Menu

Recenze a test Philips Avent DECT SCD580/00

89,9 % Celkové hodnocení
 • Hodně funkcí
 • Bateriový provoz obou jednotek
 • Vyšší cena
4 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,7/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 89,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Philips Avent DECT SCD580/00 přenáší signál pomocí digitální technologie. Ta vám zaručí kvalitní čistý zvuk. Šifrování DECT zajistí, aby signál z vaší chůvičky nemohl zachytit někdo jiným přístrojem a chrání tak vaše soukromí. Díky automatickému ladění si přístroj sám vybere ten nejvhodnější ze 120 kanálů a automaticky propojí obě jednotky. Dosah 330 metrů ve volném prostranství je u digitálních chůviček vyšší standart. Výrobcem uváděný 50 metrový dosah v interiéru se může lišit podle počtu a typu překážek. Obě jednotky lze napájet kabelem a bateriemi. Zejména bateriový provoz dětské jednotky není u chůviček samozřejmostí. Je ale velkou výhodou, pokud chcete používat chůvičku v místech, kde není přístup k zásuvce – na zahradě či při cestování. To umožňuje polovina srovnávaných výrobků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Smarton, 7 % Badabulle
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů 120 24,29
Automatické ladění Ano 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 330 382,67
Dosah v budově 50 66,67
Možnost použití mimo zásuvku Ano 67 % Ano, 20 % S powerbankou, 13 % Ne

Hodnocení nastavení a upozornění

V případě, že se dostanete mimo dosah vysílače, nebo se ve vaší rodičovské jednotce vybije baterie, chůvička vás na to upozorní, a to i vibracemi. Tuto funkci měla v našem srovnávacím testu pouze čtvrtina výrobků. Na úroveň zaznamenaného zvuku vás upozorní 5 postupně se rozsvěcujících diod. To je nejvyšší počet, který chůvičky ve srovnání měly. Samozřejmostí je nastavení hlasitosti rodičovské jednotky, díky kterému můžete hlasitost přizpůsobit prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte. Samozřejmá ale není možnost nastavení citlivosti mikrofonu. Tu měla pouze polovina porovnávaných modelů. Díky této funkci si můžete nastavit, jakou úroveň zvuků bude vaše chůvička zaznamenávat. Vhod přijde také obousměrná komunikace, která vám umožní mluvit na vaše dítě a utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ano 60 % Ne, 33 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 5 2,93
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je u této chůvičky velice bohaté. Je vybavena téměř všemi funkcemi, které jsme v testu srovnávali. Noční lampička vám pomůže při nočním krmení nebo s uklidněním dítěte, které se bojí tmy. S uspáním vám pomůže hned trojice funkcí. Pouštění ukolébavek, přehrávání mp3 souborů z vlastní knihovny a promítání hvězd. Můžete tak dítěti pouštět i vlastní hudbu a pohádky. Energii šetří technologie EKO Smart. Ta umožňuje spotřebovat menší množství energie při přenosu signálu na krátkou vzdálenost. Podmínky u vašeho dítěte sledují hned dva senzory – teploměr a vlhkoměr. Obě hodnoty se zobrazují na displeji rodičovské jednotky a v případě překročení stanovené hranice vás upozorní. Teploměrem disponuje polovina srovnávaných výrobků, ale vlhkoměr je výjimka. Jedinou porovnávanou funkci, kterou tento model nemá je VOX systém. Zvuk je tedy přenášen neustále.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ano 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ano 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ano 60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém Ne 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ano 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu hodnotilo tuto chůvičku přes 80 uživatelů. Většina ji hodnotila pozitivně. Mezi klady podle nich patří dobrý dosah, čistý a kvalitní zvuk a kvalita zpracování. Pochvalují si také funkce a možnost bateriového provozu. Nevýhodou je podle uživatelů nutnost vyměňovat baterky v dětské jednotce a nemožnost dobíjení přímo ve vysílači. Podle některých je také rodičovská jednotka příliš velká. Jiní by také ocenili podsvícená tlačítka.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent DECT SCD580/00 je vhodná pro náročné uživatele, kteří chtějí přístroj s mnoha funkcemi. Její výhodou je bateriový provoz obou jednotek, dobrý dosah, šifrované vysílání a mnoho funkcí. Chůvička je kromě lampičky a zpětné komunikace vybavená také senzorem teploty a vlhkosti vzduchu, přehráváním mp3 souborů, promítačem oblohy a dalšími. Nevýhodou je nutnost dobíjení baterií v dětské jednotce externě a vyšší pořizovací cena. Pokud chcete levnější chůvičku ale se slušnou výbavu funkcemi, doporučujeme Philips Avent SCD560/00.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Philips Avent DECT SCD580/00 | Hodnocení: 89,9 % 100 % 0 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent DECT SCD580/00

Philips Avent DECT SCD580/00

4 000 Kč Orientační cena