Menu

Samsung uvede nový superprémiový ohebný telefon (2024): Proč by vás Galaxy Fold 6 Ultra neměl zajímat?

Samsung uvede nový superprémiový ohebný telefon (2024): Proč by vás Galaxy Fold 6 Ultra neměl zajímat?
Ilustrační obrázek

Samsung Galaxy Z Fold 6, jeden z nejočekávanějších telefonů letošního roku, nejspíš nebude jedinou velkou jihokorejskou skládačkou na trhu. Nedávný únik označení nového telefonu z dílny Samsung naznačuje, že bychom se mohli dočkat vlajkového modelu Z Fold 6 Ultra. I když se zatím mnoho neví, spekuluje se o jeho omezené dostupnosti i pozdějším datu vydání.

Číslice “8” jako Ultra

Už v minulosti některé zdroje uváděly, že by jihokorejský gigant mohl uvést na trh ještě jeden prémiový skládací telefon. Dosud však neexistoval žádný věrohodný důkaz, který by tuto spekulaci potvrzoval. Až nyní nizozemský web GalaxyClub zveřejnil konkrétní číslo modelu, které odpovídá Samsungu Galaxy Z Fold 6 Ultra. Nejnovější únik potvrzuje, že Samsung pracuje na novém zařízení s modelovým označením SM-F958.

Co tento kód znamená? Současný Samsung Galaxy Z Fold 5 má modelové číslo SM-F946. Pokud se orientujete v systému modelových označení telefonů Samsung, dáte nám za pravdu, že nadcházející Samsung Galaxy Z Fold 6 by měl být označen SM-F956. A protože číslice “8” na konci modelového čísla značí řadu Ultra (viz např. SM-928 u Samsungu Galaxy S24 Ultra), je význam kódum SM-F958 objasněn.

Písmeno “N” jako Jižní Korea

To vše má ale háček. Podle dostupných informací z webu GalaxyClub totiž nebude Galaxy Z Fold 6 Ultra dostupný pro všechny. Neznamená to ale, že by měl být příliš drahý, nýbrž že se možná dočkáme omezeného vydání. Úniky naznačují, že je ve vývoji zatím pouze prémiová skládačka s celým označením SM-F958N. Písmeno “N” na konci pak znamená, že je telefon určený pouze pro domovský jihokorejský trh.

O dostupnosti v Americe a Evropě zatím nejsou k dispozici žádné informace. Důvodů může být více. Buď se Galaxy Z Fold 6 Ultra bude skutečně prodávat pouze v několika zemích, nebo je zatím příliš brzy, abychom se dozvěděli více. Samsung může být teprve v rané fázi vývoje své nové vlajkové skládačky. To by znamenalo, že ji na trh uvede až několik měsíců po Galaxy Z Fold 6 a že ještě spoustu času na další detailnější úniky informací.

Možná v červnu, nebo až v říjnu?

Zatím nemáme k dispozici žádné informace o tom, čím se bude Galaxy Z Fold 6 Ultra odlišovat od Galaxy Z Fold 6. Podle předchozích úniků by Galaxy Z Fold 6 měl být o něco kratší a širší než předchůdce Galaxy Z Fold 5. Galaxy Z Fold 6 Ultra by pak mohl nabídnout špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy, titanové tělo, displej s antireflexními vlastnostmi a ochranou v podobě Gorilla Glass Armor a pochopitelně upgradovaný fotoaparát.

Spekulace založené na uniklých informacích a minulých modelech naznačují, že standardní Samsung Galaxy Z Fold 6 bude oznámen na konci července spolu se Samsungem Galaxy Z Flip 6. Nejdříve v té době by mohl být představen také Galaxy Z Fold 6 Ultra. Jiné zdroje se ale v případě varianty Ultra přiklánějí až k září či dokonce říjnu.

Zdroje: SamMobile, Techradar

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.