Menu

Philips Avent SCD560/00 – Recenze, testy a srovnání

79,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Přenos signálu a napájení
 • 8,2/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 4,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Bateriový provoz dětské jednotky
 • Nevibruje
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dětská audio chůvička Philips Avent SCD560/00 používá stejně jako většina chůviček v našem srovnání k přenosu signálu digitální technologii. Díky té si můžete být jistí, že zvuk vaší chůvičky bude čistý a nerušený. Šifrovací technologie DECT zaručuje, že signál z vaší chůvičky nezachytí nikdo jiný než vy.  Vaše soukromí je tak zaručeno. Stejně jako většina srovnávaných přístrojů i tato chůvička využívá automatické ladění mezi 120 kanály, vy tak po spuštění nemusíte nic nastavovat, chůvička to udělá za vás. Dosah chůvičky v otevřeném prostoru je 330 metrů, což je u digitálních chůviček vyšší standart. Dosah v interiéru se může lišit od toho, co udává výrobce. Záleží na množství a typu překážek, které musí signál překonat. Díky bateriovému provozu obou jednotek je možné chůvičku využívat i tam, kde není elektrická zásuvka. Můžete tak s klidným svědomím nechat své dítě spát na zahradě či balkóně. Nevýhodou ale pro někoho může být, že baterie se v dětské jednotce nedají nabíjet, ale musí se vkládat tužkové. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Audio

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Počet kanálů

120

29 % 2, 7 % -, 7 % 32, 7 % 120, 50 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

330

397,86
Dosah v budově (m)

50

29 % 50, 14 % 100, 7 % 75, 50 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Pokud byste se dostali mimo dosah dětské jednotky, nebo se vám vybila baterie, chůvička vás na to sama upozorní a vy tak neztratíte kontakt se svým dítětem. Příchozí zvuk indikují také tři diody, které se postupně rozsvěcejí. Pokud tedy nechcete rušit své okolí neustálými zvuky, nebo jste v hlučném prostředí, kde byste pláč mohli přeslechnout, jistě využijete také vizuální signalizaci. Díky nastavení citlivosti mikrofonu si můžete sami určit, jaké zvuky chcete slyšet. Záleží jen na vás, jestli chcete vědět o každém šustnutí, nebo vám stačí slyšet až hlasitý pláč. Tuto funkci měla v našem srovnání polovina výrobků. Nastavit si můžete také hlasitost na své rodičovské jednotce. Můžete se tak přizpůsobit okolí, ve kterém se nacházíte, abyste si mohli být jisti, že své dítě nepřeslechnete. Bohužel tato chůvička nemá možnost upozornění vibracemi. Tu měla pouze čtvrtina z porovnávaných modelů. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Díky ní můžete mluvit na své dítě prostřednictvím rodičovské jednotky a utišit ho tak svým hlasem. Využijete ji také při komunikaci s druhým rodičem, který je u miminka. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

3

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Stejně jako polovina srovnávaných výrobků i chůvička Philips Avent SCD560/00 je vybavena noční lampičkou. Tu lze ovládat na dálku a použít ji například k uklidnění děťátka, nebo při kontole, jestli dítě spí. Další funkcí, která vám pomůže dítě uklidnit je pouštění přednastavených ukolébavek. I tuto funkci měla v našem srovnávacím testu polovina modelů. Další uspávací funkce, jako je přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy ale tato chůvička nemá. Energii šetří funkce EKO Smart. Díky té chůvička využívá méně energie při přenosu na krátkou vzdálenost. Vytváří tím také méně elektromagnetických vln.  Systém VOX tato chůvička nemá. Přenáší tedy zvuk neustále. Teplotu u dítěte za vás hlídá senzor teploty, který zobrazuje aktuální stav na displeji a také vás upozorní na překročení stanovených hranic . Senzor vlhkosti tato chůvička stejně jako většina srovnávaných nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Na webu tuto chůvičku hodnotili přes 70 uživatelů s pozitivním výsledkem. Kladně hodnotí spolehlivost, kvalitu provedení a design, možnost provozu dětské jednotky na baterie a možnost používat chůvičku například v kočárku na zahradě. Dosah je podle uživatelů dobrý i ve velkém domě s tlustými zdmi a přes ulici. Pozitivně uživatelé hodnotí také čistý a nerušený zvuk. Někteří hodnotí kladné také funkce. Jako negativum vidí umístění teploměru mimo jednotku na drátku, slabší výdrž baterií v dětské jednotce a nepodsvícená tlačítka, která jsou po tmě hůře rozpoznatelná. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička Philips Avent SCD560/00 je vhodná pro uživatele, kteří chtějí chtějí chůvičku s dobrou vybaveností funkcemi, ale nechtějí investovat mnoho peněz. Výhodou této chůvičky je bateriový provoz dětské jednotky, což umožňuje její použití i mimo dosah elektrické zásuvky. Užitečnou funkci obousměrné komunikace využijete k uklidnění dítěte ale také při komunikaci s druhým rodičem. Šifrovací technologie zajistí, aby nikdo nemohl zachytit signál a ochrání tak vaše soukromí. Nevýhodou je absence vibračních upozornění, více uspávacích funkcí a vlhkoměru. Pokud by však někdo preferoval levnější chůvičku s méně fukcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Avent SCD560/00 | Hodnocení: 79,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Avent SCD560/00

Philips Avent SCD560/00

2 200 Kč Orientační cena