Menu

Opravdu jste ještě nezasadili stromky? Přichází poslední příležitost, dopomohou tyto 3 produkty

Opravdu jste ještě nezasadili stromky? Přichází poslední příležitost, dopomohou tyto 3 produkty
Zdroj: Unsplash, Ilustrace: Arecenze

Stromy s obnaženými kořeny je vhodné sázet až do konce března. Jedná se zejména o rané růže, listnaté keře, živé ploty a také malé ovocné a jehličnaté stromy. Pokud jste tak v březnu neučinili, můžete se do práce pustit také začátkem dubna, ale rozhodně s tím neotálejte. Vyberte správné místo, postarejte se o kvalitu půdy a pusťte se do sázení. Při práci se vám mohou hodit následující produkty.

Jak na sázení mladých stromků

Jaro je optimální dobou pro sázení teplomilných ovocných stromků nebo jehličnanů. Stromky s obnaženými kořeny by se měly sázet do konce března. Pokud jste mladé stromky pořídili až teď, je nejvyšší čas se pustit do práce. Jak na to?

 1. Vykopejte jámu – hodit se vám bude kvalitní rýč
 1. Zasaďte strom – kořenový krček by měl být na úrovni zeminy, je to část, kde se na konci kmene začínají větvit kořeny
 2. Zalévejte a mulčujte – základem je dostatek zálivky a mulčování, díky kterému předejdete problémům s houbovými chorobami a hmyzem

Pro výsadbu stromků se vám budou hodit tyto 3 produkty

Existuje několik možností, jak si usnadnit práci při výsadbě stromků nebo zajistit, že bude jejich růst optimální. Kromě správného načasovaní práce se vám mohou hodit i následující produkty.

1. Fiskars Solid

Klady

 • Odolné zpracování
 • Ocelová násada
 • Pracovní část z kalené bórové oceli
 • Úchop ve tvaru písmene D
 • Příznivá cena

Pokud potřebujete kopat díry pro sázení stromků, pak jistě na rýč Fiskars Solid 131413 (1003455) nedáte dopustit. Vyznačuje se zpracováním z kvalitních materiálů, díky kterým vám vydrží dlouhé roky. Má ocelovou násadu, madlo z odolného plastu a pracovní část z kalené bórové oceli. Pomůže nejen s kopáním dír, ale také při provzdušnění půdy nebo se zarovnáváním záhonů. Zárukou kvality je u tohoto rýče také vysoká uživatelská spokojenost na portále Heureka.

460 Kč Orientační cena

2. Granulované kravské hnojivo Agro

Klady

 • Podpoří růst mladých stromků
 • Vyráběné z kravského hnoje pomocí procesu sušení a lisování
 • Při práci s hnojivem používejte ochranné rukavice

Při výsadbě mladých stromků na jaře se vám pro jejich lepší růst bude hodit také granulované kravské hnojivo Agro. Balení o hmotnosti 35 kg postačí až pro 10 stromků, protože dávkování se zde pohybuje okolo cca 3 kg na 3 až 8 m2 dle typu rostliny. A pokud by vám hnojivo po vysazení stromků ještě zbylo, není problém jej použít také pro výsadbu rostlin, které vyžadují organické hnojení, jako jsou brambory, řepa, celer, brukvovitá, plodová zelenina a jiné. 

770 Kč Orientační cena

3.  Ochranný koš na kmen

Klady

 • Chrání kmen stromu proti poškození 
 • Obsahuje praktické větrací otvory
 • Odolný vůči deformaci, UV záření, dešti, sněhu i mrazu

Veškerou vaši snahu při výsadbě stromků může vmžiku zničit divoká zvěř, která s oblibou okusuje nechráněné kmeny. Mladé i vzrostlejší stromky proto doporučujeme před okusem zvěří opatřit ochranným krytem kmene. Díky tomu bude stromek chráněný také při sečení trávy nebo proti hlodavcům. 

110 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.