kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

 Co patří do sušičky a jak to prát?

Sušička je stále populárnějším spotřebičem. Tomu výrobci přizpůsobují i etikety na oděvech. Pokud se v nich naučíte číst, usnadní vám to každodenní dilema, zda jen ten či onen kus prádla vhodný k sušení v sušičce. Jak tyto symboly vypadají a jak jim rozumět? S tím vám pomůže tento článek.

Symboly na prádle

Na každé cedulce by mělo být několik znaků, které říkají, jak s prádlem zacházet, aby se neponičilo. Symbol pro sušení v bubnu sušičky je kruh ve čtverci. Tečky v něm značí teplotu sušení, ne však konkrétní, ale jen jestli použít vysokou nebo nízkou. Čím méně teček, tím nižší teplotu při sušení můžete použít. Přeškrtnutý symbol znamená, že oděv není na sušení v sušičce vhodný. Tyto symboly slouží jako doporučení. Pokud chcete, aby vám oblečení zůstalo dlouho pěkné a zachovalé, je dobré se tímto řídit.

Do sušičky se nehodí

Nejčastější komplikací při užívání sušičky je elastické prádlo. Díky vysoké teplotě se totiž může srazit nebo se vlákna naopak poničí a tvar se zdeformuje. Proto do sušičky nejsou vhodné plavky, podprsenky, silonové punčochy a podobné materiály. Dávejte také pozor na hedvábí, krajkované prádlo a vlněné svetry. Některé sušičky mají speciální šetrné programy na tento druh oděvů, ale pokud byste tyto kousky dali sušit na vysoký program, mohlo by se stát, že z normálních velikostí by se stalo dětské oblečení, které by se do původní velikosti dalo natáhnout jen těžko.

Dalším častým problémem je vyprané prádlo v aviváži. Kvůli ní se totiž sušička zanáší. Pokud máte rádi voňavé prádlo a chcete sušičky využívat, kupte si raději přípravky, které jsou pro tento spotřebič speciálně vyrobené. Prádlo bude vonět stejně a vy předejdete mnoha problémům. Do sušičky se nehodí ani prádlo s potiskem. Tady je jedno z možné řešení otočit oblečení na rub. Kvalitnější potisky y měli sušení v sušičce vydržet, u levnějších pak hrozí že popraskají anebo se smyjí. Toto platí i pro různé flitry, korálky, plastové zipy a jiné ozdoby. Pokud je to možné, takovéto oděvy usušte raději za šňůře.

V sušičce na prádlo sušte vždy jen čistě vyprané prádlo. Při vysoké teplotě by se totiž drobné nečistoty, jako jsou skvrny od oleje nebo zbytky laku na vlasy, mohli vznítit.

Názor uživatelů

Pokud se budete striktně řídit symboly na oděvech zjistíte, že do sušičky nelze dát téměř nic. Co na to říkají dlouholeté majitelky sušiček? Většina z nich dává do sušičky téměř vše a symboly se ve většině případů neřídí.  Podle nich je potřeba jemnější prádlo dávat na nižší stupeň a drahé a jemné materiály raději suší na sušáku či na ramínku.

Obecně by se to dalo shrnout tak, že jak perete prádlo v pračce, tak ho můžete sušit v sušičce. Tedy to, co běžně perete na 60 stupňů můžete dát do sušičky bez obav, pro prádlo prané na 40 stupňů je vhodnější jemnější program a to, co obvykle perete pouze na 30 stupňů do pračky raději nedávejte.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

1. místo
Vítěz testu 2019
2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo 8. místo 9. místo 10. místo
LG RC82EU2AV4W LG RC81U2AV2W Siemens WT47W590CS Bosch WTW85590BY LG RC91U2AV3W Siemens WT47U690CS Beko DH 8534 RX Beko DPY 8506 GXB1 Bosch WTW 87467CS Beko DE 8635 RX0

Hodnocení:
93,6 %

Orientační cena:
16 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,2 %

Orientační cena:
19 500 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
88,1 %

Orientační cena:
13 600 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,0 %

Orientační cena:
18 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
86,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Symboly na prádle – co patří do sušičky a jak to prát?
Průměrné hodnocení 4.1 z 15 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Sušičky s horním plněním Jak správně sušit prádlo v sušičce Co můžete a nemůžete sušit Set pračky se sušičkou Sušení prádla v sušičce Poruchy sušičky prádla Jak na voňavé prádlo ze sušičky Prádlo ze sušičky nevoní? Poradíme! Sušičky prádla v akci – kde je najít? Filtry do sušičky – kde koupit Druhy a typy sušiček prádla
Srážení prádla v sušičce Příslušenství k sušičkám prádla Základní údržba sušičky prádla Rozměry sušiček prádla Tipy a rady na sušení prádla v sušičce Sušičky prádla s tepelným čerpadlem Spotřeba vody sušiček prádla Jak funguje sušička prádla Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?