Menu

Sleva týdne: Jeden z nejchytřejších monitorů pořídíte podstatně levněji

Sleva týdne: Jeden z nejchytřejších monitorů pořídíte podstatně levněji
Oficiální představení monitoru v Indii (Zdroj: Samsung)

Společnost Samsung je dlouhodobě jednou z hnacích sil na poli vývoje výpočetních, ale i zobrazovacích technologií. V loňském roce v létě proto spatřil světlo světa chytrý displej Samsung Smart Monitor M8. Jihokorejský výrobce tímto zobrazovadlem necílí pouze na uživatele systému Windows, ale také na Android i příznivce Applu.

*Monitor je aktuálně na Alze ve slevě za 10 990 Kč (běžná cena 14 300 Kč).

https://www.youtube.com/watch?v=BvFYdh5ryZE

Konektivita na vrcholu? Samsung Smart Monitor M8

Největším lákadlem tohoto modelu je jednoznačně jeho konektivita. Monitor totiž podporuje nejen připojení kabelem, ale také hned několik standardů pro bezdrátový přenos obrazu s dostatečně nízkou prodlevou na to, aby jej bylo možné využívat v kanceláři.

  • Samsung DeX – Chytré telefony a tablety od Samsungu lze využít do jisté míry jako náhradu notebooku. K monitoru je připojíte bezdrátově dvěma kliknutími a můžete pracovat v prostředí podobném stolnímu počítači.
  • Apple AirPlay 2 – Monitor podporuje snadný přenos obrazu ze všech výpočetních zařízení společnosti Apple. Obraz promítnete z iPhonu, iPadu či Macbooku.

Zapomenutý notebook doma? Žádný problém

Samsung šel v případě monitorů řady Smart ještě o krok dále, než jen k bezdrátové konektivitě. Monitor má vlastní výpočetní jednotku a podporuje připojení ke službě Microsoft 365. To v praxi znamená, že k monitoru můžete připojit klávesnici a myš a pracovat ve Wordu či Excelu online bez potřeby počítače.

Webkamera s maximálním soukromím

Výrobce přistoupil ještě k jedné další větší inovaci. Jednou z variant osazení webkamery je její integrace do rámečku displeje, jako je tomu u notebooku. Druhou variantou je externí webkamera, kterou si musíte dokoupit. Jihokorejští vývojáři se ale rozhodli pro takovou střední cestu.

V balení najdete společně s monitorem malou webkameru, kterou lze k displeji uchytit prostřednictvím magnetů na jeho zadní straně u horní hrany. A to je vše, v tu chvíli je webkamera připravena fungovat. Chcete mít jistotu soukromí? Kameru z monitoru prostě jen sundáte, nebo ji zaslepíte přiloženou magnetickou krytkou.

Kvalitní barvy a spousta funkcí

Kromě toho je použit poměrně kvalitní VA panel s 99% pokrytím barevného prostoru sRGB. Pokud se zabýváte online tvorbou grafiky, je pro vás zařízení vhodné. Ve spektru funkcí a vybavení najdete ale také integrované reproduktory a podporu televizního vysílání. Ano, monitor umí plnit i funkci televizní obrazovky. Chcete připojit notebook kabelem a zároveň ho nabíjet? Rovněž bez problémů, mezi podporovanými standardy najdete i Power Delivery s až 65 watty.

*Nejedná se o marketingový článek.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.