Nepropadněte falešným slevám, aneb jak se nenechat napálit | Arecenze
Menu

Nepropadněte falešným slevám, aneb jak se nenechat napálit

Nepropadněte falešným slevám, aneb jak se nenechat napálit

Není všechno zlaté, co se třpytí. Toto pravidlo funguje po celou dobu lidské historie. Větší se snaží využít menšího, silnější se snaží ovládat slabšího. V dnešní době se už naštěstí společnost stabilizovala a máme určitá společenská pravidla a morální hodnoty. To se však ne vždy dá říct o prodejcích a jejich přinejmenším kreativnímu přístupu ke slevovým akcím.

To, že máme akce, jako je Black Friday už skoro každý den, na to jsme si všichni zvykli a vlastně se nejedná o nic škodlivého. Co za škodlivé ale považovat můžeme je uvádění falešných slev, respektive slev vycházejících z původní ceny, kterou produkt nikdy neměl nebo ji měl naposled několik let zpátky.

Jak nenaletět lákavé nabídce

Na trhu je bohužel celá řada prodejců, kteří přistupují k rozesílání promo akcí a uvádění „slevových šílenství“ se slevami ve výši desítek procent, které přitom v tom lepším případě nejsou pro zákazníka nevýhodné. Často se ale setkáváme i s tím, že produkt v 60% slevě najdete u konkurenčních prodejců bez slevy levněji. Jak se tedy nenechat napálit?

Porovnávejte nabídky

Základním pravidlem před každým nákupem je porovnání nabídek většího počtu prodejců. Využít k tomu můžete například srovnávače Heureka.cz. Pokud produkt na Heurece najdete, v dolní sekci je uvedena jeho historická cena. Ta vám přehledně ukáže, jak se cena zboží vyvíjela v čase a jestli je aktuální sleva skutečná, nebo těží z hluboké historie.

Příklad nabídky slevové akce jednoho z e-shopů Peddy Groups s.r.o.

 

V žádném případě se nejedná o pochybení pouze tohoto jednoho prodejce. Lehkého ohýbání skutečnosti se dopouští velké množství e-shopů i kamenných prodejen.

O nic nepřicházíte

Pokud jste před tím než vás oslovila reklama o koupi daného produktu vůbec neuvažovali a nyní ji zvažujete, můžete propadat „nákupní horečce“. Strategií některých prodejců je totiž také časová omezenost slevové akce. Ta přitom může na spoustu zákazníků působit dojmem, že pokud akci nevyužijí, o něco přijdou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.