Vířivou pračku dnes už leda na chalupu

Není tomu tak dlouho, co se na našem trhu ještě běžně objevovaly spotřebiče pojmenované jako vířivé pračky. I dnes byste je ve vybraných online obchodech byli schopni sehnat, je to však již spíše výjimka a není k tomu úplně důvod, dnešní automatické výrobky fungují mnohem lépe.

Jak vířivá pračka funguje?

Princip spočívá ve vrtulce, která uvádí prací lázeň s prádlem do vířivého pohybu. Vrtulka je poháněna elektromotorem. Existují také modely, které mají zabudovanou odstředivku a prádlo jsou schopné ihned vyždímat. Obvykle tyto pračky pojmou tak 1 – 2 kg prádla a celý proces bývá hotový do 15 minut, někdy i rychleji. Poté můžete u vybraných modelů nastavit odstřeďování, které zabere zhruba dalších 10 minut.

Kde taková pračka najde dnes využití

Na běžný provoz tento typ pračky již v potaz neberte. Zbytečně si přiděláte s celým praním práci. Je mnohem jednodušší vybrat si z plně automatických modelů. Výhodou těchto praček je ovšem extrémně krátká doba praní a nízká hmotnost a rozměry. Proto i v dnešní době můžou najít uplatnění, a to například na chatách, studentských kolejích nebo obecně v malých domácnostech. Zvládnou základně vyprat malé množství prádla, které není nijak extrémně špinavé.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Vířivou pračku dnes už leda na chalupu
Průměrné hodnocení 4.6 z 9 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vybavit kuchyň Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky
Parní pračky Velikosti praček Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?