"Svíčky WoodWick jsou předražené!" – Nepravda, která se rozšířila společností  | Arecenze
Menu

„Svíčky WoodWick jsou předražené!“ – Nepravda, která se rozšířila společností 

„Svíčky WoodWick jsou předražené!“ – Nepravda, která se rozšířila společností 

Luxusní svíčky WoodWick jsou díky svému atraktivnímu designu oblíbeným interiérovým doplňkem. Zvuk jejich praskajícího knotu a harmonická vůně rázem vykouzlí útulnou podzimní atmosféru. Někteří lidé ovšem zastávají názor, že se jedná o předražené produkty, jejichž cena neodpovídá kvalitě. Opak je ale pravdou.

Výjimečné svíčky pro každou příležitost

Vyšší cena svíček v tomto případě odpovídá vyšší kvalitě. Specialitou svíček WoodWick je, jak jejich název napovídá, dřevěný knot. Ten při hoření narozdíl od bavlněných knotů vydává rytmický praskavý zvuk. Hořící svíčka tak věrně imituje praskání dřeva v krbu a navozuje příjemný hřejivý pocit (viz video níže).

Značka WoodWick kromě toho nabízí nepřeberné množství různých variant vůní a to hned v několika velikostech. I nejnáročnější uživatel si tak může vybrat podle svého vkusu, které aroma či designové provedení jej zaujme nejvíce. Bude to velká skleněná váza, nebo netradiční tvar loďky s širokým knotem? Luxusní vzhled ještě více podtrhuje víčko z pravého dřeva.

Další předností svíček WoodWick je relativně dlouhá doba hoření a dlouhotrvající aroma, které zajišťuje směs kvalitních vosků (sójový vosk, prémiový parafín) s koncentrovanými esenciálními oleji. Díky použití přírodních surovin z obnovitelných zdrojů jsou svíčky ohleduplné k životnímu prostředí.

Cena a délka hoření

Svíčky WoodWick nepatří mezi nejlevnější na trhu. Největší varianta “váza” váží 609,5 gramů a její cena se pohybuje od 410 do 1 000 Kč v závislosti na konkrétním druhu aroma a prodejci. Varianta “loď” o hmotnosti 453,6 g vychází na podobné peníze. Existují i menší varianty – 31 g a 275 g. Nejlepší poměr cena ku délce hoření nabízí velké 609,5 gramové balení, které vydrží hořet 110 – 120 hodin. Jedna hodina hoření vás tak vyjde od 3,50 Kč do 8,30 Kč.

Pro porovnání prémiová svíčka Village Candle Pure Linen 602 g s dvěma bavlněnými knoty a pafarínem stojí průměrně 550 korun. Hoří okolo 170 hodin, přičemž jedna hodina hoření vyjde na 3,20 Kč. Obyčejná svíčka z drogerie Bispol Aura Apple Cinnamon 170 g stojí okolo 80 Kč a hoří 32 hodin. Hodina pak hoření stojí 2,50 Kč.

Závěr

Sečteno a podtrženo, svíčky Woodwick nabízí v porovnání s konkurencí několik výjimečných vlastností. Jedná se především o kvalitní suroviny, dřevěný praskající knot, obrovský výběr variant a v neposlední řadě o ohleduplnost k životnímu prostředí. Vzhledem k těmto faktorům a k dlouhé době hoření rozhodně nesdílíme názor, že by byly předražené.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.