Menu

Otestovali jsme kosmetiku Cien z Lidlu: Jak si vede v roce 2023?

Otestovali jsme kosmetiku Cien z Lidlu: Jak si vede v roce 2023?

Cien je privátní značka obchodního řetězce Lidl, která nabízí několik cenově dostupných kosmetických produktů. Rozhodli jsme se proto některé přípravky otestovat, abychom zjistili, zda se jedná o produkty v poměru kvality a ceny, nebo zda se vyplatí si připlatit pár korun navíc. I právě proto jsme zvolili nejprodávanější produkty, mezi které patří šampon, sprchové mléko, balzám na rty, krém na obličej, krém na ruce a dámské jednorázové žiletky. Jak produkty obstály?

Péče o vlasy

Jako první jsme vyzkoušeli Organic Aloe Vera šampon pro suché a poškozené vlasy, který je z řady Cien Nature a je zcela veganský. Šampon slabě voní po aloe vera a má gelovou konzistenci. Pění spíše méně, avšak vlasy umyl velmi dobře. Jeho velkou výhodou je to, že jsme v něm nenašli žádné závadné složky a ingredience.

Kromě organického šamponu jsme také vyzkoušeli Everyday Shampoo 7 Herbs, který má dodat vlasům pevnost a objem. Ten na rozdíl od veganského šamponu obsahuje laurethsulfát sodný (SLES), což je pěnidlo, které se používá zejména v levné kosmetice. Zároveň obsahuje PEG-7 glyceryl kokoát, který se využívá jako syntetický emulgátor a kondicionér.

Tyto látky jsou známé tím, že mohou vykazovat karcinogenní účinky. V těchto přípravcích jsou obsaženy v takovém množství, aby splňovaly evropské normy. V šamponu 7 Herbs jsme ovšem našli více složek, které nejsou akceptovány v přírodní a BIO kosmetice.

Péče o tělo

Kromě šamponů jsme také vyzkoušeli sprchový gel Pampering Body Wash s kakaovým máslem. Gel není příliš parfemovaný a má hustější konzistenci, na první pohled připomíná spíše tělové mléko. Musíme uznat, že po použití byla pokožka hydratovaná a nebyla nijak vysušená. Bohužel jsme však i v tomto sprchovém gelu našli látky jako laurethsulfát sodný a PEG-7.

Péče o pleť a ruce

Dále jsme se zaměřili na testování krémových produktů, konkrétně krému na ruce a obličej. Opět jsme vsadili na řadu Cien Nature, šlo o veganský krém na ruce Sensitive Hand Cream. Ten nás na první pohled překvapil poměrně silnou vůní heřmánku. Co se konzistence týče, krém se velmi dobře roztírá a rychle se vsákne do pokožky. Ruce jsou po krému ovšem trochu mastnější. V jeho složení jsme pak nenašli žádné závadné složky.

Dále jsme vyzkoušeli Cien Vital Beauty denní krém, který obsahuje arganový olej, kyselinu hyaluronovou a SPF 15. Krém se nanáší velmi snadno, je však potřeba jej pořádně rozetřít, jinak zanechává bílý povlak na obličeji. Pleť je po něm krásně vláčná a není vysušená. Ani v tomto krému jsme nenašli žádné nebezpečné látky.

Ostatní produkty

Také jsme se zaměřili na balzám na rty Caring Lip Balm Classic Care, který je bezbarvý a bez parfemace. Balzám se aplikoval velmi snadno, jelikož má spíše tekutější konzistenci. Rty vydržely dlouho vláčné a hydratované, takže aplikaci nemusíte opakovat často.

Kromě balzámu jsme vyzkoušeli také Senses žiletky, které jsou dostupné v balení po pěti. Žiletky mají dvě břitvy, což je dostačující na občasné holení. Holení ovšem nešlo hladce a žiletka po pokožce trochu drhnula, což nebylo moc příjemné. Žiletky bychom tak doporučili pouze na občasné holení menších částí těla.

Celkově si však produkty Cien vedly dobře, rozhodně je můžeme zařadit mezi přípravky, které splňují svůj účel v poměru ceny a kvality. Pokud bychom si znovu produkty měli vybrat, zvolili bychom spíše řadu Cien Nature, která neobsahovala žádné nebezpečné látky a složky. Pokud ovšem hledáte co nejlevnější kosmetiku, sáhnout můžete i po klasické řadě, která je nepatrně levnější než naturální řada.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Já už léta používám krém cien clasic.Je ho hodně,stojí 40 Kč a je jediný který mi vyhovuje.Dokonce má kamarádka která je opravdu hodně bohatá a mohla by s klidem nakupovat kosmetiku v Pařížské, se ho ode mě naučila používat a jiný nechce.

Zdena Stránská

Dobrý den, jak rozklíčovat datum výroby u kosmetiky Cien, konkrétně opalovací krémy, které mají uvedenou spotřebu 12 měsíců, ale nechápu kódy uvedené na dně obalu: například 40307687601.1?
Děkuji za zpětnou vazbu. Jana. pohorela.jana@seznam.cz

Jana Pohořelá

Dobrý den,

minimální trvanlivost kosmetiky je uvedena na symbolu otevřeného kelímku. Tato doba spotřeby se počítá od otevření produktu, nikoliv od data výroby. Ovšem i neotevřená kosmetika nevydrží věky, často se nedoporučuje ji mít déle než 3 roky.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.