Menu

TOP 3 ekologické alternativy ke klasickým pracím práškům: Jde to i šetrně

TOP 3 ekologické alternativy ke klasickým pracím práškům: Jde to i šetrně
Ilustrace: Arecenze

Klasické prací prášky a gely představují koktejl různých chemických látek, včetně ropných produktů. Obsahují syntetické tenzidy a změkčovadla, které znečišťují vodní toky. Nechybí ani bělidla a parfemace způsobující alergické reakce u citlivějších jedinců a dětí. Naštěstí se dá prát jinak a přitom docílit kvalitních výsledků. Toto jsou TOP 3 nejšetrnější prací prostředky podle naší redakce.

Cereus Mýdlové ořechy na praní 350 g

Mýdlové ořechy na praní představují slupky plodů indického mýdlového stromuSapindus mukorossi, který roste v Indii a Nepálu. Obsahují vysoce účinné přírodní saponidy, a proto se své domovině už po staletí používají k praní prádla a v kosmetice. Díky 100 % přírodnímu složení jsou ideální volbou pro lidi s citlivou pokožkou a malé děti.

Bez problému si poradí z běžnou špínou a jsou vhodné pro všechny druhy prádla (včetně jemných tkanin) a teploty praní od 30 °C do 90 °C. Na jednu prací dávku postačí 3 – 6 ořechů, které se vkládají do bavlněného sáčku přímo do bubnu pračky. Pokud ořechy nestačí vyschnout, lze je použít dvakrát.

Alchymistky mýdlové vločky/kokosové mýdlo na praní – bez vůně

Mýdlové vločky na praní jsou 100 % netoxický způsob praní prádla. Neobsahují parfemaci, ani žádné dráždivé látky, a proto jsou vhodné pro alergiky. Kokosové mýdlo lze pořídit i jako pevné. V praktické strouhané formě je v dispozici v několika různých velikostech balení od 125 g až po 5 kg.

Kokosové vločky jsou vyrobené ze 100 % sodného kokosového mýdla na praní, vody, glycerinu a citrátu sodného, který slouží jako změkčovadlo. Jsou vhodné pro bílé i barevné prádlo, teploty praní 40 – 90°C a většinu druhů tkanin. Kvůli zásaditému pH mýdla se s ním nedoporučuje prát vlnu a hedvábí.

Tierra Verde Mýdlové vločky na praní 400 g

Tierra Verde mýdlové vločky jsou vločky z klasického pracího mýdla. Jsou vhodné pro všechny druhy a barvy prádla a účinně perou od teploty vody 40°C. V teplé vodě se snadno rozpouštějí a hodí se pro praní v automatické pračce i v ruce. Spolu s mýdlovými ořechy představují nejlepší volbu pro alergiky.

Použité mýdlo se vyrábí ze zvířecího tuku – loje, který představuje odpadní surovinu při současné produkci masa. Takové mýdlo je v přírodě lehce odbouratelné a je ekologičtější než alternativa z rostlinných olejů (palmový, z geneticky modifikovaných rostlin). Kromě mýdla vločky obsahují vonné složky, křemičitan sodný, chlorid sodný a hydroxid sodný.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.