Menu

Vířivou pračku dnes už leda na chalupu

Není tomu tak dlouho, co se na našem trhu ještě běžně objevovaly spotřebiče pojmenované jako vířivé pračky. I dnes byste je ve vybraných online obchodech byli schopni sehnat, je to však již spíše výjimka a není k tomu úplně důvod, dnešní automatické výrobky fungují mnohem lépe.

Jak vířivá pračka funguje?

Princip spočívá ve vrtulce, která uvádí prací lázeň s prádlem do vířivého pohybu. Vrtulka je poháněna elektromotorem. Existují také modely, které mají zabudovanou odstředivku a prádlo jsou schopné ihned vyždímat. Obvykle tyto pračky pojmou tak 1 – 2 kg prádla a celý proces bývá hotový do 15 minut, někdy i rychleji. Poté můžete u vybraných modelů nastavit odstřeďování, které zabere zhruba dalších 10 minut.

Kde taková pračka najde dnes využití

Na běžný provoz tento typ pračky již v potaz neberte. Zbytečně si přiděláte s celým praním práci. Je mnohem jednodušší vybrat si z plně automatických modelů. Výhodou těchto praček je ovšem extrémně krátká doba praní a nízká hmotnost a rozměry. Proto i v dnešní době můžou najít uplatnění, a to například na chatách, studentských kolejích nebo obecně v malých domácnostech. Zvládnou základně vyprat malé množství prádla, které není nijak extrémně špinavé.

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019