Menu

Recenze a test Smarton SM 150

13. místo
53,4 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Bateriový provoz
 • Nastavení hlasitosti i citlivosti
 • Nemá noční lampičku
 • Obě jednotky vypadají stejně
 • Nešetří energii
600 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 1,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 53,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM150 přenáší signál pomocí digitální technologie. Je šifrovaný pomocí FHSS, takže bude téměř nemožné jej odposlouchávat například mobilním telefonem. Bohužel má však ve srovnání s analogovými modely výrazně kratší dosah. Ve volném prostoru se s dětskou jednotkou spojíte do vzdálenosti 300 metrů, v interiéru se tato vzdálenost zkracuje podle počtu zdí, dveří, či jiných překážek. Velkou výhodou je možnost napájet obě jednotky bateriově. S klidem tedy můžete nechat kočárek mimo dosah elektrické sítě, a stále budete mít o miminku přehled. Rodičovská jednotku je možné připnout na opasek pomocí sponky a mít ji tak neustále po ruce. Nevýhodou může být, že obě jednotky vypadají velice podobně, a bylo by tedy možné je při neopatrnosti zaměnit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Smarton 27 % Philips, 20 % Truelife, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Motorola, 7 % Smarton, 7 % Badabulle
Typ Audio 73 % Audio, 27 % Video
Technologie přenosu signálu Digital 80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Automatické ladění Neuvedeno 73 % Ano, 13 % Ne, 13 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství 300 382,67
Možnost použití mimo zásuvku Ano 67 % Ano, 20 % S powerbankou, 13 % Ne

Hodnocení nastavení a upozornění

Chůvička má ve srovnání nastavení a upozornění spíše slabší výsledky. Dá vám spolehlivě vědět, pokud se dostanete mimo dosah signálu, upozorní vás i na vybitou baterii. Dokáže ukázat také úroveň zaznamenaného zvuku, takže pohledem zjistíte, jestli si vaše miminko tichoučce brouká, výská si, nebo hlasitě křičí. Na rodičovské jednotce si můžete i nastavit hlasitost, což se vám bude hodit, pokud se často nacházíte v hlučnějším prostředí. Bohužel s vibračním módem u tohoto modelu nepočítejte. Tuto funkci v našem srovnání většina chůviček nemá. Také možnost nastavit si citlivost mikrofonu dětské jednotky zde chybí. Chůvička Smarton disponuje funkcí obousměrné komunikace, takže na dítě můžete hovořit. Tato možnost je důležitá v momentech, kdy ke zklidnění miminka pomůže váš hlas. Poslouží i ke komunikaci mezi rodiči.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky Ne 60 % Ne, 33 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Počet diod 1 2,93
Nastavitelná citlivost mikrofonu Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je u této chůvičky slabé. Mezi největší nedostatky patří absence lampičky a ukolébavek. Tyto funkce jsou již poměrně běžné a většina chůviček v našem testu (v dubnu 2020) jimi disponuje. Smarton SM 150 postrádá i teploměr, který by ověřil, že je vaše miminko v prostředí, které mu vyhovuje. Další špatnou zprávou je, že zcela chybí možnost režimu pro šetření baterie. Výrobek nedisponuje ani Eco módem, ani funkcí VOX. Při tomto výčtu je nutné mít na paměti, že výbava odpovídá ceně, kterou za chůvičku budete muset vydat. A Smarton SM 150 patří mezi nejlevnější chůvičky na trhu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Ukolébavky Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Přehrávání mp3 souborů Ne 100 % Ne
Promítání noční oblohy Ne 93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód Ne 60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém Ne 53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty Ne 53 % Ano, 47 % Ne
Senzor vlhkosti Ne 100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Pochvaly se přirozeně dočkala nízká cena a jednoduché ovládání. Zákazníci byli spokojeni také s možností provozu obou jednotek na baterie a se signalizací ztráty signálu. Naopak negativně byla hodnocena slabá výdrž baterií bez šetřícího režimu. Také citlivost mikrofonu dětské jednotky a síla signálu by podle recenzí mohly být lepší.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 150 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku a nepotřebují vybavení pokročilými funkcemi. Velkou výhodou je možnost bateriového provozu obou jednotek. Zařízení se tak stává mobilním a můžete je umístit mimo dosah elektrické sítě. Rodičovskou jednotku si můžete připnout na pásek a mít ji všude s sebou. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. Navíc kvůli absenci systému, který by šetřil baterie, se původní úspora nemusí nakonec tolik vyplatit. Je jen na vás, jestli vám stačí základní model, nebo zda se rozhodnete investovat do lépe vybavené chůvičky. Pokud byste chtěli chůvičku s více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Smarton SM 150 | Hodnocení: 53,4 % 100 % 0 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Smarton SM 150

Smarton SM 150

13. místo  v porovnání
600 Kč Orientační cena