Menu

Jak odolný je Samsung Galaxy S25 Ultra? Displej se nejspíše poškrábe dříve, než u předchozí generace

Jak odolný je Samsung Galaxy S25 Ultra? Displej se nejspíše poškrábe dříve, než u předchozí generace
Test odolnosti Samsung Galaxy S25 Ultra, Foto: JerryRigEverything, YouTube

Nový vlajkový mobil od Samsungu se chlubí špičkovými vlastnostmi. Galaxy S25 Ultra má titanový rámeček, jeho displej kryje nejmodernější ochranné sklo a nabízí trojici propracovaných fotoaparátů. Společně s AI funkcemi jde o jeden z nejlepších telefonů na trhu. Známý youtuber JerryRigEverything se ale rozhodl řádně ho otestovat a výsledky jeho snažení už tak potěšující nejsou.

Odolné sklo, které se poškrábe

Youtuber Zack Nelson, který vystupuje pod přezdívkou JerryRigEverything, proslul tím, že testuje nové telefony. Nezaměřuje se ale na jejich software, nýbrž na jejich odolnost. A rozhodně se s nimi nemazlí. Výsledky jeho snažení mohou být pro leckterého výrobce pobuřující, zato pro uživatele jde o jedinečnou možnost zjistit, kolik toho daný mobil skutečně vydrží. Tentokrát si vzal do parády Samsung Galaxy S25 Ultra. A v testech dopadl hůř, než byste asi čekali.

Displej tohoto vlajkového modelu kryje nejmodernější tvrzené sklo Gorilla Glass Armor2 a jeho tělo chrání Gorilla Glass Victus2. Mobil by tak měl odolat pádům a snadno se nepoškrábat. Jaká je realita? Oproti předchozí generaci ochranných skel se tohle poškrábe mnohem snadněji – podle testů Zacka Nelsona na základě Mohsovy stupnice tvrdosti (neboli škrábání různě tvrdými minerály) se sklo škrábe už na 6. stupni. Na 7. pak vzniknou hluboké zářezy (přitom u modelu Galaxy S24 Ultra hluboké rýhy vznikly až na 8. stupni).

Galaxy S25 Ultra, Foto: Jakub Gulec

Nevýhodou také je, že i když je rámeček titanový, tlačítka takovou odolnost rozhodně nevykazují (youtuber je otestoval škrábáním nožem). Co se ale například týká ohýbání, tak tady Galaxy S25 Ultra skutečně vydržel. A při pokusech ohnout ho a zlomit také obstál na výbornou.

Přilepené kroužky fotoaparátů

Další zásadní nedostatek JerryRigEverything shledal při zkoumání fotoaparátů. Ten hlavní nabízí skvělé rozlišení 200 Mpx, zbylé dva mají 50 Mpx. Požitek z focení podpořený AI funkcemi je tak výjimečný. Nicméně, konstrukčně mají foťáky jednu zásadní vadu, a to tu, že kovové kroužky kolem objektivů nejsou pevnou součástí konstrukce. Jsou k ní pouze přilepeny. V podstatě tady jde jen o „efekt“ a při testování se ukázalo, že nožem jdou snadno odpáčit. když běžně asi samovolně neodpadnou, je to další netušený šrám na jinak propracovaném a velmi povedeném telefonu.

Video: The Camera Rings are Fake! (Galaxy S25 Ultra Durability Test), JerryRigEverything, YouTube

Youtuber si posvítil i na iPhone 16 a další mobily

Ačkoliv to teď může znít, že nemá smysl kupovat si Galaxy S25 Ultra, protože Samsung na něm zjevně v mnoha ohledech ušetřil, není tomu tak. Z hlediska softwaru, hardwaru i AI funkcí jde stále o jeden z nejlepších mobilů na trhu. A je nutné říct, že youtuber JerryRigEverything už si takhle drsně posvítil také na další špičkové mobily.

Nožem, ohněm i silou například otestoval i iPhone 16. Jeho displej krytý odolným sklem Apple Ceramic Shield se taktéž poškrábal na 6. stupni Mohsovy stupnice a na 7. už se dělaly hluboké rýhy. Škrábání nožem neodolal rámeček ani tlačítka. Při ohýbacím testu nicméně iPhone 16 prospěl na výbornou. A ani přiložený oheň ze zapalovače displej nijak nepoškodil. U všech produktů Apple ale takováto odolnost není samozřejmostí – například iPad Pro se při testech před 6 lety podařilo zlomit a škrábal se velice snadno.

Test odolnosti Pixel 9 Pro XL, Foto: JerryRigEverything, YouTube

 

Současná vlajka od Googlu, tedy Pixel 9 Pro XL, dopadl v testu škrábání různými minerály stejně jako výše zmíněné mobily. Což ale není vůbec špatné. I testem ohněm prošel se ctí a při ohýbání uspěl také na výbornou.

Všechny mobily ovšem zátěžovými testy v podání Zacka Nelsona neprojdou tak hladce. Například dvojitá skládačka Huawei Mate XT Ultimate si jen těžce poradila se škrábáním a při testu ohněm začal displej doslova tát. Pokus mírným tlakem ho ohnout opačně také dopadl velmi špatně. A dvakrát ohebný displej dokáže poškodit i písek.

Ještě hůř ale dopadl skládací Google Pixel 9 Pro Fold, jehož vnitřní displej poškodí i nehty a při testech se zlomil. Ani jedna z těchto 2 skládaček se nicméně v Česku stále neprodává.

Zdroje: Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze, YouTube

Rubriky

#arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.