Menu

Slim pračky nejsou pro každého. Proč?

Pračka je nezbytnou součástí každé domácnosti – je jedno, zda jste student, rodina se dvěma nebo jedním dítětem… Všichni potřebují prát. Při výběru pračky vás však čekají mnohá úskalí – ať už jde o rozměry, kapacitu, způsob plnění nebo značku. My vám dnes představíme úzké, nebo také „slim“ pračky.

Co znamená „slim“

Zatímco má běžná velká pračka rozměry 60×60 cm a výšku 80 cm, ty úzké pračky nejsou tak hluboké. Zpravidla je jejich hloubka nepřesahuje 50 cm, což znamená úsporu místa až 20 cm, které mohou být, zejména pak v malém bytě s malou koupelnou, velmi důležité.

I malá pračka pojme hodně věcí

Logicky vás mohlo napadnout, že menší pračka znamená menší buben a tím pádem v ní lze prát méně prádla. To tak bylo dříve, před dvaceti lety, kdy úzké pračky spatřily světlo světa úplně poprvé. Tehdy byla jejich kapacita opravdu zhruba jen 3 kilogramy. Dnes i úzké pračky bez problémů pojmou pět, šest kilogramů. Samozřejmě, běžné, „velké“ pračky mají kapacitu i přes 10 kg, potom je však na vašem uvážení, jak často potřebujete prát a kolik prádla běžně perete. Jinou kapacitu pračky potřebuje rodina a jinou samostatný člověk.

Všechny programy, na které jste zvyklí

Přesto, že slim pračky nejsou na trhu tak dlouho, jako ty běžné, nelze říci, že by jim něco kromě centimetrů chybělo. Kupříkladu programy, které mají „velké“ modely, mají i slim pračky. Disponují také mnoha funkcemi, jako například odložený start.

Pro koho úzké pračky nejsou?

Jak jsme již zmínili, úzké pračky pojmou dostatek prádla na běžné praní, pokud ale během pár dní jako velká rodina nasbíráte deset kilo prádla, vyplatí se pořídit klasickou variantu pračky. Zároveň mají slim pračky problém s objemnými věcmi, jako zimní bundy, polštáře, deky. Pokud je tedy potřeba, například kvůli alergiím prát tyto věci častěji, opět se vyplatí pračka klasická. Pokud vás zajímá více informací, zpracovali jsme článek a srovnání nejlepších slim praček.

Nejlepší slim pračky dle srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 7.5.2019