Menu

Rozměry sušiček prádla

Kritéria pro výběr toho pravého spotřebiče mohou být různá, často se však zmiňují rozměry. Důvody, pro nákup sušičky atypických rozměrů jsou také všelijaké. Ať chcete spotřebič zapasovat do linky, nebo máte pouze malou koupelnu, v rámci možností seženete všechno.

Sušičku si nemusíte v domácnosti odpírat ani v případě, že nedisponujete nadbytkem místa. Umístění sušičky můžete vyřešit nástavbou na pračku, či sušičku zavěsit. A nebo zvolte model atypických rozměrů.

Standardní sušičky se vyrábí s rozměry 60x60x85cm kdy 85 znamená výšku. Typizovaný rozměr sušiček se vyrábí zpravidla ve verzi s bočním plněním. Vrchem plněné sušičky bývají menší šířky. Obvykle 40 až 45 centimetrů.

Pokud doma bojujete o každý centimetr, pravděpodobně sáhnete po sušičce plněné vrchem. Chcete-li umístit sušičku na stávající pračku, budete vybírat podle rozměrů také. Vestavné spotřebiče mívají též netypické rozměry.

Hloubka sušičky se pohybuje v rozmezí 60 až 64 centimetrů. Méně než 60 centimetrů a více, než 64 cm výrobci okrajově také nabízí. Šířka klasických sušiček s bočním plněním se pohybuje v rozmezí 59 – 64 a více centimetrů. Výška sušičky může být mezi 84 a 88 cm.

Za zmínku stojí, že i kompaktnější přístroje dokáží pojmout standartní objem prádla. Usušíte klidně až 8 kilogramů prádla. Ve všech rozměrech se zpravidla dají sehnat atypické rozměry ať již nahoru, či dolů od standartu.

Nejlepší sušičky prádla dle srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019