Menu

Redakční test a recenze tiskárny Epson EcoTank L6190

Redakční test a recenze tiskárny Epson EcoTank L6190
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tiskárna Epson EcoTank L6190 se řadí mezi dražší produkty v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren. Můžete ji koupit přibližně za 10 tisíc korun (v červnu 2019). Protože nás zajímalo její fungování, rozhodli jsme se ji otestovat a následně sepsali obsáhlou recenzi.

Inkoustové tiskárny se oproti laserovým vyznačují vyšší kvalitou tisku. Inkoustové tiskárny jsou levnější a vhodné především na tisk menšího množství stran s fotografiemi a dalšími grafickými prvky. Oproti tomu laserové tiskárny se používají spíše na tisk velkého množství stran, nejčastěji v černobílém provedení, a v jejich prospěch hovoří rychlost tisku. Proto se hodí na úřady, do škol či kanceláří. Na této stránce naleznete podrobnější srovnání obou kategorií.

V úvodu bychom chtěli zmínit, že inkoustová tiskárna Epson EcoTank L6190 pracuje s jiným plněním barev, než na jaké je většina zvyklá. Místo klasických výměnných kazet využívá čtyři lahvičky s barvami (CMYK), ze kterých sami doplňujete inkoust do zabudovaných zásobníků nacházejících se na přední straně tiskárny. Práce s lahvičkami je velmi jednoduchá a nezašpiníte si ruce. Pozitivem je jistě i jejich nižší pořizovací cena.

Výrobcem deklarované parametry:

 • Metoda tisku: PrecisionCore
 • Trysky: 400 trysek pro černou a 128 trysek pro každou barvu
 • Rozlišení tisku: 4 800 x 1 200 DPI
 • Funkce: tisk, skenování, kopírování a faxování
 • Deklarovaná rychlost tisku (ISO/IEC 24734): 15 str./min černobíle, 8 str./min barevně
 • Typ skeneru: CIS (contact image sensor)
 • Deklarovaná rychlost skenování (300 DPI): 1,5 ms/řádek černobíle, 7 ms/řádek barevně
 • Formáty skenu: BMP, JPEG, TIFF, PDF
 • Rozlišení skenování: 1 200 x 2 400 DPI
 • Deklarovaná rychlost faxu: 33,6 kb/s (přibližně 3 s/stránka)
 • Funkce faxu: faxování z PC, automatické opakování, zpoždění odeslání, rozeslání faxu, adresář
 • Počet zásobníků na papír: 1 (250 listů)
 • Formáty papíru: A4, A5, A6, B5, C6 (obálka), DL (obálka), No. 10 (obálka), Letter, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 16 : 9, Legal
 • Kapacita autom. podavače a zásobníku: 30 listů
 • Doporučená gramáž: 64 g/m2 – 250 g/m2
 • Deklarovaná spotřeba: 12 W (samostatné kopírování), 1 W (úsporný režim), 5,4 W (připraveno), 0,3 W (vypnutí)
 • Rozměry: 375‎ x 347 x 231 mm (šířka x hloubka x výška)
 • Hmotnost: 7,3 kg
 • Rozhraní: USB, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct
 • Displej: LCD barevný dotykový s úhlopříčkou 6,1″
 • Výtěžnost stránek: 14 000 černobíle, 11 200 barevně

Rozbalení

Krabice, která nám přišla, obsahovala kromě samotné tiskárny Epson EcoTank L6190 také osm lahviček s inkoustovými barvami. Mají klasické označení C (Cyan neboli azurová), Y (Yellow neboli žlutá), M (Magenta neboli purpurová) a BK (BlacK neboli černá). Od každé barvy jsme v krabici našli hned dvě lahvičky. Každá z barev C, M a Y obsahovala 70 mililitrů inkoustu a měla by vydržet na 6 000 stran tisku. Lahvičky BK byly větší a s objemem 127 mililitrů by měly vydržet na 7 500 vytisknutých stran. Další lahvičky můžete dokupovat buďto jednotlivě, nebo jako sadu, která celkově vyjde na necelou tisícovku.

Dále byl součástí balení návod. Jednalo se pouze o základní instrukce ke spuštění v několika jazycích, mezi nimi byla i čeština. Podrobnou příručku k tiskárně naleznete v elektronické podobě. Krabice obsahovala také napájecí kabel, instalační software v podobě CD a letáky s informacemi a bezpečnostními pokyny. Co nám v balení trochu chybělo, byl USB kabel, kterým byste tiskárnu připojili k počítači. Spoléhat tak musíte buďto na bezdrátové připojení, nebo jej dokoupit zvlášť.

Obsah krabice produktu Epson L6190 - tiskárna, CD se softwarem, lahvičky s barvou a dokumenty s návodem.

Design tiskárny je elegantní. Kromě oblíbeného černého provedení hodnotíme pozitivně také možnost fyzicky zkontrolovat aktuální stav barev v tiskárně. U jednotlivých barev totiž v poloprůhledném okénku vidíte hladinu inkoustu. Tiskárna váží 7,3 kilo a působí bytelně. Na začátku nám dělalo problém otevřít víko celé tiskárny i skeneru, poté jsme ale přišli na to, že je pouze zapotřebí vyvinout větší sílu, díky které se konstrukce tiskárny zapadne do správné polohy tak, že dvířka nespadnou.

Kladně hodnotíme jednoduchou obsluhu tiskárny a také snadnou dostupnost všech důležitých prvků.

Zprovoznění tiskárny

Výrobce vysvětluje, jak zprovoznit tiskárnu, na archu, kde je napsaný postup prvních kroků. Klasický plnohodnotný návod nenajdete v tištěné podobě, ale pouze v elektronické formě. Nejprve pro nás bylo obtížnější se v instrukcích na papíře zorientovat, pak jsme ale rychle pochopili, o co se jedná, a už šlo vše tak, jak by mělo.

Jako první přichází na řadu plnění tiskárny inkoustem. Je potřeba odklopit nejen hlavní víko, ale i menší víčko nad ventily, které jsou určené pro dolévání barev. Každý z těchto ventilů je přikrytý vlastní záklopkou, kterou je před plněním nutné otevřít. Nakonec vyjmete lahvičku z igelitového obalu a nalijete náplně do příslušných ventilů. V tomto kroku je potřeba být obzvlášť obezřetný, aby nedošlo k záměně barev.

Čtyři lahvičky s barvami (černá, azurová, purpurová a žlutá), které se nalévají do nádržek.

Plnění barev do systému je čisté, inkoust začne z lahviček vytékat až poté, co je nasadíte do ventilu nádržky, a když je plná, proud se automaticky zastaví. Pokud se podíváte na přední stranu tiskárny, máte o průběhu plnění přehled a fyzicky vidíte, do jaké míry je nádržka aktuálně naplněna. V případě, že postupujete podle návodu, budete mít po naplnění inkoustu čisté ruce a proces bude hotový již za pár minut. Jediné mínus vidíme v menším víku nad ventily, které na nás působí poměrně chatrně, žádné problémy s ním však nenastaly.

Po naplnění tiskárny inkoustem už přijde na řadu samotné spuštění tiskárny. Je třeba nezapomenout na připojení kabelu do elektrické sítě. LCD displej je velký šest palců, jeho ovládání je velice jednoduché, ale na dotek příliš citlivé. Někdy se nám tedy stalo, že jsme chtěli posunout nabídku a místo toho omylem došlo k potvrzení některé z položek.

Inicializace barev přichází v momentě, kdy poprvé spustíte tiskárnu. Inkoust se automaticky napustí do trysek a hadiček tiskárny a vy můžete pozorovat, jak hladina v zásobnících klesá. Celý proces trvá přibližně deset minut. Když jsou barvy v systému tiskárny naplněné, je třeba provést celkem pět kroků kalibrace. Vždy vytisknete papír a na LCD displeji zvolíte tu možnost, která je nejvíce podobná zkušební straně z návodu. Tento proces trvá přibližně dalších deset až patnáct minut.

Nesmíme opomenout instalaci ovladačů do počítače, ze kterého budeme chtít tisknout. Ten, kdo má v počítači CD mechaniku, může využít přiložené CD. Pokud ji nemáte, lze ovladače stáhnout z internetové stránky, jejíž odkaz najdete v návodu. Vše je v češtině, takže by neměli mít problém ani méně jazykově zdatní uživatelé. Základní ovladače mají více než 100 MB v několika aplikacích, což je podle našeho názoru poměrně dost. Negativně hodnotíme i nutnost nainstalování ovladačů všech funkcí, kdy například faxování je pro naše účely naprosto zbytečné a využívat jej nebudeme. Složitější je i následné odinstalování těchto ovladačů.

Po instalaci se ještě aktualizuje firmware tiskárny na nejnovější verzi. Jakmile je tiskárna nainstalovaná, můžete přejít k propojení tiskárny se zařízením. Jednotlivými kroky vás provede průvodce v českém jazyce. Jako pohodlnější varianta nám přijde možnost bezdrátového tisknutí přes Wi-Fi, vybrat si ale můžete i tisk pomocí USB kabelu, který ale není součástí balení. Pokud se rozhodnete pro tisknutí přes Wi-Fi, pak můžete využít buďto připojení do Wi-Fi sítě, nebo propojit obě zařízení napřímo pomocí Wi-Fi Direct. Podle našich poznatků je druhý způsob lepší, co se týče přenosu dat mezi počítačem a tiskárnou. Je ale nutné počítat s tím, že v okamžiku propojení počítače s tiskárnou ztratíte bezdrátové připojení k internetu. Klasické spojení přes síť vás v tomto ohledu nebude omezovat, jakmile však bude tiskárna dále od zdroje signálu, bude přenos dat a následný tisk trvat o něco déle. Plusové body dostává tiskárna za možnost tisku z cloudového úložiště, díky kterému můžete tisk zapnout z kteréhokoliv místa na světě.

Proces zprovoznění tiskárny, od vytažení produktu z krabice až po vytisknutí vaší první úlohy, trvá přibližně 40 minut, což je podle nás standardní doba.

Tisk ze smartphonu

Tisknout nemusíte pouze z počítače. Pokud si stáhnete aplikaci Epson iPrint (vyzkoušeli jsme ji na operačním systému Android, ale existuje také verze pro iOS), můžete tisk pohodlně ovládat pomocí chytrého telefonu. Aplikace zabírá asi 20 MB a stačí ji podle návodu propojit s tiskárnou. Celý proces trvá necelých deset minut. V aplikaci pak zvolíte příslušnou tiskárnu, ze které chcete tisknout a velikost papíru. Ovládání je intuitivní a problém není ani s nastavením dalších funkcí tisku. Nevýhodou aplikace pak je to, že funguje pouze v anglickém jazyce.

Test funkcí a spotřeby energie

Jak jste si mohli všimnout v úvodní tabulce, tiskárna Epson L6190 neumí pouze tisknout, ale zvládne také skenování, kopírování a faxování. V našem testu jsme se zaměřili na první tři zmíněné funkce a hodnotili všechny důležité věci, jako je ovládání zařízení, rychlost, kvalita, ale také spotřeba elektrické energie.

Útroby tiskárny Epson EcoTank L6190 s mechanickým ústrojím a trubičkami na barvu.

Vyzkoušeli jsme pro vás jak práci s barevnou předlohou, tak i s tou černobílou. Co se týče barevné předlohy, testování probíhalo tak, že jsme na stranu o velikosti A4 umístili vygenerovaný text lorem ipsum, který byl psaný velikostí 12 a fontem Calibri (nechybělo ani tučné písmo, podtržený text a kurzíva), který jsme doplnili ještě grafikou a obrázkem. Pro černobílou předlohu jsme pak využili stránku A4 s vygenerovaným textem lorem ipsum.

Pokaždé jsme testy několikrát zopakovali a výsledné hodnoty pak zprůměrovali.

Zapnutí, vypnutí tiskárny a spotřeba režimů

Jak dlouho trvá, než uvedete tiskárnu do provozu, a to včetně připojení k Wi-Fi síti? Zkusili jsme tyto kroky provést několikrát za sebou a zjistili, že zapnutí tiskárny a připojení k síti trvá přibližně 24 sekund. Vypnutí je ale daleko rychlejší a zabere pouhých 5 až 6 sekund.

Abychom si ověřili, že výrobcem deklarované hodnoty ohledně spotřeby elektrické energie jsou pravdivé, změřili jsme spotřebu pomocí specializovaného měřiče. A můžeme potvrdit, že naměřené hodnoty celkem odpovídají. Pokud tiskárnu prvně připojíte do sítě a necháte ji vypnutou, odebírá 0,1 W. Pokud ji nejprve zapnete a následně vypnete, jsou pak tyto hodnoty o něco vyšší. Po zapnutí odebírá přístroj v režimu “připraveno k tisku” asi 5 až 5,3 W, jakmile přejde do úsporného stavu, sníží se hodnoty na 1 až 1,2 W.

Tisk

Celý proces tisku trvá standardní dobu, alespoň co se kategorie inkoustových tiskáren týče.  Při práci poměrně dost vibruje, a tak je dobré postavit ji na stabilní podložku, která bude pohyb tlumit. Také s hlučností na tom není nejlépe.

Kvalita tisku je ale dobrá a při tisku lze pozorovat, že po několika vytisknutých stránkách se rychlost zařízení zvyšuje. Pokud chcete proces urychlit, pak doporučujeme zapojení přes Wi-Fi Direct, které je rychlejší než při připojení přes klasickou Wi-Fi. Před samotným tiskem je vždy potřeba papíry v dolním zásobníku dobře usadit, aby si je tiskárna mohla bez problému odebírat.

Tisková úloha (standardní kvalita)

Úkon Výsledek

1 strana (bar.)

celkový čas 16 až 17 sekund

10 stran (bar.)

celkový čas 1 minuta 22 sekund

10 stran (bar.)

počet stran za minutu 7

10 stran (bar.)

čas první strany 12 sekund

10 stran (bar.)

průměrný čas na další stránky 7 až 8 sekund
15 stran (ČB) celkový čas

1 minuta 2 sekundy

15 stran (ČB) počet stran za minutu

14

15 stran (ČB) čas první strany

7 až 8 sekund

15 stran (ČB) průměrný čas na další stránky

3 až 4 sekundy

15 stran (ČB) čas 10. strany

41 sekund

Všechny úlohy spotřeba

12,5 – 13,5 W

 

Vytisknutí jedné barevné stránky trvá 16 až 17 sekund, to v případě, že započítáte čas od zahájení tisku po jeho ukončení a uvedení tiskárny do stavu, kdy je připravena pro další úkon. V případě, že jsme chtěli vytisknout 10 barevných stran, trvalo to 82 sekund s tím, že první stránka byla hotová za 12 sekund, pak se ale proces zrychloval a průměrná doba tisku se tak dostala na 7 až 8 sekund za jednu barevnou stránku.

Přizpůsobitelné polohovací prvky tiskárny - zásobník listů a displej.

Černobílý tisk je pak o poznání rychlejší. Pokud jsme tiskli 15 plně popsaných stran, tiskárna byla se svou prací hotova za 62 sekund. Za jednu minutu tedy byla schopná kompletně vytisknout 14 stránek. V průměru tisku se proces opět zrychloval, zatímco první strana byla z přístroje venku za 7 sekund, každá další stránka se pak vytiskla za 3 až 4 sekundy. Za 41 sekund pak zvládla vychrlit deset vytištěných listů.

Ať už tisknete cokoliv, činný výkon této tiskárny se pohybuje okolo 13 W. Pokud budeme počítat s tím, že 1 kWh stojí 4 koruny, pak vás při každodenním tisku po dobu jedné hodiny vyjde provoz tiskárny na 20 korun ročně.

Skenování

Pokud chcete skenovat, je potřeba si v počítači otevřít program s názvem Epson Scan. Ten nabídne velké množství možnosti nastavení jako například volba skenování z podavače nebo skla, výběr formátu výstupu, doostření, upravení zešikmení, formát předlohy, upřesnění textu a podobně. Nejdůležitější je samozřejmě kvalita neboli rozlišení. Určuje se podle DPI hodnoty, tedy toho, kolik bodů skener snímá na rozloze jednoho palce. Zjednodušeně se dá říci, že čím je DPI větší, tím bude skenování kvalitnější, ale samozřejmě také pomalejší. Zapnout a nastavit skenování můžete i pomocí mobilní aplikace, kde tyto kroky nejsou vůbec složité.

Jak už jsme zmínili, při skenování můžete sami zvolit, zda má tiskárna skenovat předlohu ze skla nebo z automatického podavače, který se hodí v případě, že chcete skenovat větší množství dokumentů. Tiskárna ale dokáže sama rozeznat variantu, kterou by měla použít. Do podavače se vejde celkem 30 listů a že jste je vložili správně, poznáte tak, že se ozve zvukový signál. Tím vám dá tiskárna najevo, že dokumenty v podavači registruje. Požadované dokumenty můžete všechny skenovat do jednoho souboru. Jak můžete vidět v tabulce, proces skenování z podavače dokumentů je rychlejší, trvá asi 20 sekund, skenování ze skla pak něco pod půl minuty.

Kladně hodnotíme i možné zobrazení náhledu, kdy můžete vybrat konkrétní výřez předlohy, který chcete naskenovat.

Skenovací úloha (barevně, 300 DPI)

Úkon Výsledek

1 strana ze skla

celkový čas 28 až 29 sekund

1 strana z podavače

celkový čas 21 až 22 sekund

5 listů z podavače

celkový čas 1 minuta 9 sekund

5 listů z podavače

čas první stránky

18 až 19 sekund

5 listů z podavače průměrný čas dalších stránek

12 až 14 sekund

5 listů z podavače počet skenů za minutu

4

sken ze skla spotřeba

6 W

sken z podavače spotřeba

7,5 až 8,5 W

 

Stejně jako u tisknutí, i proces skenování se postupně zrychluje. Pět barevných stránek trvalo naskenovat 69 sekund s tím, že první stránka byla hotová za necelých 20 sekund, každá další pak přibližně za 13 sekund. Za jednu minutu tak stihnete naskenovat čtyři stránky. Podavač si bere další papíry ještě dřív, než je předchozí stránka naskenovaná, čímž značně urychluje celý proces.

Pokud se na to podíváme z hlediska spotřeby, úspornější je skenování ze skla, které spotřebovává 6 W, skenování z podavače pak bere asi 8 W.

Kopírování

Prostor pro skenování jednotlivých dokumentů ze skla.

Kopírování vám také dává vybrat, jestli chcete předlohu umístit na sklo nebo raději do automatického podavače. I zde můžeme variantu s podavačem označit za rychlejší. Výhoda je také v tom, že lze skenovat několik dokumentů naráz. Zatímco přístroj skenuje a následně tiskne, podavač velmi rychle připravuje papíry a tiskárna pracuje do té doby, dokud registruje v podavači nějaké dokumenty. Není tedy nutné zvlášť nastavovat objem úlohy.

Je možné zvolit jednu až 99 kopií. Nastavení důležitých parametrů, z nichž nejdůležitější je opět kvalita skenu a tisku, je možné nastavit přímo v tiskárně. Čím vyšší kvalita, tím déle celý proces trvá. Co se týče reprodukce barev, jsme naprosto spokojeni.

Úloha kopírování (barevně, standardní kvalita)

Úkon Výsledek

1 strana ze skla

celkový čas 29 sekund

1 strana z podavače

celkový čas 22 sekund

5 listů z podavače

celkový čas

1 minuta 35 sekund

5 listů z podavače čas první stránky

22 sekund

5 listů z podavače průměrný čas dalších stránek

18 sekund

5 listů z podavače

počet okopírovaných listů za minutu 3
kopírování ze skla spotřeba

11 až 14 W

kopírování z podavače spotřeba

13 až 16 W

 

V případě, že jsme kopírovali podle předlohy ze skla, jedna stránka byla hotová za necelou půl minutu, v případě využití podavače stejný proces zabral asi 22 sekund. Za jednu minutu je tiskárna schopna dokončit kopírování třech listů. Když jsme zkusili kopírovat pět barevných stran, celý úkol trval 95 sekund. Opět bylo kopírování prvního listu pomalejší a z tiskárny byl venku za 22 sekund, další stránky už byly hotové asi za 18 sekund.

Z hlediska spotřeby elektřiny je kopírování nejnáročnější. To se dá vysvětlit tím, že jde v podstatě zároveň o tisk i skenování. V průběhu procesu hodnoty kolísají, a to podle toho, jaký proces zrovna tiskárna provádí. Hodnoty spotřebované elektřiny při kopírování předlohy ze skla se pohybují mezi 11 až 14 W, při kopírování z podavače spotřebujete přístroj mezi 13 a 16 W.

Hodnocení ovládání

Ovládání tiskárny hodnotíme dobře. Všechny instrukce, návod, programy, příručky i menu jsou v českém jazyce, a to včetně interpunkce (na výběr je z několika desítek dalších jazyků). Problém přichází pouze v případě, že se rozhodnete využít aplikaci pro chytrý telefon, která je pouze v angličtině.

Menu tiskárny je velice přehledné. Jako první na něm najdeme volbu, zda chceme tisknout, kopírovat nebo skenovat, následují položky údržba a nastavení, kde můžete zadat i možnost připojení a volbu hlasitosti (nejde samozřejmě o hlasitost provozu tiskárny, ale signalizaci podavače, zvuky v případě, že potvrdíte nějakou položku v menu, a podobně).
Pokud kliknete na položku nastavení, vyjede vám nabídka základního nastavení tiskárny, faxu, webové služby a sítě. Mezi další položky v nabídce se pak řadí nastavení uživatele, nabídka údržby, počítadlo tisku, stav tiskárny, možnost aktualizace firmware a obnovení výchozího nastavení.

Většinu operací ovládáte pomocí dotykového displeje, který je sice dostatečně velký, ale poměrně dost citlivý. Snadno se tak stane, že omylem potvrdíte položku, kterou jste ale potvrdit nechtěli. Nejčastěji se nám to stávalo při posouvání nabídky tahem prstu, tedy například při volbě jazyka.

Stav inkoustu v tiskárně můžete zjistit hned dvěma způsoby. A to přes program, který máte nainstalovaný v připojeném zařízení, nebo fyzicky, díky poloprůhledným okénkům s příslušnými ryskami, přes které jsou vidět hladiny barev.

Zařízení připravené ke kopírování jednotlivých dokumentů ze skla.

Závěrečné hodnocení

Celkově hodnotíme tiskárnu EcoTank L6190 velice pozitivně. Zprovoznění přístroje se vším všudy zabere necelou hodinu. Pak už se můžete tisknout, skenovat, kopírovat nebo faxovat. Všechny tyhle úkony tiskárna zvládne.

Líbí se nám způsob, jakým se doplňuje inkoust. Proces je rychlý, jednoduchý a oproti klasickému systému s výměnnými kazetami i o něco levnější. Vše je uzpůsobené tak, že při doplnění barev nepotřísníte sebe ani okolí. Chválíme i možnost fyzické kontroly aktuálního naplnění nádržek, které můžete pozorovat na přední straně tiskárny.

Díky možnosti nastavení českého jazyka je ovládání zařízení snadné i pro ty, kteří anglicky nemluví. Praktická je také možnost tisku u cloudového úložiště.

Abychom jenom nechválili, přinášíme také pár negativních poznatků. A to absenci USB kabelu, který chybí v balení. Dále je to velikost ovladačů, které podle nás zabírají v počítači zbytečně moc místa, a příliš velká citlivost displeje.

Díky našemu testu jsme zjistili, že v případě standardního nastavení zvládne tiskárna za 82 sekund vytisknout deset barevných listů. V případě, že chceme tisknout pouze černobíle, sníží se doba na polovinu. Pokud chcete ušetřit čas, pak je vhodnější skenovat a kopírovat z automatického podavače. Zkusili jsme naskenovat pět dokumentů, což trvalo 69 sekund, kopírování nám pak zabralo 95 sekund.Deklarované hodnoty výrobcem, co se spotřeby týče, souhlasí. Při tisku spotřebujete 13 W, u kopírování se

hodnoty pohybují mezi 11 a 16 W a u skenování je to 6 až 8 W. Při kopírování a skenování záleží na tom, zda se rozhodnete pro variantu skenu či kopírování předlohy ze skla nebo z podavače. Obecně ale hodnotíme tiskárnu jako úsporné zařízení. V případě, že byste se rozhodli ji každý den uvést na hodinu do provozu, její elektrická spotřeba by vás ročně vyšla přibližně na 20 korun.

Klady

Zápory

barva v lahvičkách (absence kazet)

balení neobsahuje USB kabel

jednoduché zprovoznění i ovládání

poměrně velké množství ovladačů a jejich velikost

kompletní lokalizace v češtině (kromě aplikace do smartphonu)

příliš citlivý dotykový displej

viditelný stav náplně barev

 
obecně kvalitní funkce

 

Na představení tiskárny Epson EcoTank L6190 se můžete podívat v našem videu: 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.