Recenze a test SMARTON SM 100

Hodnocení:

51,3 %

Klady:

Nízká cena

Bateriový provoz

Zápory:

Málo funkcí

600 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
4,8 6,6 2,2 51,3 %

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM 100 přenáší signál pomocí digitální technologie, která zajistí čistý a nerušený zvuk. Proti analogovým ale mají digitální chůvičky menší dosah. V tomto případě 250 metrů ve volném prostranství, což je v době vzniku recenze v květnu 2018 podprůměr. Dosah v interiéru výrobce neudává, je totiž závislý na počtu a typu překážek. Tato chůvička není vybavená šifrovací technologií. Oproti většině srovnávaných přístrojů je tak možné, že signál z vaší chůvičky zachytí i někdo jiný. Díky možnosti bateriového provozu dětské jednotky je možné chůvičku používat i mimo dosah elektrické zásuvky. To oceníte například pokud necháváte dítě spát v kočárku na zahradě, nebo často cestujete. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Smarton 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Audio 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ne 69 % Ano, 31 % Ne
Automatické ladění  Neuvedeno 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 250 379,38
Možnost použití mimo zásuvku  Ano 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako ostatní srovnávané produkty i tato chůvička vás upozorní, pokud se dostanete mimo dosah vysílače. Upozorní vás také na vybitou baterii. Budete tak vždycky vědět, že jste v dosahu svého dítěte. Chůvičce bohužel ale chybí funkce vibračního upozornění. Tu ale měla jen čtvrtina srovnávaných produktů. Zvuk indikují také tři barevné diody, které se postupně rozsvěcejí podle úrovně zvuku. V hlučnějším prostředí, kde byste mohli pláč přeslechnout, vás tak upozorní, že se něco děje. Nevýhodou je absence nastavení citlivosti. Není tak možné zvolit si úroveň zvuku, který chůvička zaznamená. Jedinou možností je tak umístit chůvičku blíž nebo dál od dítěte. Můžete si ale nastavit hlasitost zvuku, kterou rodičovská jednotka vydává. Můžete tak hlasitost upravit v závislosti na hlučnosti prostředí. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Tu měla v našem srovnání více než polovina výrobků. Tato funkce vám umožní použít chůvičku obousměrně a mluvit tak na dítě utišit ho svým hlasem. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ne 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  3 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě chůvičky Smarton SM 100 slabé, ale odpovídá ceně. Z hodnocených funkcí disponuje pouze VOX systémem. Tato funkce umožní aktivaci přenosu hlasem dítěte. Pokud je dítě v klidu, chůvička nepřenáší žádné zvuky. Tím se spoří energie a také snižuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Tomuto modelu úplně chybí jakákoli uspávací funkce. Za největší nevýhodu považujeme, nepřítomnost noční lampičky a přehrávání ukolébavek, které má přes polovinu testovaných výrobků. Neobvyklé funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy také nemá. Nepomůže vám ani se sledováním podmínek u dítěte, protože nemá teploměr a vlhkoměr. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ano 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Kladně hodnotí nízkou pořizovací cenu, malý rozměr jednotek a jednoduché ovládání. Negativně hodnotí plastové provedení, nestabilitu jednotek, obtížnou výměnu baterií, malý dosah. Chybí jim také možnost nastavit citlivost mikrofonu. 

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 100 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku ale nezáleží jim na vybavení funkcemi. Kladně hodnotíme možnost bateriového provozu a tím i mobilitu zařízení, které lze použít mimo elektrickou zásuvku. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. V tomto ohledu ale záleží na vašich osobních preferencích a způsobu, jakým budete přístroj používat. Pokud byste chtěli chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

Datum:
Produkt: SMARTON SM 100
Hodnocení: 51,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test