Pračky se ždímačkou

Pračka je jeden z pomocníků v domácnosti, který ušetří nejvíce času. Dříve pračky zvládaly pouze vyprat, moderní spotřebiče vám ve většině případů mokré prádlo také vyždímají. Obvykle můžete dokonce nastavit počet otáček, díky kterému regulujete sílu odstřeďování.

Kde koupit ždímačku

V minulosti k tomuto úkonu sloužili ždímačky neboli odstředivky. Dají se koupit i v této době, ale jejich výběr je omezený. Pokud se podíváte na internetové inzeráty, například bazos.cz nebo sbazar.cz, naleznete spousty výrobků z druhé ruky.

Dříve se obvykle pořizoval set pračky a ždímačky. V jednom spotřebiči se prádlo vybralo, přendalo se do druhého a tam proběhl proces ždímání. V dnešní době už najdete ždímačky spíše jako jednotlivé zboží než jako set.

Parametry

Ždímačky se plní ze shora a jejich kapacita se většinou pohybuje kolem 2 až 5 kilogramů. Fungují na principu odstředivé síly. Prádlo se v bubnu pohybuje ve směru rotace ždímačky. Čím je rotace rychlejší, tím je odstředivá síla větší a prádlo je více vyždímané.

Pokud si nejste jisti, jak při výběru pračky postupovat, doporučujeme vám přečíst si také článek Jak vybrat pračku, který vysvětlí všechny důležité parametry a pomůže vám s výběrem ideálního produktu podle vašich představ.

Nejlepší pračky dle našeho srovnávacího testu

1. místo
Vítěz testu 2019
2. místo
Vítěz cena/výkon
3. místo 4. místo 5. místo
Samsung WW90M649OPM Samsung WW70J5446DW/ZE Samsung WW70K5210UW Bosch WAW28560EU Samsung WW 80J5446EW

Hodnocení:
92,3 %

Orientační cena:
23 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,5 %

Orientační cena:
10 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,5 %

Orientační cena:
11 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,3 %

Orientační cena:
18 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
88,1 %

Orientační cena:
10 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Pračky se ždímačkou
Průměrné hodnocení 4.8 z 8 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky
Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Jak vybrat ruční pračku Set pračky se sušičkou 5 Super receptů pro kuchyňské roboty Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky – jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?