Menu

5 typů lednic – která je ta pravá pro vás?

Sháníte-li novou lednici, je potřeba se dívat nejen na funkce a cenu, ale i na různé typy, které dnešní trh nabízí. Každý typ přináší různé výhody i nevýhody. Je potřeba zjistit, co přesně potřebujete a podle toho se dále orientovat. Mezi nepřeberným množstvím možností určitě najdete i vy to, co potřebujete.

Kombinovaná lednice pro rodinu

Kombinované chladničky jsou jedním z nejčastěji volených typů. To zřejmě pro svoji praktičnost, dveře chladničky a mrazáku jsou totiž oddělené. Šetří se tak energie. Díky svému objemu je ideální pro mnoho domácností – uživí ji dva i pět lidí zároveň. Nezabere ani příliš prostoru.

Americká je trendy a moderní

Pokud máte opravdu velkou rodinu a potrpíte si na velké nákupy, potom je pro vás možná lepší pořídit lednici americkou, která je dvakrát taková, jako kombinovaná. Vleze se do ní tedy opravdu velké množství věcí. Jsou navíc často i vysoce moderní a disponují mnoha funkcemi. Některé mají navíc tzv. domácí bar. Pozor, přesto, že vypadají jako ty nejlepší lednice, co lze sehnat, mají vysoké nároky jak na energii, tak na prostor.

Monoklimatická lednice bez mrazáku

Monoklimatická chladnička nabízí dostatek prostoru pro potraviny, které potřebujete chladit. Jsou ideální na uschování zeleniny, ovoce, vlezou se do ní pohodlně i plechy. Zapomeňte ovšem na to, že byste v ní něco zmrazili. Je tak vhodná spíše jako pultová, záložní na ne příliš běžné potraviny, anebo je potřeba někam umístit zvlášť mrazák, chcete-li monoklimatickou chladničku používat běžně ve své kuchyni.

Malá lednice je ideální na chatu

Jste sami a hledáte ledničku, která nebude příliš velká, a nebudete do ní vrážet zbytečné peníze? Nebo hledáte ideální velikost lednice na chatu, kde už tak není příliš místa? Možná hledáte malou ledničku s mrazícím boxem, které jsou obvykle vysoké 50-80 cm.

Vestavné lednice pro krásnou kuchyň

Velkým trendem jsou vestavné lednice, které se hodí do domácností s velkou kuchyní pro všechny, kteří si nepotrpí ani na ty nejkrásnější designy, které ledničky mají. Lednice lze schovat do kuchyňské linky, je tak její součástí, je nenápadná a praktická. Takové lednice jsou navíc méně hlučné. Jako vestavné lednice se využívají nejčastěji kombinované, přebírají tedy i všechny jejich výhody i nevýhody.

Nejlepší lednice dle srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019