Menu

Sekačky Parkside vs. Parkside Performance 2024: Rozdíly jsou obrovské

Sekačky Parkside vs. Parkside Performance 2024: Rozdíly jsou obrovské
Zdroj: Lidl, Ilustrace: Arecenze

Sekačky na trávu používáme od jara do podzimu poměrně často. My jsme se dnes zaměřili na porovnání sekaček privátní značky obchodní sítě Lidl, a to konkrétně ze základní řady Parkside a vyšší řady Parkside Performance. Podívejte se, jak si srovnávané modely vedou ve stěžejních parametrech a vyberte si pro letošní rok sekačku, se kterou vám půjde práce hezky od ruky.

Parkside vs. Parkside Performance

Značka Parkside sklízí u hobby uživatelů velký úspěch, a tak není divu, že se rozhodla zaměřit se také na profíky a náročnější uživatele. Vznikla proto řada Parkside Performance, která se na první pohled odlišuje svým černým designem postrádajícím tmavě zelené prvky. Kromě toho se však vyznačuje také kvalitnějším zpracováním, vyšším výkonem a údajně celou řadou funkcí navíc.

Hlavní parametry, kterými se odlišuje řada Parkside Performance: 

  • Vyšší výkon
  • Lepší kvalita zpracování
  • Použití modernějších technologií
  • Lepší ergonomie a modernější design
  • Vyšší cena

Čím se liší konkrétní produkty?

Vybrali jsme pro vás dva základní typy sekaček na trávu – akumulátorovou a elektrickou z obou výkonnostních řad a porovnali je mezi sebou. Pojďte se podívat, jak si ve srovnání vede Parkside oproti Parkside Performance a přesvědčte se o rozdílu sami.

Aku sekačky na trávu

Akumulátorové sekačky jsou v posledních letech velmi oblíbenou variantou pro úpravu travní zeleně. Kombinují v sobě totiž výhody elektrických a benzínových sekaček, a tedy volnost pohybu, nízkou hlučnost a snadnou ovladatelnost pojící se s nízkou hmotností.

Na e-shopu Lidlu je k dostání základní model Parkside PRMA 40-Li C1 s klasickým bezkartáčovým elektromotorem a vedle toho také podstatně lépe vybavená aku sekačka Parkside Performance PPRMA 40-Li A1. V tabulce níže najdete srovnání stěžejních parametrů, oba produkty jsou dodávány bez akumulátoru a nabíječky.

Parametry Parkside

PRMA 40-Li C1

Parkside Performance

PPRMA 40-Li A1

Design
Elektromotor Klasický Bezuhlíkový
Šířka sečení 40 cm 47 cm
Výška sečení 25–75 mm (v 7 úrovních) 25–100 mm (v 10 úrovních)
Pojezd Bez pojezdu S pojezdem
Hmotnost 12 kg 24,5 kg
Objem sběrného vaku 50 l 70 l
Záruka 3 roky 5 let
Cena 3 999 Kč 8 999 Kč

Elektrické sekačky na trávu

Také mezi elektrickými sekačkami na trávu můžete v Lidlu vybírat z modelů řady Parkside a Parkside Performance. Elektrické varianty sice nejsou tolik mobilní jako akumulátorové, protože jste při práci přeci jen omezeni délkou elektrického kabelu, na druhou stranu zde nemusíte dbát na pravidelné nabíjení akumulátoru a při práci se vám nestane, že se vám sekačka vybije.

My jsme se rozhodli porovnat zdánlivě podobné modely Parkside PRM 1500 A1 a Parkside Performance PPRM 2000 A1. Podívejte se do tabulky níže, čím se od sebe odlišují.

Parametry Parkside

PRM 1500 A1

Parkside Performance

PPRM 2000 A1

Design
Elektromotor 1 500 W 2 000 W
Šířka sečení 36 cm 46 cm
Výška sečení Cca 25–75 mm (6stupňová) Cca 20–75 mm (8stupňová)
Pojezd Bez pojezdu S pojezdem
Mulčování Ano Ano
Hmotnost 12 kg 21 kg
Objem sběrného vaku 40 l 60 l
Záruka 3 roky 5 let
Cena 2 499 Kč 5 999 Kč

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.