Menu

Pračky se ždímačkou

Pračka je jeden z pomocníků v domácnosti, který ušetří nejvíce času. Dříve pračky zvládaly pouze vyprat, moderní spotřebiče vám ve většině případů mokré prádlo také vyždímají. Obvykle můžete dokonce nastavit počet otáček, díky kterému regulujete sílu odstřeďování.

Kde koupit ždímačku

V minulosti k tomuto úkonu sloužili ždímačky neboli odstředivky. Dají se koupit i v této době, ale jejich výběr je omezený. Pokud se podíváte na internetové inzeráty, například bazos.cz nebo sbazar.cz, naleznete spousty výrobků z druhé ruky.

Dříve se obvykle pořizoval set pračky a ždímačky. V jednom spotřebiči se prádlo vybralo, přendalo se do druhého a tam proběhl proces ždímání. V dnešní době už najdete ždímačky spíše jako jednotlivé zboží než jako set.

Parametry

Ždímačky se plní ze shora a jejich kapacita se většinou pohybuje kolem 2 až 5 kilogramů. Fungují na principu odstředivé síly. Prádlo se v bubnu pohybuje ve směru rotace ždímačky. Čím je rotace rychlejší, tím je odstředivá síla větší a prádlo je více vyždímané.

Pokud si nejste jisti, jak při výběru pračky postupovat, doporučujeme vám přečíst si také článek Jak vybrat pračku, který vysvětlí všechny důležité parametry a pomůže vám s výběrem ideálního produktu podle vašich představ.

Nejlepší pračky dle našeho srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019