Menu

Sušičky prádla v akci – kde je najít?

Přemýšlíte nad koupí sušičky? Pak se nejdříve porozhlédněte na internetu. Řada produktů se totiž dá pořídit v akci či ve výprodeji. A pak, přestože budete mít doma nový produkt, na jeho pořizovací ceně ušetříte. Jenže na internetových stránkách můžete najít spoustu chytáků, které mají za úkol zmást návštěvníky a ve výsledku zjistíte, že jste neušetřili a jen se nechali nachytat. Jak si tedy poradit a vyznat se? V tom vám poradí právě tento článek.

Jak najít opravdové slevy

Spousta e-shopů na své stránky napíše, že u nich právě začali slevy a vy tak u vybraných výrobků najdete údaj, že je produkt zlevněný o několika desítek procent. Ve skutečnosti nemusí cena klesnout ani o korunu a lákavé procento je pouze reklamní trik, který vás popostrčí ke koupi. Zda se jedná o skutečnou slevu či nikoliv můžete zjistit například na stránce Heureky, která v sekci výprodeje ukazuje skutečné slevy a zároveň porovnává cenu produktů v různých e-shopech. Pokud tedy narazíte na první pohled velmi výhodnou koupi, doporučujeme si toto tvrzení ověřit i na stránce o slevách cenového porovnávače Heureky.

Velké slevy na černý pátek

Další z možností, jak ušetřit, a to nejen při koupi sušičky, ale u všeho zboží, je počkat si na černý pátek. Na ten totiž většina prodejců výrazně snižuje ceny výrobků. Akce má kořeny v USA, kdy reflektovala pokles cen na začátku světové ekonomické krize v roce 1929. Na český trh přenesla americkou tradici firma Apple v roce 2011 a následovalo ji mnoho dalších prodejců. V současné době větší výprodeje pod tímto názvem pořádají vybrané řetězce i několikrát do roka, a tak nemusíte čekat na konec listopadu, tedy den, kdy je ten „pravý černý pátek“. Opět ale doporučujeme ověřovat, jestli obrovské slevy jsou opravdu slevy. Zejména v posledních letech e-shopy často udávají nesmyslná procenta, které jsou ve skutečnosti opět jen reklamní trik.

Slevové kupony

Pokud si do vyhledávače Googlu zadáte slevové kupony, vyjede vám spoustu stránek, které nabízí slevy do internetových e-shopů. Stačí si najít obchod, který sušičky nebo jiné zboží prodává, zkopírovat jeho kód a můžete tak mnohdy ušetřit až několik desítek procent z původní ceny. Nabízí se také vyhledávače cen, jako je Kupi.cz, kde zadáte název výrobku a zobrazí se vám konkrétní produkt s odkazem na obchod, který má v tuto chvíli vybrané zboží v akci.

Zboží druhé jakosti

Některé obchody prodávají zboží, které bylo v kamenných obchodech vybaleno a vystaveno nebo je na nich drobnější vada, která sice nevadí chodu spotřebiče, ale může od koupě odradit. Pokud vám tedy nevadí drobnější škrábance a podobné malé vady, můžete si najít zboží druhé jakosti za nižší pořizovací cenu se stejnými funkcemi, záruční dobou i životností.

Výhodné nakupování přes CashBack

Poslední radou tohoto článku je nakupování přes takzvaný CashBack (nebo Cash back). Jde v podstatě o to, že si koupíte nějaký produkt, zaplatíte za něj a obchod vám následně po dosažení určené hranice část peněž vrátí zpátky (obvykle 1 až 10 procent z pořizovací ceny). Možná to na první pohled může vypadat neuvěřitelně, nejde o žádný podvod. Tento systém je totiž výhodný jeden pro vás.

Jak tedy CashBack funguje? Nejprve se musíte bezplatně zaregistrovat do nějakého CashBackového systému. (Například Tipli.cz, PlnáPeněženka.cz nebo VratnéPeníze.cz) Po registraci dokonce získáte uvítací bonus v řádově několika desítek korun. Jakmile se rozhodnete nakupovat na nějakém ze zúčastněných internetových obchodů nakupovat, je potřeba odkliknout příslušný odkaz na stránce CashBackového systému. Tím se identifikujete a jakmile dojde k naplnění minimální stanovené hranice (obvykle 100 Kč), peníze vám přijdou zpátky na účet. Není potřeba mít žádnou speciální kartu ani splnění nějakých dalších podmínek.

Zbývá zodpovědět poslední otázku, jak to, že je tento sytém výhodný pro všechny strany? V internetovém světě je běžné, že e-shopy vyplácí provizi provozovatelům internetových stránek za přivedené zákazníky. V případě CashBack portálů jde o to, že se provozovatelé stránek o tuto provizi dělí se zákazníky. Obchodníci jsou tedy rádi, že na svých e-shopech prodají zboží. Provozovatelé CashBackových portálů se zase těší, že dostanou za přivedené zákazníky provizi, a nakonec se raduje i zákazník, který tak za nákup ušetří a část peněž se mu vrátí zpátky na účet. Na první pohled se může zdát pár procent jako zanedbatelná částka, pokud se však s tímto systémem naučíte nakupovat, peníze se nasčítají a suma bude již znatelná. Nakonec, každá koruna se přeci počítá. Pokud vás o tématu zajímá více, napsali jsme také samostatný článek o nejlepších cashback portálech.

Nejlevnější sušičky z našeho srovnání
(Maximální cena 10100 Kč)

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

2.

Beko EDS7512CSGX

10 000 Kč

91,6 %

Zobrazit nabídky Koupit na E-beko.cz

2.

21.

Beko DS 8512GX

10 000 Kč

86,6 %

Zobrazit nabídky Koupit na E-beko.cz

3.

44.

ECG ETF 1270 DA++

10 000 Kč

78,9 %

Zobrazit nabídky

4.

46.

Beko DS 7433 CS RX

9 000 Kč

78,4 %

Zobrazit nabídky

5.

50.

Beko DPS 7405 G B5

9 000 Kč

77,9 %

Zobrazit nabídky

6.

51.

Gorenje DE72/G

9 800 Kč

77,9 %

Zobrazit nabídky

7.

54.

Candy CS H7A2LE-S

9 000 Kč

77,2 %

Zobrazit nabídky

8.

66.

Candy GVS H8A2TCE-S

9 500 Kč

75,2 %

Zobrazit nabídky

9.

70.

Candy CS H10A2DE-S

9 600 Kč

73,3 %

Zobrazit nabídky

10.

74.

Candy RO H8A2TE-S

9 300 Kč

71,9 %

Zobrazit nabídky
Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019