Menu

Sušičky s horním plněním

Většina sušiček se plní zepředu. Pokud chcete ušetřit místo a nevejde se vám do bytu takovýto spotřebič, nabízí se možnost koupit sušičku s horním plněním. Těchto produktů je na trhu jen velmi málo, momentálně nejdou v podstatě najít ani v těch největších katalozích, je tedy dobré se v případě potřeby spíše doptat jednotlivých prodejců, jestli mohou takovou sušičku naskladnit. K dispozici jsou však pračky se sušičkou s horním plněním, těch na trhu několik kousků najít lze. Jejich hlavní výhodou je právě zmíněná úspora místa, ale nesou s sebou také řadu nevýhod.

Energetická náročnost

Sušičky plněné horem bývají energeticky daleko náročnější. Většinou spadají do energetické třídy C a jejich provoz je tedy náročnější přibližně o 500 korun ročně než u úspornějších variant. Dalším negativem může být i menší objem. Běžná kapacita těchto spotřebičů se totiž pohybuje okolo 3 až 5 kilogramů. Pokud máte pračku s větší kapacitou, nebude možné usušit celou vypranou várku najednou.

Kombinace s pračkou

Sušičku s horním plněním nemůžete postavit na pračku. Do spotřebiče byste se pak nedostali. Pokud však máte pračku také s horním plněním, pak na sebe tyto dva spotřebiče stejně nebudete moct položit a tento problém nemusíte řešit.

Závěr

Sušička s horním plněním je vzhledem ke svým nevýhodám vhodná spíše pouze pro ty, kteří se snaží ušetřit opravdu každý centimetr a spotřebič s předním plněním se jim do domácnosti nevejde. Zároveň na českém trhu v podstatě není k dostání, spíše jedině jako pračka se sušičkou dohromady – ty však mají své nevýhody, píšeme o nich ve speciálním jak vybrat pračku se sušičkou. Pokud si nejste jisti, jak při výběru sušičky postupovat, na co se zaměřit a které parametry nejsou zas tak důležité, doporučujeme přečíst si také článek Jak vybrat sušičku.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

 

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019