Menu

Telefony s nejlepším poměrem cena/výkon určili uživatelé v průzkumu: Google vede, Apple je „propadák“

Telefony s nejlepším poměrem cena/výkon určili uživatelé v průzkumu: Google vede, Apple je „propadák“
Zdroj fotografie: Pexels a Pexels

Některé mobily zaujmou cenou, jiné vybranými vlastnostmi, a další zase skvělým poměrem mezi cenou a výkonem. Ne vždy je přitom nutné kupovat vlajkovou loď, a už vůbec se nemusí jednat o největší výrobce na světě, i když v průzkumu nechyběli ani ti.

1) Google Pixel

Zdaleka nejlépe vchází u nás méně rozšířené telefony Google Pixel, u nichž je nejlépe hodnocen poměr cena/výkon, ale také podpora, neboť obvykle dostávají aktualizace i řadu novějších funkcí dříve než kterékoliv jiné telefony, a dobře vychází i ekosystém Googlu.

2) OnePlus

Ani zdaleka nejde o největšího výrobce, ale jeho telefony nabízí často až brutální výkon (ale i jiné vlažnosti má skvělé) za docela nízkou cenu. Nejednou byly vybrané modely označeny za zabijáky vlajkových lodí, oproti nimž bývají klidně o 10 000 Kč levnější. Which citoval uživatele, podle něhož má OnePlus kvalitu Samsungu nebo iPhonu za lepší cenu.

3) Realme

Stále docela mladá společnost, jejíž telefony zákazníci oceňují hlavně pro to, co za svou cenu nabízí – některé z vlastností totiž bývají běžné až u dražších telefonů.

4) Xiaomi

Tohle asi moc veliké překvapení není; výrobce si dokázal poměrně rychle vybudovat silnou pozici jak v segmentu levných, tak i středně drahých telefonů, a významné postavení má i mezi „vlajkami“. Jak vychází z průzkumu Which, 78 % zákazníků uvedlo, že si telefon Xiaomi koupilo pro jeho cenu, a oceňují také kvalitu fotografií, výdrž baterie a velikost displeje.

5) Samsung

Dlouhodobě se jedná o jednoho z největších výrobců telefonů, které jsou ve všech třídách. A uživatelé všeobecně oceňují to, co za danou cenu dostávají, navíc prý fungují dle očekávání (tedy nevykazují žádné poruchy, poskytují dobrou kvalitu fotografií atd.).

6) Motorola

Zástupce má ve všech třídách, ale nejvíce uživatelé oceňují ty v nejnižší a střední třídě. Obecně je přitom hodnotí jako „jednoduché a bez nesmyslů“, čímž nejspíše naráží na čisté zpracování. Oceněna byla také jejich robustnost, spolehlivost a výdrž baterie.

7) Honor

Zatímco jiným značkám se v prvním čtvrtletí 2024 tolik nedařilo, Honor zaznamenal dle prudký růst na několika trzích, včetně toho evropského, uvádí GSMArena. Uživatelé velmi oceňují nízkou cenu výměnou za skvělé vlastnosti, zejména pak velikou obrazovku a baterii, a celkově jsou hodnocena jako kvalitní a spolehlivé, což mohu osobně potvrdit.

8) Apple

Trochu neúspěšně vychází z průzkumu iPhony, u nichž si lidé myslí, že jsou příliš drahé, a byla to právě cena, která je nejčastěji od koupě odradila. Je pravda, že Apple není pro každého; nové modely bývají hodně drahé, a kdo chce levnější, musí sáhnout po starším nebo třeba iPhonu SE, který ale vzhledově – alespoň za mě – už není moc zajímavý. Jeden zákazník pak v průzkumu kritizoval, jak se Apple snaží uživatele „držet svázané“ s jeho produkty.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Který z mobilů má nejlepší hodnocení pro video?

Miroslav Miklos

Dobrý den,

videu dlouhodobě kraluje Apple se svými iPhony Pro, mezi Androidy jsou mu nejblíže Samsung Galaxy S, Xiaomi 14 Ultra a Honor Magic 6 Pro.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.