Recenze a test Philips Avent DECT SCD580/00 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Avent DECT SCD580/00

84,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,7/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Hodně funkcí
 • Bateriový provoz obou jednotek
 • Vyšší cena
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent DECT SCD580/00 přenáší signál pomocí digitální technologie. Ta vám zaručí kvalitní čistý zvuk. Šifrování DECT zajistí, aby signál z vaší chůvičky nemohl zachytit někdo jiným přístrojem a chrání tak vaše soukromí. Díky automatickému ladění si přístroj sám vybere ten nejvhodnější ze 120 kanálů a automaticky propojí obě jednotky. Dosah 330 metrů ve volném prostranství je u digitálních chůviček vyšší standart. Výrobcem uváděný 50 metrový dosah v interiéru se může lišit podle počtu a typu překážek. Obě jednotky lze napájet kabelem a bateriemi. Zejména bateriový provoz dětské jednotky není u chůviček samozřejmostí. Je ale velkou výhodou, pokud chcete používat chůvičku v místech, kde není přístup k zásuvce – na zahradě či při cestování. To umožňuje polovina srovnávaných výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů

120

27 % 2, 7 % 120, 7 % 32, 7 % -, 53 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

67 % Ano, 13 % Ne, 20 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství

330

393,33
Dosah v budově

50

33 % 50, 13 % 100, 7 % 75, 47 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

V případě, že se dostanete mimo dosah vysílače, nebo se ve vaší rodičovské jednotce vybije baterie, chůvička vás na to upozorní, a to i vibracemi. Tuto funkci měla v našem srovnávacím testu pouze čtvrtina výrobků. Na úroveň zaznamenaného zvuku vás upozorní 5 postupně se rozsvěcujících diod. To je nejvyšší počet, který chůvičky ve srovnání měly. Samozřejmostí je nastavení hlasitosti rodičovské jednotky, díky kterému můžete hlasitost přizpůsobit prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte. Samozřejmá ale není možnost nastavení citlivosti mikrofonu. Tu měla pouze polovina porovnávaných modelů. Díky této funkci si můžete nastavit, jakou úroveň zvuků bude vaše chůvička zaznamenávat. Vhod přijde také obousměrná komunikace, která vám umožní mluvit na vaše dítě a utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

5

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je u této chůvičky velice bohaté. Je vybavena téměř všemi funkcemi, které jsme v testu srovnávali. Noční lampička vám pomůže při nočním krmení nebo s uklidněním dítěte, které se bojí tmy. S uspáním vám pomůže hned trojice funkcí. Pouštění ukolébavek, přehrávání mp3 souborů z vlastní knihovny a promítání hvězd. Můžete tak dítěti pouštět i vlastní hudbu a pohádky. Energii šetří technologie EKO Smart. Ta umožňuje spotřebovat menší množství energie při přenosu signálu na krátkou vzdálenost. Podmínky u vašeho dítěte sledují hned dva senzory – teploměr a vlhkoměr. Obě hodnoty se zobrazují na displeji rodičovské jednotky a v případě překročení stanovené hranice vás upozorní. Teploměrem disponuje polovina srovnávaných výrobků, ale vlhkoměr je výjimka. Jedinou porovnávanou funkci, kterou tento model nemá je VOX systém. Zvuk je tedy přenášen neustále.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ano

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ano

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ano

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu hodnotilo tuto chůvičku přes 80 uživatelů. Většina ji hodnotila pozitivně. Mezi klady podle nich patří dobrý dosah, čistý a kvalitní zvuk a kvalita zpracování. Pochvalují si také funkce a možnost bateriového provozu. Nevýhodou je podle uživatelů nutnost vyměňovat baterky v dětské jednotce a nemožnost dobíjení přímo ve vysílači. Podle některých je také rodičovská jednotka příliš velká. Jiní by také ocenili podsvícená tlačítka.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent DECT SCD580/00 je vhodná pro náročné uživatele, kteří chtějí přístroj s mnoha funkcemi. Její výhodou je bateriový provoz obou jednotek, dobrý dosah, šifrované vysílání a mnoho funkcí. Chůvička je kromě lampičky a zpětné komunikace vybavená také senzorem teploty a vlhkosti vzduchu, přehráváním mp3 souborů, promítačem oblohy a dalšími. Nevýhodou je nutnost dobíjení baterií v dětské jednotce externě a vyšší pořizovací cena. Pokud chcete levnější chůvičku ale se slušnou výbavu funkcemi, doporučujeme Philips Avent SCD560/00.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Avent DECT SCD580/00 | Hodnocení: 84,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent DECT SCD580/00

Philips Avent DECT SCD580/00

4 000 Kč Orientační cena