Menu

Zahradní osvětlení: Inspirace a TOP 3 tipy pro vytvoření útulného prostředí

Zahradní osvětlení: Inspirace a TOP 3 tipy pro vytvoření útulného prostředí

Správně navržené zahradní osvětlení dokáže příjemně ovlivnit atmosféru a zútulnit prostor okolo domu. Promyslete si vhodnou kombinaci lamp, luceren, světelných řetězů a nástěnných svítidel a vytvořte si ze zahrady místo, kde budete s přáteli a rodinou rádi sedávat i ve večerních hodinách. Inspirujte se s námi a podívejte se na 3 tipy pro vytvoření útulného prostředí.

Inspirace na venkovní osvětlení

Popusťte uzdu fantazii při navrhování venkovního osvětlení zahrady a terasy. Máme pro vás několik tipů, jak vybrat správné venkovní osvětlení, aby společně ladilo a zároveň dokonale splnilo svůj účel:

 1. Útulné prostředí vytvoříte tím, že venkovní osvětlení sladíte se zahradním nábytkem, podlahou terasy a s fasádou domu.
 2. Moderní styl dokáží příjemně doladit jednoduché žárovky a minimalistická světla.
 3. Barevná řetězová svítidla se hodí na krytou terasu, kde rády sedávají i děti.
 4. Měkké světlo volte pro relaxační zóny.
 5. Solární lampy se skvěle hodí k osvětlení chodníku a květinových záhonů.

TOP 3 tipy pro vytvoření útulného prostředí

Na terasu a zahradu můžete umístit hned několik typů svítidel. Důležité je volit mezi variantami, které jsou určeny pro venkovní prostředí. Doporučujeme kombinovat následující 3 druhy svítidel, se kterými docílíte útulného prostředí na zahradě a terase.

Plynová lucerna COSI Cosiscoop XL

Klady

 • Zútulní venkovní posezení
 • Nahradí krb
 • Hoří až 6 hodin

COSI Cosiscoop XL je plynová lucerna, která dokáže maximálně zútulnit vaše posezení na terase či zahradě. Nejen že slouží jako efektivní designový doplněk, ale zároveň se snadno ovládá. Vyrobená je z kovu a disponuje ochranným sklem, které oceníte při větrném počasí. Pohání ji univerzální 190gramová plynová kartuše, se kterou vydrží hořet až 6 hodin. Jde o skvělou alternativu ke klasickému krbu. 

2 000 Kč Orientační cena

Světelný řetěz RETLUX RGL 115

Klady

 • Osvětlí terasu i zahradu
 • Lze spojit až 5 řetězů dohromady
 • Minimalistické provedení

Světelný řetěz RETLUX RGL 115 je přesně to, co útulná zahrada potřebuje. Snadno jej sladíte s různými designovými styly a díky možnosti kombinování až 5 řetězů dohromady osvítíte i velkou venkovní plochu. Jeden řetěz je 5 metrů dlouhý a obsahuje 10 světelných diod v čirých plastových žárovkách G45. 

500 Kč Orientační cena

Solární zahradní osvětlení RETLUX RGL 108

Klady

 • Osvětlí chodník i záhon
 • Solární pohon
 • Automatické zapnutí/vypnutí

RETLUX RGL 108 je solární zahradní osvětlení v podobě zapichovacího panelu, které je ideální pro osvícení květinových záhonů, zahrady či chodníku. Představuje tak vhodné řešení pro vítání příchozích hostů, kterým posvítí na cestu. Výhodou je solární pohon, díky kterému svítidlo čerpá energii ze slunce. Nemusíte navíc myslet ani na vypínání a zapínání, o vše je postaráno automaticky.

350 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.