Recenze a test Philips Avent DECT SCD570/00

Hodnocení:

87,3 %

Klady:

Bateriový provoz obou jednotek

Hodně funkcí

Zápory:

Nemožnost nabíjení baterií přímo ve vysílači

2 500 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,4 9,7 4,7 87,3 %

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent DECT SDC570/00 přenáší audiosignál na základě digitální technologie. Ta zaručuje čistý a nerušený zvuk, proti analogové má však kratší dosah. Přístroj dokáže sám naladit jeden ze 120 kanálů a zajistí vám tak čistý zvuk. Šifrování použitím technologie DECT zabrání tomu, aby někdo mohl signál z vašeho zařízení zaznamenat jiným přístrojem. Nemusíte se tak bát narušení vašeho soukromí. Tuto technologii má většina srovnávaných výrobků. Dosah 330 metrů ve volném prostranství je u digitální chůvičky vyšší standart. Uvnitř by měl signál dosáhnout až 50 metrů, může se ale lišit v závislosti na množství a typu překážek. Díky možnosti napájet dětskou jednotku bateriemi můžete používat tuto chůvičku i tam, kde není přívod elektrické energie nebo v případě výpadku proudu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  120 47,67
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství  330 379,38
Dosah v budově  50 61,00
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud se s rodičovskou jednotkou dostanete mimo dosah dětské jednotky, nebo dojde k vybití baterie, chůvička vám dá tuto skutečnost vědět. Nestane se vám tak, že byste byli bez kontroly nad svým dítětem. Tato chůvička při příchozím upozornění také vibruje, což umí pouze čtvrtina přístrojů v našem srovnání. Úroveň hlasitosti zvuku signalizuje 5 diod, které se rozsvěcejí postupně. Díky možnosti nastavit citlivost mikrofonu si můžete zvolit, jak hlasité zvuky chcete slyšet, tuto funkci měl polovina ze srovnávaných chůviček. Naopak standardní funkcí je nastavení hlasitosti rodičovské jednotky. Chůvička Philips je vybavena také funkcí obousměrné komunikace, ta umožňuje na dítě mluvit prostřednictvím rodičovské jednotky a uklidnit ho tak. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ano 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  5 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Chůvička Philips Avent DECT SCD570/00 má průměrnou výbavu funkcemi. Stejně jako polovina hodnocených výrobků má i tento model noční lampičku. Utišit vaše děťátko vám chůvička pomůže přednastavenými ukolébavkami, které můžete pouštět na dálku z rodičovské jednotky. Z dalších uspávacích funkcí ale chůvičce chybí možnost přehrávání mp3 souborů a promítač noční oblohy. Energii chůvička šetří pomocí funkce EKO Smart, díky které využívá méně energie při přenosu signálu na krátkou vzdálenost. Tuto funkci měla také polovina srovnávaných výrobků. Další spořící technologii, VOX systém, chůvička nemá. Podmínky v místě kde spí vaše dítě hlídá teploměr, který vás upozorní na změny teploty a překročení stanovených hranic. Další z užitečných senzorů, vlhkoměr, chůvička nemá. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Chůvičku na internetu hodnotilo přes 70 uživatelů, výrazná většina pozitivně. Často kladně hodnotí čistý jasný zvuk, délku dosahu a funkce. Velkým plusem je také možnost napájení obou jednotek bateriemi. Líbí se jim také melodie ukolébavek a kvalita provedení. Naopak nevýhodu shledávají ve vyčnívajícím teplotním senzoru, a nemožnosti nabíjet baterie přímo v dětské jednotce. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent DECT SCD570/00 je vhodná pro náročnější uživatele, hledající přístroj vybavený funkcemi a s dobrým dosahem. Podle našeho názoru je velkou výhodou této chůvičky bateriový provoz obou jednotek, vybavení funkcemi a šifrovací technologie DECT. Nevýhodu naopak shledáváme v nemožnosti přehrávat mp3 soubory a nabíjet baterie v dětské jednotce. Nevýhodu může být také vyšší pořizovací cena. Pokud pro vás funkce nejsou tolik důležité, ale chcete základní a levnější výrobek, doporučujeme Philips Avent DECT SCD501/00.

Datum:
Produkt: Philips Avent DECT SCD570/00
Hodnocení: 87,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test