Menu

Bayby BBM7020 – Recenze, testy a srovnání

78,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,3/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 5,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Manuálně nastavitelná kamera
 • Funkce Zoom
 • Noční vidění
 • VOX režim

Zápory

 • O něco menší dosah
 • Chybí lampička
 • Rodičovská jednotka nevibruje
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Bayby BBM7020 vás nejspíše zaujme, pokud se porozhlížíte po videochůvičce, pro jejíž provoz nebudete neustále potřebovat elektrickou zásuvku. Nabíjecí baterie Li-ion vám umožní kontrolu miminka například na zahradě a zachrání vás také v případě náhlého výpadku proudu.

Chůvička používá digitální šifrovaný přenos a automaticky volí volný kanál, takže signál bude méně náchylný k rušení a zajistí vám soukromí. Dosah 250 m ve volném prostranství však v době srovnání (srpen 2020) patřil spíš k těm kratším. Dosah v budově výrobce bohužel neuvádí, to je však na trhu s chůvičkami poměrně běžné. Přenos signálu v budově totiž závisí zejména na počtu stěn a jejich tloušťce i materiálu, což jsou kritéria individuální pro každou domácnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bayby

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Video

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

250

397,86
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Důležitou vlastností dětské chůvičky je upozornění na ztrátu signálu či vybití baterie. Většina chůviček na trhu nemá s těmito upozorněními problém a tento model není výjimkou. Co mu však chybí, je upozornění vibracemi rodičovské jednotky. Vibrace oceníte zejména při použití chůvičky v hlučnějších prostředích. Částečně však tento nedostatek kompenzuje světelná indikace zvuku pomocí čtyř diod. Podle počtu rozsvícených diod poznáte, jak hlasitý zvuk či pláč chůvička zaznamenává.

Jako všem modelům, které jsme v srpnu 2020 srovnávali, ani této chůvičce nechybí nastavitelnost hlasitosti přenosu. Nastavit můžete i citlivost mikrofonu, což už je funkce trochu vzácnější. Můžete tak sami určit, jestli si přejete zaslechnout každé zakňourání miminka nebo jen naléhavý pláč a křik. Velkou výhodou je také možnost obousměrné komunikace. Přes reproduktor rodičovské jednotky můžete na dítě mluvit a uklidnit je tak vaším hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

4

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Pokud se zaměříme na funkce, najdeme u této chůvičky přednosti i nedostatky. Jednou z nejvýraznějších nevýhod je absence noční lampičky. Její tlumené světlo je například příjemné při nočním krmení a pomáhá usnout dětem, které se bojí tmy. Chůvička neumožňuje ani přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy. To jsou však – narozdíl od lampičky – funkce dosti neobvyklé. Bayby BBM7020 má ale také nesporné klady, například v možnosti přehrávat ukolébavky pro lepší usínání. Při přepnutí do systému VOX chůvička zaznamenává miminko pouze v případě, že zaslechne nějaký zvuk. Pokud je dítě v klidu, VOX vypne vysílání a šetří tím vaši peněženku. Díky vypnutému vysílání také ubývá elektromagnetického smogu v okolí miminka. Eco módem, který by šetřil energii, když jsou jednotky blízko u sebe, však chůvička nedisponuje.

Další výhodou je vestavěný teploměr, pomocí kterého můžete kontrolovat teplotu v místnosti s miminkem. Pokud teplota překročí nastavené minimální a maximální hodnoty, chůvička vás upozorní signalizací a alarmem. Senzor vlhkosti takto využít nemůžete, ten je však obecně mezi dětskými chůvičkami vzácný. Jestliže však tato chůvička něčím vyniká, jsou to vlastnosti kamery. Samozřejmostí je noční vidění pomocí osmi infračervených diod. Úhel snímání kamery sice neupravíte na dálku, díky jejímu umístění na otočném kloubu ji však můžete nastavit manuálně. A nechybí ani zoom, pomocí kterého obraz na rodičovské jednotce přiblížíte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

64 % Nerelevantní, 36 % Ano
Otočná kamera

Ne

64 % Nerelevantní, 29 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Ano

64 % Nerelevantní, 21 % Ne, 14 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

V internetových recenzích na tuto videochůvičku převažují spokojení zákazníci. Ti si pochvalují provoz obou jednotek na baterie, kvalitu zvukového i obrazového přenosu a s tím související i dobré noční vidění. Některým však nevyhovuje doba provozu na baterie, neboť je pro jejich potřeby příliš krátká.

Naše hodnocení a závěr

Bayby BBM7020 je digitální chůvičkou, která nabízí i přenos videa. Signál je šifrovaný a automaticky přeskakuje mezi volnými kanály, takže se nemusíte bát přílišného rušení dalšími elektrozařízeními ani narušení vašeho soukromí. Jeho dosah je však o něco kratší, než je obvyklé, nabídne pouhých 250 m na volném prostranství.

Obě jednotky fungují jak na síťový, tak na bateriový provoz. Nastavit můžete jak hlasitost zvuku, tak i citlivost snímání mikrofonu. Chůvička vás upozorní také vizuálně pomocí diod, vibrace však od ní nečekejte. Velkou nevýhodou je absence noční lampičky či Eco módu, na druhou stranu vás však potěší VOX systém pro šetření energie, vestavěný teploměr či manuálně nastavitelný úhel kamery. A třešničkou na dortu může být i zoom.

Rodičovská jednotka je vybavena sponkou pro připojení na opasek. Pokud by vám toto umístění nebylo příjemné, můžete si prohlédnout také chůvičku TrueLife NannyWatch A15, jejíž rodičovská jednotka funguje jako hodinky.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bayby BBM7020 | Hodnocení: 78,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bayby BBM7020

Bayby BBM7020

2 000 Kč Orientační cena