Menu

Proč má Parkside Performance z Lidlu prodlouženou záruku?

Proč má Parkside Performance z Lidlu prodlouženou záruku?
Zdroj: Parkside

Nářadí Parkside je v současné době na našem trhu již dobře etablované. Tato značka spojená s řetězcem obchodů Lidl si získala oblibu i náročnějších kutilů. Nářadí Parkside se vyrábí ve dvou produktových řadách: Parkside a Parkside Performance. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, typicky v oblasti záruk a reklamací?

O značce Parkside

Nářadí Parkside se v evropských obchodech Lidl začalo objevovat někdy kolem roku 2005. Od té doby se sortiment značně rozšířil a dnes zahrnuje produkty pro dílnu, garáž i zahradu. Značka Parkside buduje svoji oblibu především na nabídce příznivého poměru cena/výkon, za což je také kladně hodnocena.

Nářadí Parkside je vyráběno způsobem, který se označuje jako OEM. Tento relativně běžný způsob spočívá v tom, že Parkside nakupuje komponenty nebo rovnou celé nářadí od jiného výrobce, a následně je prodává pod svojí značkou.

Nářadí základní řady Parkside je vhodné pro běžné použití např. při údržbě zahrady, menších opravách a úpravách kolem domu apod. Produktová řada Parkside Performance je potom nabízena jako poloprofesionální. Je především deklarováno, že u produktů Performance jsou na výrobu používány kvalitnější materiály (kov místo plastu, bezuhlíkové elektromotory apod.)

Mezi produkty Parkside Performance najdeme jak klasické elektrické nářadí, tak nářadí akumulátorové. Utahováky, vrtačky, brusky… to jsou jen některé z produktů, které nesou toto označení.

Záruka na nářadí Parkside Performance

Vyšší kvalita nářadí z produktové řady Parkside Performance umožňuje prodejci poskytovat na něj delší záruku. Zatímco základní řada Parkside je nabízena se zárukou dva nebo tři roky podle konkrétního produktu, u Parkside Performance je to typicky 5 let.

Prodloužená záruka není ale jedinou výhodou, která je s nářadím Parkside a podmínkami jeho nákupu, spojená. Kromě standardní možnosti odstoupení od smlouvy zdarma (taktéž v prodloužené lhůtě až 30 dní), je to i snadný způsob reklamace.

Prodloužená záruka je u tohoto nářadí výborná věc. Typicky jsou totiž produkty Parkside Performance z vysoce kvalitních komponent, obdobně jako u základní řady ale často trpí na výrobní vady a větší vůli při montáži.

Reklamace nářadí Parkside

Reklamace začíná vždy vyplněním kontaktního formuláře na webu či v mobilní aplikaci Lidl. Zákazník vyplní kontaktní údaje i podrobnosti o závadě a způsobu nákupu. Prostřednictvím formuláře je též prodejci možné zaslat fotodokumentaci dokládající podstatu a rozsah poškození. Zákazník se následně řídí pokyny.

Pro reklamaci platí samozřejmě obecně platná pravidla, tj. závada nesmí být důsledkem nesprávného používání, poškození vzniklého neopatrností apod. Stejně tak nelze reklamovat běžné opotřebení. Na vyřízení reklamace je potom klasická lhůta 30 dnů.

Hodnocení nářadí Parkside Performance

Již bylo naznačeno, že produkty Parkside a Parkside Performance si u zákazníků vybudovaly dobré jméno a hodnocení jednotlivých produktů na webech je obecně velmi dobré. Zákazníci se shodují na tom, že nářadí má odpovídající kvalitu při velmi příznivé ceně a pro hobby použití je dobrou volbou.

Produktová řada Parkside Perfromance navíc snese i přísnější měřítka a spokojení s ní jsou většinou i náročnější kutilové nebo profesionálové v oboru. V základu se u „profesionálních“ produktů Parkside setkáte s bezkartáčovými elektromotory, které jsou výrazně odolnější a podstatně méně se opotřebovávají. Parkside pak volí pro tato zařízení většinou i kvalitnější ložiska a spínače, ale nemusí to být pravidlem u všech produktů.

Závěr

Produktová řada Parkside Performance nabízí zákazníkům vyšší kvalitu a možnost klást na nářadí vyšší nároky. Tomu odpovídá i prodloužená záruka, která činí v tomto případě až pět let. I proto řada zákazníků volí právě tuto řadu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Vlastním aku pilku PGHSA 20-LI A1, mám dotaz, dá se v Lidlu koupit náhradní řetěz na tuto pilu.
Děkuji za odpověď.

Oldřich Špalek

Dobrý den,

pila používá široce dostupný řetěz Oregon 91P040X. Můžete jej koupit prakticky kdekoliv.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.