Menu

Pračka a sušička v malé koupelně? Tyto tři páry postavíte snadno na sebe

Pračka a sušička v malé koupelně? Tyto tři páry postavíte snadno na sebe

V dnešní době je již standardem, že domácnost disponuje nejen pračkou, ale i sušičkou. Úspora času i místa, které by jinak bylo potřebné na rozvěšení prádla, je samozřejmě značná. Existují přitom v zásadě dvě možnosti, jak ke koupi obou užitečných přístrojů přistoupit. První z nich je koupě jednoho spotřebiče, který v sobě spojuje jak pračku, tak sušičku. Druhou možností je potom koupě dvou spotřebičů zvlášť. Každý způsob má samozřejmě svá pro a proti.

Dohromady nebo zvlášť?

Pokud svěříte své prádlo do péče dvou samostatných spotřebičů, získáte nepochybně řešení, které je jednoznačně nejefektivnější. Samostatně stojící spotřebiče jsou výkonnější, neboť jejich konstruktéři nemuseli dělat žádné kompromisy. Jde především o kapacitu obou přístrojů, neboť u praček se sušičkou je kapacita pro sušení prakticky vždy nižší než kapacita pro praní.

Dva samostatné spotřebiče mají samozřejmě větší nároky na prostor a v součtu budou dražší než pračka se sušičkou v jednom. Výkonnostní parametry ale mluví jasně a pro řadu lidí je tak první volbou koupě dvou samostatných přístrojů. Jak ale řešit problém s místem, když je vaše koupelna spíše menší?

Pračka a sušička na sobě?

Na první pohled je zřejmé, že nejlogičtější umístění pračky a sušičky do malé koupelny spočívá v postavení jednoho spotřebiče na druhý. Výrobci s tímto řešením většinou počítají a rozhodně se nejedná o žádné „partyzánské“ řešení. Je však třeba dodržet několik pravidel.

Není příliš překvapivé, že sušička by měla stát na pračce. Rozhodně ale nikdy nezkoušejte postavit ji na ni přímo. Vždy je třeba pořídit si mezikus, ideálně originální. Ten zajistí, že bude celá sestava fungovat bezpečně. Mezikus je navíc užitečný i pro usnadnění přendávání prádla.

Při výběru je rozhodně vždy užitečné vybírat kombinace pračky a sušičky od stejného výrobce, od kterého si potom pořídíte i zmíněný mezikus.

Sada AEG LFR73844VC + TR838H4C

Pračka AEG LFR73844VC představuje předem plněný přístroj s kapacitou 8 kg prádla. Její invertorový motor poskytuje tichý a velice efektivní chod s 1400 otáčkami za minutu, stejně jako energetickou třídu A. Pračka disponuje několika užitečnými funkcemi jako je ProSteam pro šetrnou péči o oděvy. Další užitečnou funkcí je systém AquaControl pro ochranu pračky před únikem vody. Buben pračky je osvětlený a doplňuje moderní design celé pračky. Pračka má 12 různých programů a český displej.

Sušička AEG TR838P4C je ideálním parťákem popsané pračky. I ona je vybavena invertorovým motorem s vysokým výkonem, spolehlivostí a dlouhou životností. I sušička má přednastavených 12 programů pro různé druhy prádla i ovládací prvky v češtině. Velkou výhodou je energetická třída A++. Té je dosaženo díky technologii schopné sušit prádlo při nižších teplotách. Kapacita sušičky je stejná jako u pračky, tj. 8 kg prádla.

Sada Bosch WGB244A0CS + WQB245B0CS

Pračka Bosch WGB244A0CS je předem plněná s kapacitou 9 kg prádla. Kvalitní motor dokáže buben roztočit až do 1000 otáček za minutu. Pračka je vybavená systémem automatického dávkování pracího prostředku i aviváže, což šetří jak prací prostředky, tak prádlo samotné. Spotřebič je vybaven technologií Home Connect, která umožní nastavovat a spouštět pračku i když nejste zrovna doma. Pračka vám také samozřejmě oznámí, že svoji práci dokončila. Design pračky je velice moderní především díky zkosenému digitálnímu displeji.

Sušička Bosch WQB245B0CS disponuje stejným designem jako pračka a dohromady tak oba spotřebiče tvoří dokonalou kombinaci. Kapacita sušičky je 9 kilogramů prádla a spadá do energetické třídy A+++ což zajišťuje co nejšetrnější možný provoz. Kromě přednastavených programů lze zvolit i automatickou volbu programu. I sušičku lze připojit k systému Home Connect.

Whirlpool FFD 8638 BV EE + FFT D 8X3B EE

Předními dveřmi plněná pračka Whirlpool FFD 8638 BV EE má kapacitu 8 kg prádla, motor schopný dosáhnout až 1600 otáček za minutu. Pračka je vybavená takzvanou technologií šestý smysl, díky které si sama na základě zvoleného programu i množství a typu prádla nastaví potřebný objem vody, množství energie i času. Pračka má přednastavených 16 programů a ovládá se skrze displej v českém jazyce. Mezi užitečné doplňkové funkce patří například osvěžení prádla párou či funkce Steam Hygiene pro odstranění alergenů a bakterií.

Sušička Whirlpool FFT D 8X3B EE představuje vhodnou volbu a kompatibilní spotřebič s kapacitou 8 kg pojme veškeré vyprané prádlo a jeho 11 přednastavených programů v kombinaci s funkcí šestý smysl zajistí dokonalé, a přitom šetrné sušení všech druhů oděvů. Sušička disponuje i speciálními programy pro vlnu, péřové bundy a další specifické druhy látek, stejně jako lze nastavit intenzitu sušení podle toho, zda chcete prádlo žehlit, zavěsit na ramínko, nebo rovnou uložit do skříně.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.