Menu

Srážení prádla v sušičce

Sušička je skvělým pomocníkem v domácnosti. Pokud ji umíte správně používat a dáváte do ní jen oděvy, které jsou pro to určené, ušetří vám spoustu času. Ovšem v případě, kdy do sušičky vložíte oblečení, po pár hodinách ho vytáhnete a zjistíte, že se srazilo minimálně o tři čísla, velkou radost mít nebudete. Jak tomuto předejít?

Dívat se na cedulky

Jedním ze základních doporučení je dívat se na cedulky. Na každém kusu oblečení najdete značku, díky které zjistíte, jestli je tento kus do sušičky vhodný či nikoliv. Jde spíše o doporučení, ale pokud se jím budete řídit, budete mít jistotu. Značka, která se sušičkám věnuje, je kolečko ve čtverci. O těchto symbolech si můžete přečíst článek Symboly na prádle, který vám vše podrobně vysvětlí.

O číslo větší oblečení

Dalším řešením je kupovat oblečení o číslo větší. Bavlněné trička a mikiny se ze začátku trochu srazí, což se běžně stává také při praní. Takže pokud koupíte rovnou větší velikost, po prvním praní vám bude sedět, jak má. V případě, že vyndáte prádlo sražené, zkuste ho ihned vytáhnout, což by ve spoustě případů mělo alespoň částečně pomoci.

Speciální sušící programy

Modernější spotřebiče nabízí speciální programy i na hedvábné či bavlněné oděvy. Pokud máte starší sušičku, rozhodně do ní nevkládejte vlněné směsi, kabáty a podobně. Také hodně elastické kusy prádla, jako například ponožky, nejsou na sušení v sušičce vhodné, protože právě tyto kusy jsou ke srážení nejvíce náchylné.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019