoký výkon a komfort bez kompresorů, hadic a plynových kartuší.

Nová 230 mm rozbrušovací pila XGT 40V

Problémy s kabely, hlukem a emisemi odpadají také u nové rozbrušovací pily XGT na 40V baterie. Pila s řeznou kapacitou cca 90 mm přináší uživatelům nové řešení na beton, zdivo a další materiály. Díky aku provedení je naprosto vhodné i pro využití v interiéru. Všechny nové produkty Makita budou již brzy v prodeji.

Zdroj: Makita Tools

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.