Recenze a test SMARTON SM 100 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test SMARTON SM 100

52,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Nízká cena
 • Bateriový provoz
 • Málo funkcí
600 Kč Orientační cena
 • 5,7/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 52,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM 100 přenáší signál pomocí digitální technologie, která zajistí čistý a nerušený zvuk. Proti analogovým ale mají digitální chůvičky menší dosah. V tomto případě 250 metrů ve volném prostranství, což je v době vzniku recenze v květnu 2018 podprůměr. Dosah v interiéru výrobce neudává, je totiž závislý na počtu a typu překážek. Tato chůvička není vybavená šifrovací technologií. Oproti většině srovnávaných přístrojů je tak možné, že signál z vaší chůvičky zachytí i někdo jiný. Díky možnosti bateriového provozu dětské jednotky je možné chůvičku používat i mimo dosah elektrické zásuvky. To oceníte například pokud necháváte dítě spát v kočárku na zahradě, nebo často cestujete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Smarton

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Audio

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Dosah ve volném prostranství

250

393,33
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako ostatní srovnávané produkty i tato chůvička vás upozorní, pokud se dostanete mimo dosah vysílače. Upozorní vás také na vybitou baterii. Budete tak vždycky vědět, že jste v dosahu svého dítěte. Chůvičce bohužel ale chybí funkce vibračního upozornění. Tu ale měla jen čtvrtina srovnávaných produktů. Zvuk indikují také tři barevné diody, které se postupně rozsvěcejí podle úrovně zvuku. V hlučnějším prostředí, kde byste mohli pláč přeslechnout, vás tak upozorní, že se něco děje. Nevýhodou je absence nastavení citlivosti. Není tak možné zvolit si úroveň zvuku, který chůvička zaznamená. Jedinou možností je tak umístit chůvičku blíž nebo dál od dítěte. Můžete si ale nastavit hlasitost zvuku, kterou rodičovská jednotka vydává. Můžete tak hlasitost upravit v závislosti na hlučnosti prostředí. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Tu měla v našem srovnání více než polovina výrobků. Tato funkce vám umožní použít chůvičku obousměrně a mluvit tak na dítě utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

3

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě chůvičky Smarton SM 100 slabé, ale odpovídá ceně. Z hodnocených funkcí disponuje pouze VOX systémem. Tato funkce umožní aktivaci přenosu hlasem dítěte. Pokud je dítě v klidu, chůvička nepřenáší žádné zvuky. Tím se spoří energie a také snižuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Tomuto modelu úplně chybí jakákoli uspávací funkce. Za největší nevýhodu považujeme, nepřítomnost noční lampičky a přehrávání ukolébavek, které má přes polovinu testovaných výrobků. Neobvyklé funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy také nemá. Nepomůže vám ani se sledováním podmínek u dítěte, protože nemá teploměr a vlhkoměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ano

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Kladně hodnotí nízkou pořizovací cenu, malý rozměr jednotek a jednoduché ovládání. Negativně hodnotí plastové provedení, nestabilitu jednotek, obtížnou výměnu baterií, malý dosah. Chybí jim také možnost nastavit citlivost mikrofonu.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 100 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku ale nezáleží jim na vybavení funkcemi. Kladně hodnotíme možnost bateriového provozu a tím i mobilitu zařízení, které lze použít mimo elektrickou zásuvku. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. V tomto ohledu ale záleží na vašich osobních preferencích a způsobu, jakým budete přístroj používat. Pokud byste chtěli chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

600 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: SMARTON SM 100 | Hodnocení: 52,2 %
Dana Široká je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze SMARTON SM 100

SMARTON SM 100

600 Kč Orientační cena