Menu

Recenze a test SMARTON SM 100

Již se neprodává
51,3 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Bateriový provoz
 • Málo funkcí
600 Kč Orientační cena
 • 4,8/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 51,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM 100 přenáší signál pomocí digitální technologie, která zajistí čistý a nerušený zvuk. Proti analogovým ale mají digitální chůvičky menší dosah. V tomto případě 250 metrů ve volném prostranství, což je v době vzniku recenze v květnu 2018 podprůměr. Dosah v interiéru výrobce neudává, je totiž závislý na počtu a typu překážek. Tato chůvička není vybavená šifrovací technologií. Oproti většině srovnávaných přístrojů je tak možné, že signál z vaší chůvičky zachytí i někdo jiný. Díky možnosti bateriového provozu dětské jednotky je možné chůvičku používat i mimo dosah elektrické zásuvky. To oceníte například pokud necháváte dítě spát v kočárku na zahradě, nebo často cestujete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Smarton 27 % Philips, 20 % Truelife, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Bayby, 7 % Vtech, 7 % Smarton, 7 % Badabulle
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ne 67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění Neuvedeno 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 250 386,00
Možnost použití mimo zásuvku Ano 60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako ostatní srovnávané produkty i tato chůvička vás upozorní, pokud se dostanete mimo dosah vysílače. Upozorní vás také na vybitou baterii. Budete tak vždycky vědět, že jste v dosahu svého dítěte. Chůvičce bohužel ale chybí funkce vibračního upozornění. Tu ale měla jen čtvrtina srovnávaných produktů. Zvuk indikují také tři barevné diody, které se postupně rozsvěcejí podle úrovně zvuku. V hlučnějším prostředí, kde byste mohli pláč přeslechnout, vás tak upozorní, že se něco děje. Nevýhodou je absence nastavení citlivosti. Není tak možné zvolit si úroveň zvuku, který chůvička zaznamená. Jedinou možností je tak umístit chůvičku blíž nebo dál od dítěte. Můžete si ale nastavit hlasitost zvuku, kterou rodičovská jednotka vydává. Můžete tak hlasitost upravit v závislosti na hlučnosti prostředí. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Tu měla v našem srovnání více než polovina výrobků. Tato funkce vám umožní použít chůvičku obousměrně a mluvit tak na dítě utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 53 % Ne, 40 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 3 3,00
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě chůvičky Smarton SM 100 slabé, ale odpovídá ceně. Z hodnocených funkcí disponuje pouze VOX systémem. Tato funkce umožní aktivaci přenosu hlasem dítěte. Pokud je dítě v klidu, chůvička nepřenáší žádné zvuky. Tím se spoří energie a také snižuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Tomuto modelu úplně chybí jakákoli uspávací funkce. Za největší nevýhodu považujeme, nepřítomnost noční lampičky a přehrávání ukolébavek, které má přes polovinu testovaných výrobků. Neobvyklé funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy také nemá. Nepomůže vám ani se sledováním podmínek u dítěte, protože nemá teploměr a vlhkoměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ne 53 % Ne, 47 % Ano
VOX systém Ano 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Kladně hodnotí nízkou pořizovací cenu, malý rozměr jednotek a jednoduché ovládání. Negativně hodnotí plastové provedení, nestabilitu jednotek, obtížnou výměnu baterií, malý dosah. Chybí jim také možnost nastavit citlivost mikrofonu.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 100 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku ale nezáleží jim na vybavení funkcemi. Kladně hodnotíme možnost bateriového provozu a tím i mobilitu zařízení, které lze použít mimo elektrickou zásuvku. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. V tomto ohledu ale záleží na vašich osobních preferencích a způsobu, jakým budete přístroj používat. Pokud byste chtěli chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

600 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: SMARTON SM 100 | Hodnocení: 51,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze SMARTON SM 100

SMARTON SM 100

0. místo  v porovnání
600 Kč Orientační cena