Vybrali jsme 3 nejstylovější trouby v roce 2023 | Arecenze
Menu

Vybrali jsme 3 nejstylovější trouby v roce 2023

Vybrali jsme 3 nejstylovější trouby v roce 2023

U kuchyňských spotřebičů se vedle požadavků na funkčnost kladou stále přísnější požadavky na estetiku. V dnešním článku se budeme věnovat vestavným elektrickým troubám, které zaujmou na první pohled. Pro všechny milovníky sofistikovaného designu a moderních technologií jsme pečlivě vybrali TOP 3 nejstylovější trouby v roce 2023. Která se vám líbí nejvíce?

Nevšední retro kousek: Smeg SFP 805AO

I když v moderních kuchyních většinou převládá minimalismus tvarů i barev, výběr stylových kuchyňských spotřebičů dává možnost celou místnost krásně vyladit. Jedním z nejmódnějších stylů interiérového designů je vintage styl, který kombinuje nevšední vzhled s moderními technologie. Právě takové produkty vyrábí italská značka designových domácích spotřebičů Smeg.

Horkovzdušná elektrická trouba Smeg SFP805AO zaujme na první pohled svým antracitovým provedením s rukojetí ze starožitné mosazi a dvířky s atypickým kruhovým prosklením. Třešničkou na dortu pak jsou dva ovládací mosazné retro knoflíky a analogový ukazatel teploty. Funkce pyrolytické čištění umožňuje automatické čištění vnitřního prostoru trouby, které si nastavíte podle vašich potřeb.

Trouba disponuje sedmi různými funkcemi vaření. Jistě oceníte také rychlé předehřátí, časovač či minutku. Model je vybaven dvířky se čtyřsklem a technologií Fresch Touch, která v kombinaci s dalšími technologiemi udržuje teplotu povrchu dvířek pod 50°C. Elektronické ovládání nabízí velmi přesné nastavení vnitřní teploty. Praktickou vychytávkou je také dětský zámek a vyjímatelná dvířka pro snadnou údržbu, která jsou navíc opatřena jemným dovíráním.

Parametr Hodnota
Vzhled
Orientační cena od 27 400 Kč
Typ trouby vestavná elektrická horkovzdušná
Maximální příkon 3 kW
Energetická třída A
Objem 72 l
Max. teplota 280°C
Samočištění Ano (pyrolytické)
Displej  Ne
Smart funkce a ovládání telefonem Ne
Chlazení dvířek Ano
SoftClosing Ano
Dětská pojistka  Ano
Rozměry (V x Š x H)  a hmotnost 59,2 x 59,7 x 54,8 cm, 49 kg

Ve znamení jednoduché elegance: Bosch HSG7584B1

Pro náročné uživatele je jako stvořená kombinovaná parní trouba Bosch HSG7584B1 s chytrými funkcemi a režimem samočištění. Model osloví zejména milovníky moderních technologií a elegantního minimalistického designu. Čisté černé linie podtrhuje chromované tenké madlo a plně dotykový 6,8 palcový ovládací displej s vysokým rozlišením.

Trouba renomovaného německého výrobce nabízí neomezené kulinářské možnosti a zdravější způsoby přípravy pokrmů. Oblíbené pokrmy můžete vařit v páře, grilovat a péct až na čtyřech úrovních současně. Funkce Steam Function Plus zachovává v pokrmech větší množství vitamínů a funkce Air Fry umožňuje vaření s menším množstvím tuku. Porézní povrch z mikroskopických zrnek usnadňuje čištění.

Díky aplikaci Home Connect můžete troubou ovládat jednoduše a pohodlně ze svého telefonu. Funkce Assist ve spolupráci s chytrým senzorem PerfectBake vám usnadní práci se správným nastavením režimu pečení. Neustále totiž kontroluje procento vlhkosti v pokrmech a podle toho za vás automaticky zvolí ideální druh ohřevu, teplotu i dobu přípravy.

Pro dokonalé steaky je spotřebič vybaven integrovanou teplotní sondou PerfectRoast Plus. Díky využití tří měřících bodů má trouba vždy perfektní přehled o tom, kdy je maso optimálně propečené. Asistent teplotní sondy navíc umí doporučit nejvhodnější nastavení pečení.

Parametr Hodnota
Vzhled
Orientační cena od 44 000 Kč
Typ trouby vestavná kombinovaná parní
Maximální příkon 3,6 kW
Energetická třída A+
Objem 71 l
Max. teplota 250°C
Samočištění Ano (katalytické)
Displej Ano
Smart funkce a ovládání telefonem Ano
Chlazení dvířek Ano
SoftClosing Ano
Dětská pojistka  Ano
Teplotní sonda Ano
Rozměry (V x Š x H) a hmotnost 59,5 x 59,4 x 54,8 cm, 44,9 kg

Pozvedne každou kuchyni: Smeg SOP6900TP

Dalším stylovým retro spotřebičem, který se stane dominantou každé kuchyně, je multifunkční trouba Smeg SOP6900TP. Italský výrobce tentokrát vsadil na univerzální krémovou barvu, hranaté linie a leštěné nerezové akcenty. Model disponuje devíti různými funkcemi, včetně tradičních funkcí vaření, a časovačem.

Ovládání trouby se realizuje jednoduše pomocí dvou retro knoflíků a středového displeje. Praktická funkce samočištění usnadňuje údržbu pomocí individuálně nastavitelných pyrolitických cyklů. Kromě toho usnadňuje čištění také smaltovaný interiér se speciálním nepřilnavým antacidovým povrchem a vyjímatelné sklo vnitřních dvířek.

Mezi další vychytávky produktu patří rychlé předehřátí, minutka a dětská pojistka. Kombinace tangenciálního chlazení a vnitřních termoreflexních skel udržuje bezpečnou teplotu dvířek pod 50°C. Díky elektronickému ovládání s přesností na 2 – 3°C můžete připravovat i jídla velmi citlivá na změnu teploty.

Parametr Hodnota
Vzhled
Orientační cena od 29 000 Kč
Typ trouby vestavná kombinovaná parní
Maximální příkon 3 kW
Energetická třída A
Objem 68 l
Max. teplota 280°C
Samočištění Ano (pyrolitické)
Displej Ano
Smart funkce a ovládání telefonem Ne
Chlazení dvířek Ano
SoftClosing Ano
Dětská pojistka  Ano
Rozměry (V x Š x H) a hmotnost 59,2 x 59,7 x 54,8 cm, 40  kg

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.