Menu

Smarton SM 150 – Recenze, testy a srovnání

57,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 6,9/10
  Přenos signálu a napájení
 • 6,6/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 1,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • Bateriový provoz
 • Nastavení hlasitosti i citlivosti

Zápory

 • Nemá noční lampičku
 • Obě jednotky vypadají stejně
 • Nešetří energii
600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Audio chůvička Smarton SM150 přenáší signál pomocí digitální technologie. Je šifrovaný pomocí FHSS, takže bude téměř nemožné jej odposlouchávat například mobilním telefonem. Bohužel má však ve srovnání s analogovými modely výrazně kratší dosah. Ve volném prostoru se s dětskou jednotkou spojíte do vzdálenosti 300 metrů, v interiéru se tato vzdálenost zkracuje podle počtu zdí, dveří, či jiných překážek. Velkou výhodou je možnost napájet obě jednotky bateriově. S klidem tedy můžete nechat kočárek mimo dosah elektrické sítě, a stále budete mít o miminku přehled. Rodičovská jednotku je možné připnout na opasek pomocí sponky a mít ji tak neustále po ruce. Nevýhodou může být, že obě jednotky vypadají velice podobně, a bylo by tedy možné je při neopatrnosti zaměnit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Smarton

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Bayby, 14 % Philips, 7 % Badabulle, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov
Typ

Audio

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Možnost použití mimo zásuvku

Ano

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Chůvička má ve srovnání nastavení a upozornění spíše slabší výsledky. Dá vám spolehlivě vědět, pokud se dostanete mimo dosah signálu, upozorní vás i na vybitou baterii. Dokáže ukázat také úroveň zaznamenaného zvuku, takže pohledem zjistíte, jestli si vaše miminko tichoučce brouká, výská si, nebo hlasitě křičí. Na rodičovské jednotce si můžete i nastavit hlasitost, což se vám bude hodit, pokud se často nacházíte v hlučnějším prostředí. Bohužel s vibračním módem u tohoto modelu nepočítejte. Tuto funkci v našem srovnání většina chůviček nemá. Také možnost nastavit si citlivost mikrofonu dětské jednotky zde chybí. Chůvička Smarton disponuje funkcí obousměrné komunikace, takže na dítě můžete hovořit. Tato možnost je důležitá v momentech, kdy ke zklidnění miminka pomůže váš hlas. Poslouží i ke komunikaci mezi rodiči.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ne

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

1

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je u této chůvičky slabé. Mezi největší nedostatky patří absence lampičky a ukolébavek. Tyto funkce jsou již poměrně běžné a většina chůviček v našem testu (v dubnu 2020) jimi disponuje. Smarton SM 150 postrádá i teploměr, který by ověřil, že je vaše miminko v prostředí, které mu vyhovuje. Další špatnou zprávou je, že zcela chybí možnost režimu pro šetření baterie. Výrobek nedisponuje ani Eco módem, ani funkcí VOX. Při tomto výčtu je nutné mít na paměti, že výbava odpovídá ceně, kterou za chůvičku budete muset vydat. A Smarton SM 150 patří mezi nejlevnější chůvičky na trhu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Ukolébavky

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto chůvičku průměrně. Pochvaly se přirozeně dočkala nízká cena a jednoduché ovládání. Zákazníci byli spokojeni také s možností provozu obou jednotek na baterie a se signalizací ztráty signálu. Naopak negativně byla hodnocena slabá výdrž baterií bez šetřícího režimu. Také citlivost mikrofonu dětské jednotky a síla signálu by podle recenzí mohly být lepší.

Naše hodnocení a závěr

Chůvička SMARTON SM 150 je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří chtějí levnou digitální chůvičku a nepotřebují vybavení pokročilými funkcemi. Velkou výhodou je možnost bateriového provozu obou jednotek. Zařízení se tak stává mobilním a můžete je umístit mimo dosah elektrické sítě. Rodičovskou jednotku si můžete připnout na pásek a mít ji všude s sebou. Také nízká pořizovací cena je příjemná. Odvíjí se od ní ale absence různých funkcí, jako je nastavitelná citlivost mikrofonu, noční lampička, některá uspávací funkce a teploměr. Navíc kvůli absenci systému, který by šetřil baterie, se původní úspora nemusí nakonec tolik vyplatit. Je jen na vás, jestli vám stačí základní model, nebo zda se rozhodnete investovat do lépe vybavené chůvičky. Pokud byste chtěli chůvičku s více funkcemi, doporučujeme Motorola MBP 16.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Smarton SM 150 | Hodnocení: 57,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Smarton SM 150

Smarton SM 150

600 Kč Orientační cena