Menu

Samsung zarámoval hudbu (2024)! Vyzkoušeli jsme nový Music Frame

Samsung zarámoval hudbu (2024)! Vyzkoušeli jsme nový Music Frame
World of Samsung (Jakub Gulec – Arecenze)

Není tomu každý den, co by některý z největších výrobců elektroniky představoval nový typ produktu. V rámci události pro novináře (World of Samsung) jsem měl ale možnost jeden takový kousek vyzkoušet a hodně zběžně otestovat. Tímto produktem je Music Frame, který volně navazuje na designové pecky z kategorie televizí (The Serif a The Frame).

Cenu produktu Samsung ještě oficiálně neoznámil, měla by být podle předběžných informací ale poměrně přijatelná. Vydání můžete očekávat v dubnu.

Zdroj: Samsung

Music Frame – jeden z mála „obrazových“ reproduktorů

Není pravdou, že by úplně každý toužil po maximálně stylové domácnosti. Někomu na tom nezáleží, jiný si pod pojmem „design“ představuje naprosto odlišné věci. Pokud ale máte rádi skryté technologie a funkční prvky bez zjevné účelnosti designu, Music Frame by vás mohl zajímat. Nejedná se sice o nic revolučního, ploché reproduktory na stěnu prodává například i IKEA. Jde ale o první dostupný obrazový reproduktor velkého výrobce audiotechniky na trhu.

Jedná se prakticky o klasický čtvercový reproduktor s možností uchycení na stěnu nebo umístění na polici. Narozdíl od běžného reproduktoru ale svým designem působí jako trochu vystouplejší obrázek v rámečku. Středová část je vyměnitelná, desek s obrazem má být k dispozici přitom celá řada. To umožní zařízení uzpůsobit specifické podobě vaší domácnosti.

Music Frame jako neotřelé řešení k televizi

Po technické stránce je tento model zvládnutý poměrně dobře. Uvnitř zařízení se nachází 6 měničů v párech rozdělených podle frekvence. Mezi nimi samozřejmě nechybí basový pár, který dodává zvuku hloubku. Zajímavé je, že lze reproduktory párovat bezdrátově, a to jak přímo přes Bluetooth, tak také do ekosystému SmartThings, nebo přímo do Q-Symphony u televizí od Samsungu.

Pokud funkci Q-Symphony neznáte, jedná se o jednu ze zajímavých výhod obrazovek od Samsungu. Díky této funkci může zvuk vycházet jak z připojených reproduktorů, tak i samotné televize. Uzpůsobuje se přitom prostřednictvím AI tak, aby se jednotlivé zvuky doplňovaly a vytvářely prostorový efekt.

Inu a tady přichází největší výhoda, ale i největší zápor reproduktorů Music Frame. Na televizi můžete napárovat přes Q-Symphony dva modely Music Frame. To je samo o sobě skvělá věc a v praxi udělá solidní zvuk. Bohužel ale už nepřipojíte soundbar. Music Frame proto nemůžete použít jako zadní reproduktory a udělat si s nimi skutečnou prostorovou sestavu. Na druhou stranu ti nejnáročnější uživatelé asi nejsou ani cílovkou, ti totiž  tak jako tak zvolí 5 či vícekanálovou reprosoustavu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.