Recenze a test Philips Avent DECT SCD570/00 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Avent DECT SCD570/00

81,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,7/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Bateriový provoz obou jednotek
 • Hodně funkcí
 • Nemožnost nabíjení baterií přímo ve vysílači
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent DECT SDC570/00 přenáší audiosignál na základě digitální technologie. Ta zaručuje čistý a nerušený zvuk, proti analogové má však kratší dosah. Přístroj dokáže sám naladit jeden ze 120 kanálů a zajistí vám tak čistý zvuk. Šifrování použitím technologie DECT zabrání tomu, aby někdo mohl signál z vašeho zařízení zaznamenat jiným přístrojem. Nemusíte se tak bát narušení vašeho soukromí. Tuto technologii má většina srovnávaných výrobků. Dosah 330 metrů ve volném prostranství je u digitální chůvičky vyšší standart. Uvnitř by měl signál dosáhnout až 50 metrů, může se ale lišit v závislosti na množství a typu překážek. Díky možnosti napájet dětskou jednotku bateriemi můžete používat tuto chůvičku i tam, kde není přívod elektrické energie nebo v případě výpadku proudu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů

120

27 % 2, 7 % 120, 7 % 32, 7 % -, 53 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

67 % Ano, 13 % Ne, 20 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

330

393,33
Dosah v budově

50

33 % 50, 13 % 100, 7 % 75, 47 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud se s rodičovskou jednotkou dostanete mimo dosah dětské jednotky, nebo dojde k vybití baterie, chůvička vám dá tuto skutečnost vědět. Nestane se vám tak, že byste byli bez kontroly nad svým dítětem. Tato chůvička při příchozím upozornění také vibruje, což umí pouze čtvrtina přístrojů v našem srovnání. Úroveň hlasitosti zvuku signalizuje 5 diod, které se rozsvěcejí postupně. Díky možnosti nastavit citlivost mikrofonu si můžete zvolit, jak hlasité zvuky chcete slyšet, tuto funkci měl polovina ze srovnávaných chůviček. Naopak standardní funkcí je nastavení hlasitosti rodičovské jednotky. Chůvička Philips je vybavena také funkcí obousměrné komunikace, ta umožňuje na dítě mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky a uklidnit ho tak. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

5

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička Philips Avent DECT SCD570/00 má průměrnou výbavu funkcemi. Stejně jako polovina hodnocených výrobků má i tento model noční lampičku. Utišit vaše děťátko vám chůvička pomůže přednastavenými ukolébavkami, které můžete pouštět na dálku z rodičovské jednotky. Z dalších uspávacích funkcí ale chůvičce chybí možnost přehrávání mp3 souborů a promítač noční oblohy. Energii chůvička šetří pomocí funkce EKO Smart, díky které využívá méně energie při přenosu signálu na krátkou vzdálenost. Tuto funkci měla také polovina srovnávaných výrobků. Další spořící technologii, VOX systém, chůvička nemá. Podmínky v místě kde spí vaše dítě hlídá teploměr, který vás upozorní na změny teploty a překročení stanovených hranic. Další z užitečných senzorů, vlhkoměr, chůvička nemá. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Chůvičku na internetu hodnotilo přes 70 uživatelů, výrazná většina pozitivně. Často kladně hodnotí čistý jasný zvuk, délku dosahu a funkce. Velkým plusem je také možnost napájení obou jednotek bateriemi. Líbí se jim také melodie ukolébavek a kvalita provedení. Naopak nevýhodu shledávají ve vyčnívajícím teplotním senzoru, a nemožnosti nabíjet baterie přímo v dětské jednotce. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent DECT SCD570/00 je vhodná pro náročnější uživatele, hledající přístroj vybavený funkcemi a s dobrým dosahem. Podle našeho názoru je velkou výhodou této chůvičky bateriový provoz obou jednotek, vybavení funkcemi a šifrovací technologie DECT. Nevýhodu naopak shledáváme v nemožnosti přehrávat mp3 soubory a nabíjet baterie v dětské jednotce. Nevýhodu může být také vyšší pořizovací cena. Pokud pro vás funkce nejsou tolik důležité, ale chcete základní a levnější výrobek, doporučujeme Philips Avent DECT SCD501/00.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Avent DECT SCD570/00 | Hodnocení: 81,8 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent DECT SCD570/00

Philips Avent DECT SCD570/00

2 500 Kč Orientační cena