Menu

Pracovní boty vás ochrání před rozchodem s vašimi prsty

Pracovní boty vás ochrání před rozchodem s vašimi prsty

V mnoha profesích, ať už ve stavebnictví, nebo v průmyslu, hrozí riziko uklouznutí a úrazů nohou pádem těžkých předmětů, propíchnutí podrážky a podobně. Crocsy proto při práci nemají co dělat. Před nepříjemnostmi spojenými s nechtěnými amputacemi či piercingy chodidel vás spolehlivě ochrání jedině kvalitní pracovní obuv. Jak a podle čeho vybrat tu nejlepší?

Podle čeho vybírat?

Kvalitní pracovní obuv je základním bezpečnostním vybavením u řady profesí. Z hlediska míry poskytované ochrany vás zajímají především tyto vlastnosti:

 • Střih (vysoké / kotníkové / polobotky / sandály / pantofle)
 • Tužinka ve špičce – chrání nohu před pádem těžkého předmětu (je jí vybavena všechna obuv z kategorie ochranná “P” a bezpečnostní “S”)
 • Protiskluzová podrážka
 • Antistatická podrážka (nevede el. proud)
 • Odolnost podešve vůči propíchnutí
 • Voděodolnost
 • Odolnost vůči pohonným hmotám o olejům
 • Materiály (kůže / pryž / plast)
 • Reflexní prvky
 • Antibakteriální úprava
 • Zateplení

U pracovní obuvi se často setkáte s řadou různých zkratek. Písmeno O, P, nebo S a číslo značí stupeň ochrany podle evropských norem. Např. S3 je bezpečnostní obuv s tužinkou ve špičce, která je navíc antistatická, protiskluzová apod. Další zkratky označují vlastnosti obuvi – A (antistatická), CR (ochrana proti proříznutí),…

Jaké boty jsou nejlepší?

Orientovat se ve všech stupních ochrany a dalších vlastnostech může být složité. Proto jsme pro vás vybrali tři modely z různých cenových hladin, které poskytnou dostatečnou ochranu celé vaší noze.

Nejprodávanější: Canis CXS Universe Meteor S3

Bezpečnostní kotníková obuv Canis CXS Universe Meteor má univerzální celoroční využití. Je protiskluzová, olejivzdorná a antistatická. Výztuha paty, špičky a podrážky poskytuje odolnost vůči propíchnutí, okopání a pádu těžkých předmětů. Podešev je vyrobená z polyuretanu a svrchní část ze štípenkové nubukové kůže s reflexními prvky. Vyrábí se také v nižším střihu jako polobotky.

Parametr Hodnota
Zařazení kotníková, unisex, celoroční
Stupeň ochrany bezpečnostní – S3
Důležité vlastnosti antistatické, protiskluzové, výztuha špičky, absorpce energie, olejivzdorné, odolné vůči propíchnutí, reflexní prvky

 

Od 1 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Do náročnějšího provozu: VM ROCKFORD S3

Kotníková obuv VM ROCKFORD z prémiové kolekce nabízí vysokou kvalitu zpracování a certifikaci pro nejnáročnější podmínky. Je vybavena odolnou podešví MICHELIN®, termoizolační paropropustnou membránou FREE–TEX® – NON METALIC, kompozitní tužinkou a kevlarovou planžetou. Podešev, inspirovaná technickým designem pneumatik MICHELIN®, odolá povětrnostním podmínkám a jakékoliv nepřízni počasí. Obuv je antistatická, protiskluzová a odolná vůči proražení. Díky moderním materiálům je překvapivě lehká a vzdušná, a proto se skvěle hodí pro celodenní nošení.

Parametr Hodnota
Zařazení kotníková, pánská, celoroční
Stupeň ochrany bezpečnostní – S3
Důležité vlastnosti antistatické, protiskluzové, výztuha špičky, voděodolné, odolné vůči kontaktnímu teplu, odolné vůči propíchnutí, absorpce energie

 

Od 2 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Zlatá střední cesta: Top Trekking Miura S3 SRC

Pro profesionální použití v dílně i mimo ni jsou jako stvořené bezpečnostní polobotky Top Trekking Miura s ocelovou tužinkou a planžetou v podrážce. Obuv je antistatická, odolná vůči propíchnutí a protiskluzová. Svršek je vyrobený z voděodolné kůže a podešev z termoplastického polyuretanu, který odolá pohonným hmotám a olejům. K dispozici jsou také v kotníkové variantě.

Parametr Hodnota
Zařazení polobotka, unisex, jarní–zimní
Stupeň ochrany bezpečnostní – S3
Důležité vlastnosti antistatické, protiskluzové, výztuha špičky, voděodolné, absorpce energie, odolné vůči propíchnutí

 

Od 1 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.