Menu

TikToku zamrzá obrazovka, nejde však o chybu, ale o znepříjemňování života ostatním. Naštěstí má řešení

TikToku zamrzá obrazovka, nejde však o chybu, ale o znepříjemňování života ostatním. Naštěstí má řešení
Zdroj fotografie: Unsplash

Kdokoliv se může setkat s tím, že TikToku zamrzne obrazovka a nejde ji přepínat nahoru ani dolu. Mnozí to přirozeně řeší restartem aplikace, jenomže když už se to stane poněkolikáté, nabízí se otázka, co se děje? Jedná se snad o nějaký virus v telefonu nebo pouze v TikToku? Odpověď je nicméně mnohem jednodušší – obrazovka nezamrzá, někdo se jenom rozhodl vám znepříjemnit den.

Co je důvodem „zamrzlé“ obrazovky TikToku

TikTok je jednou z hlavních sociálních sítí na světě – dle serveru Statista má přes 1,56 miliardy uživatelů, čehož se snaží využít někteří útočníci, aby uživatele okradli, zatímco jiným stačí, když někoho potrápí a naštvou. O tomto problému se na některých fórech hojně diskutuje a někteří lidé zmiňují, že se s ním setkávají klidně několikrát denně, a že už je to opravdu přestává bavit.

Ono se nicméně nejedná o žádnou známku hacknutého účtu, softwarovou chybu apod., takže není důvod k obavám nebo přeinstalování aplikace. Když totiž obrazovka při procházení TikToku „zamrzne“, jedná se o to, že někdo na fotce označil obrovské množství profilů, takže když se následně snažíte přepnout příspěvek, nejde táhnout nahoru ani dolu, neboť stále klepete na nějaký profil.

„Zamrznutá“ obrazovka TikToku má dvě řešení

Z jakého důvodu to někdo dělá, nevím, ale asi to opravdu bude jenom způsob, jak někomu znepříjemnit den. Často se navíc ukáže i popisek ve smyslu „Musím vám zabránit v posouvání“, což jenom podtrhává domněnky, že opravdu není něco v pořádku a může se jednat o nabourání TikTok účtu.

Tento zdánlivý problém má nicméně dvě řešení – jedno už jsem nastínil – je jím restartování aplikace, tedy ji musíte vypnout a zapnout (nikoliv pouze minimalizovat). Tím druhým je potom posouvání obrazovky z pravého dolního rohu, případně z jejího středu, radí Forbes. Vývojáři TikToku údajně o problému vědí, ale zatím není jasní, zda ho nějak řeší, a jestli to vůbec bude možné.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.