Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?

Pračka je standardní vybavení domácnosti. Zároveň je nezbytným vybavením, a to hlavně v rodinách s dětmi, kde patří praní k běžným, každodenním činnostem. Vedle praček se však začaly objevovat i sušičky, které si zamilovaly tisíce hospodyněk. V posledních letech už je možné koupit pračku a sušičku v jednom zařízení. Přemýšlíte-li nad koupí sušičky, jistě máte dilema, zda koupit oba spotřebiče zvlášť, nebo 2 v 1.

Výhody a nevýhody dvou samostatných přístrojů

Pokud přemýšlíte nad tím, že si pořídíte pračku a sušičku zvlášť, budete mít radost, kolik modelů trh nabízí. Vybírat můžete podle vašich potřebných parametrů, vlastností a není problém vybírat i mezi jednotlivými značkami. Výhodou je také to, že je možné pořídit pračku a sušičku v setu – takový nákup je často výhodnější jak cenově, tak technologicky – set lze totiž umístit na sebe, čímž se dostáváme k podstatné nevýhodě dvou samostatných spotřebičů, kterou je nedostatek prostoru.

Výhody a nevýhody pračky a sušičky v jednom

Mnoho hospodyněk koupí raději přístroj 2 v 1 právě kvůli tomu, že nemají dostatek prostoru pro dva spotřebiče, i když je lze v setu umístit na sebe. Prostor hraje opravdu velkou roli. Dále už však budeme pokračovat hlavně v nevýhodách. Pračky se sušičkou v jednom totiž nejsou na trhu na dlouho jako oba spotřebiče zvlášť a proto nejsou tak dokonalé. Setkáte se tedy často s problémem, že přístroj 2 v 1 nenabízí tolik programů, kolik každý spotřebič zvlášť a tím pádem často neobsahují vaše potřebné programy. Potřeba je také upozornit na kapacitu sušičky v případě, že je v kombinaci s pračkou. Zatímco samostatný spotřebič pojme až 9 kg prádla, v tom kombinovaném lze sušit třeba jen 5 kg, což není ani plný objem vyprané pračky.

Jak postupovat při výběru?

Nejdříve je potřeba zamyslet se, zda má cenu pořizovat do malé garsonky dva spotřebiče zvlášť. Pokud na ně není místo, není nad čím přemýšlet. Pokud však chcete multifunkční domácnost a potrpíte si na tu nejvyšší kvalitu, potom dejte přednost dvěma spotřebičům, i když pořizovací cena bude mnohem vyšší. Ty často volí i maminky s dětmi, neboť je výhodou, že lze zároveň prát i sušit ve dvou oddělených přístrojích.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?
Průměrné hodnocení 4.3 z 14 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vybavit kuchyň Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky
Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?