Menu

Kazmovo dílo ONEMANSHOW: The movie není ani tak film, jako spíš nadstandardní instruktáž k „únikovce“

Kazmovo dílo ONEMANSHOW: The movie není ani tak film, jako spíš nadstandardní instruktáž k „únikovce“

Český influencer a internetový tvůrce Kazma, vlastním jménem Kamil Bartošek, přichází s něčím naprosto novým. Jeho novinka s názvem ONEMANSHOW: The Movie dorazila do kin, trhá rekordy návštěvnosti, ale rozhodně se nejedná o klasický film, jak by mohl název napovídat. Film jsem osobně navštívil, ale vyvaroval bych se jej hodnotit jako dílo kinematografie. Jeho princip je totiž spíše v předání informací potřebných k účasti v soutěži. Promítané video se tak spíše podobá instruktáži k únikovce.

Kdo se rozhodne film v kině zhlédnout, dostane k vstupence soutěžní kartu. Tyto karty však nejsou v každém kině a jejich množství je navíc omezené. A co je na nich tak zvláštní? Karta vám může přinést nejen zážitek z netradičního filmového představení, ale také šanci získat celý milion dolarů. Sejf, v němž je tato částka uložena, najdete v Praze u výstaviště.

Pro výhru je potřeba vyluštit tříúrovňovou hádanku v podobě desetimístného kódu. První etapou je shlédnutí samotného filmu, který je indiciemi vysloveně nabitý. Následuje nutnost vyluštit význam 90 symbolů, které se objevily na betonových blocích u Lysé nad Labem. Při návštěvě kina dávejte bedlivý pozor, symboly se ve filmu objevují v delších, ale i velice krátkých záběrech.

Údajně by měla následovat ještě další etapa luštění, je tedy otázkou, zda výsledek této hádanky nepovede pouze k nějakým souřadnicím, či něčemu podobnému. Pokud celou soutěž vyluštíte, budete muset přijít k trezoru, odpípnout si soutěžní kartou a zadat vyluštěný kód. Jestliže bude správný, měli byste soutěž vyhrát.

V oběhu je podle organizátorů také jedna karta, která žádný kód nevyžaduje a stačí si s ní u trezoru pouze pípnout a vyhrát. Film k dnešnímu dni už vidělo téměř 300 000 návštěvníků (někteří opakovaně), je tedy jasné, že i když je výhrou v přepočtu 22 milionů českých, tento kousek si na sebe rozhodně vydělá.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.