Menu

Za HBO Max si připlatíme, co se mění a kolik bude stát?

Za HBO Max si připlatíme, co se mění a kolik bude stát?

Jedna z nejoblíbenějších streamovacích služeb HBO Max brzy změní svůj název na jednodušší Max. Změna názvu však nepřichází zbůhdarma a má svůj význam. HBO Max totiž mění své služby a změny se dotknou také ceníku.

Souhrn článku:

  • Max toho nabídne více – Slučování Warner Bros. a Discovery vytvořilo novou společnost Warner Bros. Discovery, která rozšiřuje obsah HBO Max (nově jen Max) o další televizní značky a zlepšuje uživatelské rozhraní aplikace.
  • Ceny i systém předplatného se změní – Ceny nové služby Max v Česku a Slovensku nejsou známy, ale americké tarify nabízejí 3 různé úrovně předplatného s rozdílnými funkcemi, kvalitou obrazu, reklamami a možnostmi souběžného sledování.
  • Největší taháky služby Max – Nejočekávanější pořady služby Max zahrnují nový seriál o Harrym Potterovi, druhou sérii prequelu Hry o trůny „Rod draka“ a film Duna 2.

Max toho nabídne více

Když v roce 2021 prosákly informace o slučování studia Warner Bros. s Discovery, mohlo ledaskoho napadnout, že se blíží změny. Ty v nedávné době oficiálně představila již sjednocená společnost s názvem Warner Bros. Discovery přímo na webu HBO Max. Kromě původního obsahu nová služba Max zahrne také produkci televizních značek Discovery, Magnolia Network, HGTV, Food Network, TLC a ID.

Kromě toho slibuje HBO také vylepšené rozhraní. Nová aktualizace aplikace by měla přinést chytřejší systém doporučování pořadů v aplikaci, lepší výkon, jednodušší rozhraní a další dělbu podle žánrů či jiných charakteristik pořadů.

Ceny i systém předplatného se změní

Zatím nevíme, jak budou vypadat ceny v Česku a na Slovensku. Do našich zemí totiž přijde nová služba Max pravděpodobně až v roce 2024. Předpoklady ale můžeme postavit na paušálech pro USA, dá se totiž očekávat, že se u nás obsahem lišit nebudou. Ceny mají i po převodu z HBO Max na Max zůstat ještě minimálně půl roku stejné i pro stávající uživatele.

Služba Max s reklamami Max bez reklam Max Ultimate
Měsíční cena 10 dolarů 16 dolarů 20 dolarů
Počet souběžných streamů 2 2 4
Počet offline pořadů 0 30 100
4K rozlišení Ne Ne Ano

Tarif s reklamami

Nejlevnější úroveň předplatného bude stát v USA 10 dolarů (asi 210 Kč). V případě volby této úrovně služby bude ale nutno počítat s maximálním rozlišením FullHD (1 080p) a v rozhraní aplikace se uživatelé nevyhnou ani reklamám. Souběžné sledování bude možné na 2 zařízeních. Při ročním předplatném by měla sleva činit 16 % (celková cena 100 dolarů za rok).

Tarif bez reklam

Střední tarif se od základního liší zejména absencí reklam. Navíc ale dostane uživatel k dispozici možnost uložení až 30 pořadů, které bude moci přehrávat i v režimu offline, tedy bez přístupu k internetu. Cena středního paušálu byla stanovena na 16 dolarů (340 Kč) měsíčně, respektive se slevou 20 % celkem 150 dolarů při ročních platbách.

Tarif Ultimate

Nejvyšší forma předplatného vyjde na 20 dolaru (425 Kč) měsíčně a umožní přehrávat pořady v té nejvyšší kvalitě. Uživatel si tak bude moci vychutnávat rozlišení 4K, vyšší datový tok i prostorový zvuk Dolby Atmos. Souběžně bude narozdíl od nižších tarifů možné sledovat službu Max na 4 zařízeních. Stejně tak se počet offline pořadů zvyšuje ze 30 na rovných 100.

Největší taháky služby Max

Asi jen málo koho minuly informace o některých chystaných novinkách mezi filmy a seriály ze studií Warner Bros. Discovery. Níže se podíváme na ty nejočekávanější pořady a jejich předpokládaný termín vydání.

Seriál o chlapci, který přežil

Očekáváme 2025/2026

Ano, skutečně je tomu tak – Warner Bros. Discovery oživí příběh Harryho Pottera v novém seriálů. Ten má mít celkem 10 řad, přičemž první řady by měly vycházet vždy po roce. Každá řada má zahrnovat jeden rok studia na Bradavické škole čar a kouzel. Nezbeda tedy rozhodně ještě není ukončena a my se tak můžeme těšit na další máslové ležáky, údery potlouků a polykání zlatonek.

Rod draka

Očekáváme 2024

Nadšeným fanouškům Hry o trůny jistě neuniklo, že se na HBO pomalu chystá druhá série prequelu Rod draka. Ten se zaměřuje na období vnitřní boje rodu Targaryenů. Pro mnohé bude zklamáním, že na další sérii si podle úniků budeme muset ještě rok počkat. Přijít by podle neoficiálních informací měla někdy v roce 2024.

Duna 2

Očekáváme koncem roku 2023

Připravte se na druhý díl nového velkolepého zflilmování sci-fi epopeje, která vás zavede do písků planety Duna. Film je adaptací kultovního románu Franka Herberta a představuje příběh mladého vévodovy Paula Atreida. Mladý panovník je nucen bojovat za záchranu svého lidu a kontrolu nad tajemným kořením planety Arrakis.

Listopadu tohoto roku se do kin chystá druhý díl tohoto fascinujícího filmu, který dál rozvíjí tento epický příběh. Po několika měsících od premiéry ve filmových kinech bude Duna 2 k dispozici na streamovací platformě Max.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.