Recenze a test Philips Avent SCD560/00

Hodnocení:

83,6 %

Klady:

Bateriový provoz dětské jednotky

Zápory:

Nevibruje

2 200 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,4 8,2 4,7 83,6 %

Souhrnné údaje 

Dětská audio chůvička Philips Avent SCD560/00 používá stejně jako většina chůviček v našem srovnání k přenosu signálu digitální technologii. Díky té si můžete být jistí, že zvuk vaší chůvičky bude čistý a nerušený. Šifrovací technologie DECT zaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí nikdo jiný než vy.  Vaše soukromí je tak zaručeno. Stejně jako většina srovnávaných přístrojů i tato chůvička využívá automatické ladění mezi 120 kanály, vy tak po spuštění nemusíte nic nastavovat, chůvička to udělá za vás. Dosah chůvičky v otevřeném prostoru je 330 metrů, což je u digitálních chůviček vyšší standart. Dosah v interiéru se může lišit od toho, co udává výrobce. Záleží na množství a typu překážek, které musí signál překonat. Díky bateriovému provozu obou jednotek je možné chůvičku využívat i tam, kde není elektrická zásuvka. Můžete tak s klidným svědomím nechat své dítě spát na zahradě či balkóně. Nevýhodou ale pro někoho může být, že baterie se v dětské jednotce nedají nabíjet, ale musí se vkládat tužkové. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  120 47,67
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství  330 379,38
Dosah v budově  50 61,00
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud byste se dostali mimo dosah dětské jednotky, nebo se vám vybila baterie, chůvička vás na to sama upozorní a vy tak neztratíte kontakt se svým dítětem. Příchozí zvuk indikují také tři diody, které se postupně rozsvěcejí. Pokud tedy nechcete rušit své okolí neustálými zvuky, nebo jste v hlučném prostředí, kde byste pláč mohli přeslechnout, jistě využijete také vizuální signalizaci. Díky nastavení citlivosti mikrofonu si můžete sami určit, jaké zvuky chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete vědět o každém šustnutí, nebo vám stačí slyšet až hlasitý pláč. Tuto funkci měla v našem srovnání polovina výrobků. Nastavit si můžete také hlasitost na své rodičovské jednotce. Můžete se tak přizpůsobit okolí, ve kterém se nacházíte, abyste si mohli být jisti, že své dítě nepřeslechnete. Bohužel tato chůvička nemá možnost upozornění vibracemi. Tu měla pouze čtvrtina z porovnávaných modelů. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Díky ní můžete mluvit na své dítě prostřednictvím rodičovské jednotky a utišit ho tak svým hlasem. Využijete ji také při komunikaci s druhým rodičem, který je u miminka. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ne 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  3 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Stejně jako polovina srovnávaných výrobků i chůvička Philips Avent SCD560/00 je vybavena noční lampičkou. Tu lze ovládat na dálku a použít ji například k uklidnění děťátka, nebo při kontole, jestli dítě spí. Další funkcí, která vám pomůže dítě uklidnit je pouštění přednastavených ukolébavek. I tuto funkci měla v našem srovnávacím testu polovina modelů. Další uspávací funkce, jako je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy ale tato chůvička nemá. Energii šetří funkce EKO Smart. Díky té chůvička využívá méně energie při přenosu na krátkou vzdálenost. Vytváří tím také méně elektromagnetických vln.  Systém VOX tato chůvička nemá. Přenáší tedy zvuk neustále. Teplotu u dítěte za vás hlídá senzor teploty, který zobrazuje aktuální stav na displeji a také vás upozorní na překročení stanovených hranic . Senzor vlhkosti tato chůvička stejně jako většina srovnávaných nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu tuto chůvičku hodnotili přes 70 uživatelů s pozitivním výsledkem. Kladně hodnotí spolehlivost, kvalitu provedení a design, možnost provozu dětské jednotky na baterie a možnost používat chůvičku například v kočárku na zahradě. Dosah je podle uživatelů dobrý i ve velkém domě s tlustými zdmi a přes ulici. Pozitivně uživatelé hodnotí také čistý a nerušený zvuk. Někteří hodnotí kladné také funkce. Jako negativum vidí umístění teploměru mimo jednotku na drátku, slabší výdrž baterií v dětské jednotce a nepodsvícená tlačítka, která jsou po tmě hůře rozpoznatelná. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent SCD560/00 je vhodná pro uživatele, kteří chtějí chtějí chůvičku s dobrou vybaveností funkcemi, ale nechtějí investovat mnoho peněz. Výhodou této chůvičky je bateriový provoz dětské jednotky, což umožňuje její použití i mimo dosah elektrické zásuvky. Užitečnou funkci obousměrné komunikace využijete k uklidnění dítěte ale také při komunikaci s druhým rodičem. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo nemohl zachytit signál a ochrání tak vaše soukromí. Nevýhodou je absence vibračních upozornění, více uspávacích funkcí a vlhkoměru. Pokud by však někdo preferoval levnější chůvičku s méně fukcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

Datum:
Produkt: Philips Avent SCD560/00
Hodnocení: 83,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test