Rozměry sušiček prádla

Kritéria pro výběr toho pravého spotřebiče mohou být různá, často se však zmiňují rozměry. Důvody, pro nákup sušičky atypických rozměrů jsou také všelijaké. Ať chcete myčku zapasovat do linky, nebo máte pouze malou koupelnu, v rámci možností seženete všechno.

Sušičku si nemusíte v domácnosti odpírat ani v případě, že nedisponujete nadbytkem místa. Umístění sušičky můžete vyřešit nástavbou na pračku, či sušičku zavěsit. A nebo zvolte model atypických rozměrů.

Standardní sušičky se vyrábí s rozměry 60x60x85cm kdy 85 znamená výšku. Typizovaný rozměr sušiček se vyrábí zpravidla ve verzi s bočním plněním. Vrchem plněné sušičky bývají menší šířky. Obvykle 40 až 45 centimetrů.

Pokud doma bojujete o každý centimetr, pravděpodobně sáhnete po sušičce plněné vrchem. Chcete-li umístit sušičku na stávající pračku, budete vybírat podle rozměrů také. Vestavné spotřebiče mívají též netypické rozměry.

Hloubka sušičky se pohybuje v rozmezí 60 až 64 centimetrů. Méně než 60 centimetrů a více, než 64 cm výrobci okrajově také nabízí. Šířka klasických sušiček s bočním plněním se pohybuje v rozmezí 59 – 64 a více centimetrů. Výška sušičky může být mezi 84 a 88 cm.

Za zmínku stojí, že i kompaktnější přístroje dokáží pojmout standartní objem prádla. Usušíte klidně až 8 kilogramů prádla. Ve všech rozměrech se zpravidla dají sehnat atypické rozměry ať již nahoru, či dolů od standartu.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Rozměry sušiček prádla
Průměrné hodnocení 4.3 z 7 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Sušičky s horním plněním Jak správně sušit prádlo v sušičce Co můžete a nemůžete sušit Jak vybrat set pračky se sušičkou Sušení prádla v sušičce Poruchy sušičky prádla Jak na voňavé prádlo ze sušičky Prádlo ze sušičky nevoní? Poradíme! Sušičky prádla v akci – kde je najít? Filtry do sušičky – kde koupit Druhy a typy sušiček prádla
Symboly na prádle – co patří do sušičky a jak to prát? Srážení prádla v sušičce Příslušenství k sušičkám prádla Základní údržba sušičky prádla Tipy a rady na sušení prádla v sušičce Sušičky prádla s tepelným čerpadlem Spotřeba vody sušiček prádla Jak funguje sušička prádla Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?