Menu

Vynechaná místa jsou minulostí: Dyson přichází s 1. vychytávkou pro vysavače, která využívá rozšířenou realitu

Vynechaná místa jsou minulostí: Dyson přichází s 1. vychytávkou pro vysavače, která využívá rozšířenou realitu
Zdroj obrázků: Dyson, koláž: Arecenze

Studie společnosti Dyson ukazuje, že při vysávání často vynecháváme některá místa. Aby k tomu nedocházelo a aby byl úklid vždy perfektní, přichází Dyson s revolučním nástrojem CleanTrace. Novinka funguje pomocí nástroje rozšířené reality a nabízí rychlejší a přesnější hloubkové vysávání.

Inspirováno precizním úklidem robotických vysavačů

Zdroj: Dyson

Inovativní nástroj Dyson CleanTrace staví na hloubkové studii společnosti Dyson, která zjistila, že uživatelé přeceňují čas strávený úklidem domácnosti a naopak podceňují důslednost úklidu. Novinka přináší moderní chytré řešení, jak vysát podlahovou plochu rychleji a efektivněji. Vývojáři společnosti Dyson se inspirovali systematickým úklidem robotického vysavače Dyson 360 Vis Nav, který při úklidu nevynechá žádnou mezeru.

Dyson CleanTrace využívá ke svému fungování váš chytrý telefon, prostřednictvím kterého mapuje okolní prostor. Technologie LiDAR (Light Detection and Ranging) měří odražené paprsky světla od podlahy, čímž detekuje místa navštívená vysavačem. Úklízený prostor s vyznačenými trasami vysavače se následně zobrazuje v reálném čase za pomoci rozšířené reality v mobilním telefonu. Díky tomu budete váš úklid vždy dokonale metodický, efektivní a důkladný.

Detekuje vynechaná místa a neviditelné nečistoty

Zdroj: Dyson

Dyson CleanTrace kooperuje s vysavačem Dyson Gen5detect společnými silami odhalí i neviditelné nečistoty. Dyson Gen5detect při tom využívá stávající technologii detekce prachových částic akustickým snímačem. Jestli jste okolí skutečně hloubkově uklidili zjistíte na displeji vysavače. Dyson CleanTrace bude v prodeji od června 2024 na Dyson.cz a v prodejnách Dyson Demo. Cena softwaru ještě bude upřesněna. Software bude k dispozici prostřednictvím aplikace MyDyson po zaregistrování vysavače Gen5detect.

Dyson Gen5detect je super výkonný vysavač HEPA s novým hyperdymiovým motorem Dyson Gen5 a sací silou až 280 AW. Čistící hlava Dyson Fluffy Optic detekuje dvojnásobné množství prachových částic a 15 000krát za sekundu určí jejich množství a velikost. Zachytí 99,99% mikročástic až do velikosti 0,1 mikronu (velikosti viru). Podle potřeby vysavače automaticky zvyšuje výkon a na displeji ukazuje výsledky hloubkového úklidu. Telefon s aplikací se připevní k vysavači pomocí speciálního držáku.

Zdroj: Tisková zpráva Dyson

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.