Menu

Sušení prádla v sušičce

Sušení prádla v sušičce je moderní a oblíbený způsob. Pokud váháte, jestli vyměnit rozkládací věšák nebo šňůry na balkoně za nový spotřebič, pokračujte ve čtení následujících řádků, které vám poodkryjí výhody i nevýhody. V sušičce se nedá sušit každé prádlo. Jestliže si ještě nejste jisti, toto poznat, přečtěte si také článek Symboly pro sušení prádla.

Výhody

Sušička na prádlo vám bezpochyby ušetří spoustu času. Vložíte do ní vyprané prádlo, zapnete program a počkáte, než bude oblečení suché. Pak už ho stačí jen složit. Nemusíte jej věšet, sušit ani žehlit. Všechno totiž udělá sušička za vás. A jako bonus, bude vaše oblečení krásně vonět.

Sušička je ideální pro alergiky a astmatiky. Vysoká teplota ničí bakterie, filtr v sušičce zase zachytí alergeny, pokud tedy trpíte alergiemi, sušička na prádlo bude ideálním pomocníkem.

Prádlo usušené v sušiče je daleko hebčí a měkčí než sušené na sušáku. Rozdíl pocítíte zejména na ručnících nebo třeba džínech. Sušička vás taky zbaví žmolků. V dnešní době mají tyto spotřebiče velmi šetrné programy, kam můžete dávat i jemné oblečení.

Nevýhody

Na první pohled může působit jako nevýhoda místo, které sušička zabere. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že to není úplně pravda. Sušičku totiž můžete umístit na pračku. Pokud budete pravidelně rozkládat sušák na prádlo, zabere daleko více prostoru než samotný spotřebič.

Hlavní nevýhodou tedy zůstává cena. Přestože nejsou sušičky energeticky náročné a jejich pořizovací cena se pohybuje již od 7 000 korun, pořád musíte počítat s nějakými provozními náklady a vyjde tedy dráž než klasické sušení na šňůře nebo věšáku.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019