Rozměry pračky – jak moc si můžeme vybírat?

Dnes má už snad každá domácnost pračku, neboť prát je potřeba nepřetržitě. Své by mohly jistě vyprávět ženy v domácnosti. Při výběru pračky je však potřeba myslet na několik základních faktorů, které velmi ovlivní pozdější chod domácnosti. Možná vás překvapí, jak se jednotlivé faktory prolínají a jsou na sobě závislé.

Plnění pračky

Mezi důležitá stanoviska patří způsob plnění praček, konkrétně tedy horní nebo přední plnění. Zatímco horní plnění volí rodiny v bytech, přední plnění volí domácnosti s velkými prostory. Zde můžeme zpozorovat první střet – se způsobem plnění totiž souvisí rozměry praček. Zatímco ty s horním plněním disponují malou šířkou a velkou výškou, ty s plněním předním mohou mít zase hloubku pouhých 32 cm, jde-li o tzv. slim, úzké pračky.

Rozměry jdou ruku v ruce s kapacitou bubnu

Když je řeč o rozměrech, souvisí s tím i kapacita bubnu, která může být také rozhodujícím faktorem. Zatímco slim pračky pojmou zhruba 5 kg, velké, běžné zvládnou i 14 kg, což ocení především velké rodiny, kde je prádla opravdu hodně a je potřeba do pračky naskládat i 10 osušek naráz.

Typ pračky a cena

Cena praček se také odvíjí v podstatě od typů, které jsou zmíněny výše. Pračky, které pojmou nejvíce prádla, vyžadují velké rozměry a výkon, proto stojí často nejvíce. Není to sice pravidlem, ale v obchodu sami zjistíte, že jsou v ceně podstatné rozdíly.

Programy a funkce

Při promýšlení, kolik do pračky investujete, je potřeba myslet i na programy a funkce, které pračka ovládá. Čím levnější pračka, tím obyčejnější a běžnější programy nabízí. Mezi těmi by nemělo chybět rychlé praní, program na skvrny, jemné prádlo, úsporný (eco) program a ruční praní, které e ještě šetrnější, než program na jemné prádlo. Mezi ty náročnější funkce a programy potom patří odklad startu praní, program na odstranění chlupů nebo program pro snadné žehlení.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Rozměry pračky – jak moc si můžeme vybírat?
Průměrné hodnocení 5 z 6 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku
Jak vybrat set pračky se sušičkou Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?