Menu

Mobilní revoluce 2024: Xiaomi už se nabíjí vzduchem, kdy budete mít speciální nabíječku doma?

Mobilní revoluce 2024: Xiaomi už se nabíjí vzduchem, kdy budete mít speciální nabíječku doma?

Na bezdrátové nabíjení coby průlomovou technologii 21. století jsme si zvykli poměrně rychle. Technologie Mi Air Charge však představuje skutečně pozoruhodný skok vpřed. Jak funguje bezdrátové nabíjení vzduchem? Jde o nový standard, nebo si na tuto vychytávku budeme ještě muset počkat?

Mi Air Charge – nový standard bezdrátového nabíjení?

Bezdrátové nabíjení letos známe už 15 let. Představeno světu bylo již v roce 2008, konkrétně šlo o standard Qi. Představuje snad Mi Air Charge další posun v rámci nabíjení chytrých zařízení, kterých každým, rokem přibývá?

Čínská společnost Xiaomi nás začátkem roku 2021 navnadila na revoluční technologii bezdrátového nabíjení vzduchem. Neprozradila však ani cenu či konkrétní datum, kdy si běžní uživatelé budou moci tuto technologii pořídit do domácnosti.

Bezdrátová budoucnost obývacího pokoje s Mi Air Charge

Zcela nová forma bezdrátového nabíjení vzduchem Mi Air Charge je poměrně revoluční metodou, která má uživatelům umožnit nabíjení elektronických zařízení na dálku. A to bez jakýchkoli kabelů nebo bezdrátových nabíjecích stojanů.

Jedná se v podstatě o vysílač velikosti nočního stolu umístěný přímo v místnosti, který je prostřednictvím vln schopný nabíjet podporovaná zařízení až na několik metrů rychlostí 5 W. Nepřetržitě bez ohledu na to, jestli držíte mobil v ruce nebo je položený někde na stole.

Nabíjení více zařízení současně není problém

Nabíjení přitom není omezeno na jediné zařízení, nabíjet se totiž může hned několik telefonů v dosahu. A to i za chůze. Dle Xiaomi jsou antény schopné přesně lokalizovat polohu kompatibilního produktu v místnosti a problémem nejsou na rozdíl při použití Wi-Fi ani překážky. Značka navíc prozradila, že by v budoucnu chtěla toto bezdrátové nabíjení zpřístupnit i pro chytré hodinky, náramky a jinou nositelnou elektroniku.

V čem je háček? Současné smartphony či hodinky by se musely Mi Air Charge přizpůsobit anténou a obvodem, který by milimetrové vlny o frekvencích 30 až 300 GHz přeměnil na požadovanou energii, jež proudí baterie.

Kdy bude Mi Air Charge na trhu?

Situace s Mi Air Charge bohužel vypadá stejně i letos. Ačkoli nejen Xiaomi, ale také Samsung či Motorola na zlepšení situace v rámci bezdrátového nabíjení vzduchem neustále pracují, pro koncové uživatele jde stále o vzdálenou budoucnost. Nezbývá tak než doufat, že se tato či podobná technologie brzy objeví na trhu a přispěje tak k ještě většímu pohodlí a flexibilitě, kterou si uživatelé mobilních zařízení přejí.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.