Menu

Recenze a test Philips Avent SCD560/00

83,6 % Celkové hodnocení
 • Bateriový provoz dětské jednotky
 • Nevibruje
2 200 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,2/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 83,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dětská audio chůvička Philips Avent SCD560/00 používá stejně jako většina chůviček v našem srovnání k přenosu signálu digitální technologii. Díky té si můžete být jistí, že zvuk vaší chůvičky bude čistý a nerušený. Šifrovací technologie DECT zaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí nikdo jiný než vy.  Vaše soukromí je tak zaručeno. Stejně jako většina srovnávaných přístrojů i tato chůvička využívá automatické ladění mezi 120 kanály, vy tak po spuštění nemusíte nic nastavovat, chůvička to udělá za vás. Dosah chůvičky v otevřeném prostoru je 330 metrů, což je u digitálních chůviček vyšší standart. Dosah v interiéru se může lišit od toho, co udává výrobce. Záleží na množství a typu překážek, které musí signál překonat. Díky bateriovému provozu obou jednotek je možné chůvičku využívat i tam, kde není elektrická zásuvka. Můžete tak s klidným svědomím nechat své dítě spát na zahradě či balkóně. Nevýhodou ale pro někoho může být, že baterie se v dětské jednotce nedají nabíjet, ale musí se vkládat tužkové. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Philips 27 % Philips, 20 % Truelife, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Bayby, 7 % Vtech, 7 % Smarton, 7 % Badabulle
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Počet kanálů 120 23,88
Automatické ladění Ano 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 330 386,00
Dosah v budově 50 65,71
Možnost použití mimo zásuvku Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud byste se dostali mimo dosah dětské jednotky, nebo se vám vybila baterie, chůvička vás na to sama upozorní a vy tak neztratíte kontakt se svým dítětem. Příchozí zvuk indikují také tři diody, které se postupně rozsvěcejí. Pokud tedy nechcete rušit své okolí neustálými zvuky, nebo jste v hlučném prostředí, kde byste pláč mohli přeslechnout, jistě využijete také vizuální signalizaci. Díky nastavení citlivosti mikrofonu si můžete sami určit, jaké zvuky chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete vědět o každém šustnutí, nebo vám stačí slyšet až hlasitý pláč. Tuto funkci měla v našem srovnání polovina výrobků. Nastavit si můžete také hlasitost na své rodičovské jednotce. Můžete se tak přizpůsobit okolí, ve kterém se nacházíte, abyste si mohli být jisti, že své dítě nepřeslechnete. Bohužel tato chůvička nemá možnost upozornění vibracemi. Tu měla pouze čtvrtina z porovnávaných modelů. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Díky ní můžete mluvit na své dítě prostřednictvím rodičovské jednotky a utišit ho tak svým hlasem. Využijete ji také při komunikaci s druhým rodičem, který je u miminka. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 3 3,00
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Stejně jako polovina srovnávaných výrobků i chůvička Philips Avent SCD560/00 je vybavena noční lampičkou. Tu lze ovládat na dálku a použít ji například k uklidnění děťátka, nebo při kontole, jestli dítě spí. Další funkcí, která vám pomůže dítě uklidnit je pouštění přednastavených ukolébavek. I tuto funkci měla v našem srovnávacím testu polovina modelů. Další uspávací funkce, jako je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy ale tato chůvička nemá. Energii šetří funkce EKO Smart. Díky té chůvička využívá méně energie při přenosu na krátkou vzdálenost. Vytváří tím také méně elektromagnetických vln.  Systém VOX tato chůvička nemá. Přenáší tedy zvuk neustále. Teplotu u dítěte za vás hlídá senzor teploty, který zobrazuje aktuální stav na displeji a také vás upozorní na překročení stanovených hranic . Senzor vlhkosti tato chůvička stejně jako většina srovnávaných nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ano 53 % Ne, 47 % Ano
VOX systém Ne 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ano 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu tuto chůvičku hodnotili přes 70 uživatelů s pozitivním výsledkem. Kladně hodnotí spolehlivost, kvalitu provedení a design, možnost provozu dětské jednotky na baterie a možnost používat chůvičku například v kočárku na zahradě. Dosah je podle uživatelů dobrý i ve velkém domě s tlustými zdmi a přes ulici. Pozitivně uživatelé hodnotí také čistý a nerušený zvuk. Někteří hodnotí kladné také funkce. Jako negativum vidí umístění teploměru mimo jednotku na drátku, slabší výdrž baterií v dětské jednotce a nepodsvícená tlačítka, která jsou po tmě hůře rozpoznatelná. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent SCD560/00 je vhodná pro uživatele, kteří chtějí chtějí chůvičku s dobrou vybaveností funkcemi, ale nechtějí investovat mnoho peněz. Výhodou této chůvičky je bateriový provoz dětské jednotky, což umožňuje její použití i mimo dosah elektrické zásuvky. Užitečnou funkci obousměrné komunikace využijete k uklidnění dítěte ale také při komunikaci s druhým rodičem. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo nemohl zachytit signál a ochrání tak vaše soukromí. Nevýhodou je absence vibračních upozornění, více uspávacích funkcí a vlhkoměru. Pokud by však někdo preferoval levnější chůvičku s méně fukcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

2 200 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Philips Avent SCD560/00 | Hodnocení: 83,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent SCD560/00

Philips Avent SCD560/00

2 200 Kč Orientační cena