Menu

Příslušenství k sušičkám prádla

Zvažujete koupi sušičky, nebo už máte nový či starší kus doma? Můžete ji samozřejmě používat jen tak, jak jste ji pořídili, na trhu ale najdete široký výběr příslušenství, které zefektivní její používání a zvýší váš komfort. Díky příslušenství se můžete například zbavit nutnosti vylévání kondenzační nádobky, umožní vám také sušit v sušičce boty nebo postavit sušičku na pračku.

Sada pro odvod kondenzátu

U některých sušiček ji najdete již přibalenou, jiné modely neumožňují odvod kondenzátu vůbec. Je tedy dobré vždy dopředu zkontrolovat, zda je u vaší sušičky tato možnost a zda je s ní sada kompatibilní. Sada na odvod kondenzátu se zpravidla skládá z hadice, konektoru pro její připojení a například držáku na upevnění. S její pomocí odchází voda ze sušičky automaticky do odpadu a vy se nemusíte obtěžovat s vyléváním nádobky na kondenzát.

Mezikus

Mezikus umožňuje stabilní umístění sušičky na pračku. Toto řešení je oblíbené zejména proto, že ušetří místo, které by jinak zabraly dva spotřebiče postavené vedle sebe. Některé modely mezikusů mají navíc například výsuvnou poličku, na které můžete prádlo rovnou pohodlně složit. Vždy je nejlepší kupovat pračku, sušičku i mezikus od stejné značky, na trhu ale najdete i univerzální varianty.

Antivibrační podložky

Ať už máte sušičku postavenou volně na zemi, nebo umístěnou dokonce nahoře na pračce, poslední, co chcete, je intenzivní vibrování spotřebiče. Ke snížení vibrací dobře poslouží antivibrační podložky, které můžete dát pod sušičku nebo pračku. Jde o jednoduché gumové podložky, které tlumí pohyb spotřebiče a zároveň chrání podlahu před poškrábáním.

Filtry do sušičky

Sušičku pochopitelně kupujete s již kompletní sadou filtrů. Může se ale stát, že dojde k jejich poškození, popřípadě budete chtít filtr sušičky vyměnit za účinnější typ. V takovém případě je nejlepší kupovat filtry od stejné značky, jako je sušička, aby byly zaručeně kompatibilní.

Koše a síťky do sušičky

Pokud chcete trochu rozšířit možnosti sušení, doporučujeme pořídit také koš a sáček do sušičky. Koš poslouží na sušení bot nebo vlny, podmínkou je, že vaše sušička nabízí program, při kterém netočí bubnem. Sáček do sušičky zase lépe ochrání jemné prádlo.

Míčky do sušičky

Možná jste už někdy zahlédli gumové vroubkované míčky do sušičky. Tato užitečná drobnost pomůže načechrat prádlo, které se tak nejen lépe usuší, ale také bude méně pomačkané. Účinky míčků zaznamenáte mimo jiné na froté ručnících, které budou výrazně měkčí bez použití jakýchkoliv přípravků. Kromě jednoduchých míčků existují také „vajíčka“, která mají uvnitř tyčinku z buničiny. Na tu můžete nakapat éterický olej a prádlo tak bude nejen měkčí, ale také voňavé.

Vůně do sušičky

Kromě již zmíněných vajíček můžete prádlo v sušičce navonět i několika dalšími způsoby. Nejběžnějším jsou voňavé ubrousky do sušičky, které seženete v každé drogerii. Každý ubrousek je ale pouze na jedno použití. Pokud hledáte něco trvanlivějšího, můžete koupit také tuhou vůni do sušičky, například ve tvaru hvězdiček. Ty vydrží až několik desítek cyklů, na trhu ale nejsou příliš rozšířené. Existují také tekuté vůně, například vůně ve flakonku od značky Miele. S tou ale bohužel u sušiček ostatních značek nepochodíte, zasazuje se totiž přímo do dvířek sušičky.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019