Menu

Parkside vs. Parkside Performance vrtačky 2024: Jak se liší levné nářadí z potravin?

Parkside vs. Parkside Performance vrtačky 2024: Jak se liší levné nářadí z potravin?

Privátní značka Lidlu Parkside nabízí dvě produktové řady hobby nářadí. Základní zelená řada Parkside se vyznačuje nižší cenou a dostatečným výkonem pro běžné domácí použití. Vyšší černá řada Parkside Performance cílí na náročnější kutily, kteří ocení vyšší výkon i vyšší kvalitu a nevadí jim si trochu připlatit. Pojďme detailně porovnat vrtačky Parkside a Parkside Performance.

V hlavní roli výkon a kvalita komponentů

Vyšší řada Performance, vrtačky nevyjímaje, vyniká použitím kvalitnějších komponentů, vyšším výkonem, modernějšími funkcemi a celkově vyšší kvalitou zpracování. Díky tomu ji můžeme zcela oprávněně řadit mezi poloprofesionální nářadí. Typické je použití bezkartáčových (bezuhlíkových) motorů, se kterými se často setkáváme u výrazně dražší konkurence.

Vrtačky s bezuhlíkovým motorem nabízí delší životnost (podle výrobce až 10x v porovnání s uhlíkovými vrtačkami Parkside), vyšší výkon (podle výrobce v průměru o 50 %) a jsou energeticky méně náročné (projeví se výrazně delší výdrží baterie). Použité kvalitnější komponenty u řady Performance dále představují značková kovová sklíčidla Röhm německé výroby.

Lepší funkce, vyšší cena, ale i delší záruka

Předností silných vrtaček Performance v porovnání s nižší řadou je funkce „Kickback Control“, která chrání proti zranění ze zpětného rázu. Nelze opomenout ani systém Ready 2Connect umožňující optimalizaci výkonu díky individuální konfiguraci výrobku v mobilní aplikaci Lidl Home. Tato funkce je ale možná pouze v kombinaci se Smart akumulátory Parkside Performance.

Vrtačky a ostatní nářadí Performance má oproti základní řadě Parkside lépe řešenou ergonomii a modernější design. Mezi další rozdíly patří pochopitelně cena (u Performance může být vyšší až o 100 %) a délka poskytované záruky. Zatímco u Parkside výrobce garantuje 3 roky, u Performance je to 5 let.

Konkrétní příklad mluví za vše

V tabulce najdete parametry nejvýkonnější aku vrtačky s příklepem Parkside vs. nejvýkonnější příklepové alternativy Parkside Performance. Je jasné, že produkty nelze objektivně srovnávat, proto berte tabulku jen jako názornou demonstraci rozdílů těchto dvou produktových řad:

Parametr Aku příklepová vrtačka Parkside PSBSA 20-Li D4 Aku příklepová vrtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li C3
Design
Orientační cena bez aku 1 000 Kč (-100 %) 2 000 Kč
Typ použitého elektromotoru Uhlíkový Bezuhlíkový
Stupně točivého momentu 20 + 1 vrtací stupeň a 1 stupeň příklepu 21 + 1 stupeň vrtání + 1 stupeň příklepového vrtání
Max. točivý moment 45 Nm 64 Nm (+42,2 %)
Max. otáčky 1 650 min-1 2 100 min-1 (+27,3 %)
Max. počet úderů 26 400 min-1 36 000 min-1 (+36,4 %)
Typ sklíčidla Plastové Kovové Röhm „Extra 60“
Rozsah upnutí rychloupínacího sklíčidla 1,5 – 13 mm 1,5 – 13 mm
Max. průměr vrtání 30 mm do dřeva

15 mm do cihly

13 mm do oceli

68 mm do dřeva

16 mm do betonu

13 mm do oceli

Rozměry 24,5 x 19,5 x 7,1 cm (-10 %) 21,7 x 21,0 x 8,2 cm
Hmotnost 1,415 kg (-2,5 %) 1,45 kg
Záruka 3 roky 5 let (+66,7 %)

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.