Menu

SMARTON SM 100 – Recenze, testy a srovnání

58,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 5,9/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 2,2/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Nízká cena
 • Bateriový provoz
 • Málo funkcí
600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM 100 přenáší signál pomocí digitální technologie, která zajistí čistý a nerušený zvuk. Proti analogovým ale mají digitální chůvičky menší dosah. V tomto případě 250 metrů ve volném prostranství, což je v době vzniku recenze v květnu 2018 podprůměr. Dosah v interiéru výrobce neudává, je totiž závislý na počtu a typu překážek. Tato chůvička není vybavená šifrovací technologií. Oproti většině srovnávaných přístrojů je tak možné, že signál z vaší chůvičky zachytí i někdo jiný. Díky možnosti bateriového provozu dětské jednotky je možné chůvičku používat i mimo dosah elektrické zásuvky. To oceníte například pokud necháváte dítě spát v kočárku na zahradě, nebo často cestujete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Smarton

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Audio

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Dosah ve volném prostranství (m)

250

397,86
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako ostatní srovnávané produkty i tato chůvička vás upozorní, pokud se dostanete mimo dosah vysílače. Upozorní vás také na vybitou baterii. Budete tak vždycky vědět, že jste v dosahu svého dítěte. Chůvičce bohužel ale chybí funkce vibračního upozornění. Tu ale měla jen čtvrtina srovnávaných produktů. Zvuk indikují také tři barevné diody, které se postupně rozsvěcejí podle úrovně zvuku. V hlučnějším prostředí, kde byste mohli pláč přeslechnout, vás tak upozorní, že se něco děje. Nevýhodou je absence nastavení citlivosti. Není tak možné zvolit si úroveň zvuku, který chůvička zaznamená. Jedinou možností je tak umístit chůvičku blíž nebo dál od dítěte. Můžete si ale nastavit hlasitost zvuku, kterou rodičovská jednotka vydává. Můžete tak hlasitost upravit v závislosti na hlučnosti prostředí. Užitečnou funkcí je obousměrná komunikace. Tu měla v našem srovnání více než polovina výrobků. Tato funkce vám umožní použít chůvičku obousměrně a mluvit tak na dítě utišit ho svým hlasem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

3

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě chůvičky Smarton SM 100 slabé, ale odpovídá ceně. Z hodnocených funkcí disponuje pouze VOX systémem. Tato funkce umožní aktivaci přenosu hlasem dítěte. Pokud je dítě v klidu, chůvička nepřenáší žádné zvuky. Tím se spoří energie a také snižuje množství vysílaných elektromagnetických vln. Tomuto modelu úplně chybí jakákoli uspávací funkce. Za největší nevýhodu považujeme, nepřítomnost noční lampičky a přehrávání ukolébavek, které má přes polovinu testovaných výrobků. Neobvyklé funkce jako přehrávání mp3 souborů a promítání noční oblohy také nemá. Nepomůže vám ani se sledováním podmínek u dítěte, protože nemá teploměr a vlhkoměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Kladně hodnotí nízkou pořizovací cenu, malý rozměr jednotek a jednoduché ovládání. Negativně hodnotí plastové provedení, nestabilitu jednotek, obtížnou výměnu baterií, malý dosah. Chybí jim také možnost nastavit citlivost mikrofonu.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 100 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku ale nezáleží jim na vybavení funkcemi. Kladně hodnotíme možnost bateriového provozu a tím i mobilitu zařízení, které lze použít mimo elektrickou zásuvku. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. V tomto ohledu ale záleží na vašich osobních preferencích a způsobu, jakým budete přístroj používat. Pokud byste chtěli chůvičku vybavenou více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SMARTON SM 100 | Hodnocení: 58,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze SMARTON SM 100

SMARTON SM 100

600 Kč Orientační cena